Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 41,1%
  • erkek

OY: 89 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    168
Kızlar şimdi bir toplaşın bakalım sorum var. Az önce İK ile görüştüm. Şu soruyu sordum 18 Ekim Cuma 32+0 haftalıkken doğum iznine ayrılacağım. Benim iznim tam olarak ne zaman bitiyor dedim. Kadın da bana dedi ki o tamamen bebeğin doğduğu tarihe bağlı. Şöyle düşün 8 hafta doğum öncesi, 8 hafta doğum sonrası, 40 hafta da gebelik süresi. Ama sen 40 haftada değil de 41 haftada doğum yaparsan senin iznin otomatik olarak 1 hafta uzar yani karlı olursun bir bakıma dedi. Biz bunu 41 haftada doğum yapan arkadaşıma göre hesapladık, doğru gerçekten 1 hafta karlı olmuş. Eeee bu durumda 40 hafta değil de 37 haftada doğum yapsam 3 haftada zararda mı oluyorum??? Saçma değil mi?

Bende normal valiz düzenleyici vardı ama yıkanmaktan çok sık kullanmaktan mahvoldu. Ablamda english homedakileri gördüm efsane bayıldım. Renkleri falan da çok tatlı. Onlardan alıcam. Tam kumaş gibi değil o yüzden kolay kolay bişey olmaz.

3 hafta doğum sonrasına aktarılır diye biliyorum oradaki hakkını kullanamamışsın sonuçta

Valiz düzenleyici almadım ama keçe çanta genel olarak gerekli bence derli toplu olması açısından eşyaların.

Bugün ben de 2 saat oturmuşun korkunç bir ağrıyla kalktım yerimden, bunun hareketi mareketi yok mu yaa nasıl dayanıcaz 2 ay daha
ben simge dumanın 12 ve 13. Haftaki ısınma hareketlerinden kolay olanları hep ani acılarda yapıyorum çok rahatlatıyor. İlerdekileri çok izlemediğimden ve genelde yerde oldukları için onları çok yapamadım henüz. En kolayı o ısınmalar hemen şipşak yapılıyor

3 hafta doğum sonrasına aktarılır diye biliyorum oradaki hakkını kullanamamışsın sonuçta
Ben de öyle biliyorum. Hatta bir zamanlar burada çalışan bir arkadaşım demişti ki 8 aylıkken izne ayrıldım, iki gün sonra erken doğum yaptım, ben tüm izin hakkımı doğum sonrası kullanabilmiş oldum, iznim bittiğinde bebeğim zaten 4 aylıktı demişti. Zaten diğer türlü mantık hatası var erken doğuranın suçu ne? Ve gebeliklerin %80 - 90'ı zaten 40 haftadan önce sonlanıyor yani.

Erken doğum yapınca (sezaryen mantığında düşün) kalanı doğum sonrasına aktarılıyor her türlü 16 hafta izin veriliyor çünkü. Ama uzadığını duymamıştım

Ben nedense bunlar sadece internet üzerinden satılır alınır gibi düşündüğüm için gidip bakmak hiç aklıma gelmedi Yarın gidip bakayım, çok teşekkürler

Aslında insanın sürekli içinde bulunduğu her şey zor. Çocuk çok zordur deneyimlemediğim için bilemiyorum ama sürekli çocukta zor. Ama ben sanırım çalışmayı sevmeyen taraftanım. Tembellik edip boş boş evde durayım da değil de anlamsız buluyorum. 4 yıldır aktif olarak çalışıyorum pandemiden beri ve hep şöyle oldu çalışmak zorundayım o yüzden çalışıyorum kazandığım para hayat standartlarımı asla yükseltmiyor. Erkenden kalkıp bir yere gitmek akşamın köründe eve gitmek falan anlamsız geliyor. Şartlar böyle düşünmeme sebep olmuştur belki kendi yaş grubumda genelde gözlemiyorum. İş hayatın yalnızca bir bölümünde olsa keşke ama maalesef iş hayatın değil hayat işin bir parçası gibi..
Belki zamanla farklı düşünürüm bilmiyorum.

Erken doğum yapınca (sezaryen mantığında düşün) kalanı doğum sonrasına aktarılıyor her türlü 16 hafta izin veriliyor çünkü. Ama uzadığını duymamıştım
İki türlüsü de bizim yararımıza o zaman değil mi izin açısından? Ya valla arkadaşınkini hesapladık, 18 mayısta başlamış izni, 7 Eylülde bitiyormuş görünüşe göre ama 16 eylülde bitmiş o nasıl olmuş geç doğum yapması sayesinde. Hatta kendisi de ben söyleyince fark etti 17 hafta izin yaptığını.

Bende cuma ayrılacağım. 16 hafta üstüne sayacağım 7 Şubatta bitmiyor mu iznimiz. Bana öğretmen arkadaşım öyle demişti ama doğru mu bilmiyorum.

Elinin altında mobil bir şey iyi oluyor, doğru diyorsun. Öncekinde küçük sepet gibi bir şey kullanmıştım, sonradan hatırladım.
Keçeye bir arkadaşım çok yamuluyor falan dedi aslında. Ablam kutu organizer içine koymuştu direk böyle ekstra bişey almamıştı. Ben geçen bimden keçe aldım açıkçası ağzı burnu düz durmuyor pek sevmedim de neyse dedim

Yani 16 hafta her türlü cepte, ister 36da doğur ister 50'de fkfn geç doğurursan ekstra ekliyolarsa ki mantıklı eklemeleri çok daha iyi

Vallahi ben bu söylediklerine birçok açıdan katılıyorum. Esasen çalışmayı seven biriyim, 7 senedir tam zamanlı iş hayatının içindeyim ve bunun en az 5 yılında akşam 6da çıktığımı bile bilmem hep mesaiye kalmışımdır ki ekstra mesai ücreti kavramımız yok. 50den fazla şehir gezmişimdir işle alakalı bazen nerede uyuyup nerede uyandığımı karıştırıyordum öyle bir tempoda çalışırdım. Ama dediğin gibi emeğimin maddi anlamdaki karşılığını tam olarak alamamak hep içime dert oldu ve motivasyonumu kötü etkiledi. Fakat kötü etkileyen asıl unsur boş zamanlar oldu. Yani yeri geldi 3 hafta bilgisayar bile açmama gerek duymadığım zamanlar oldu, hiçbir iş yoktu, yöneticiler izindeydi. O aralarda 3-5 gün izin kullanmak istedim yok dendi. Senede 14 gün harici izin olmaz dendi. Ki ben tamamen ofis işi yapıyorum her yerden çalışabilirim burada bile tüm gün odamdan çıkmıyorum kimseyi görmeden eve gittiğim günler oluyor. Ama bunu evde yapalım denince olay oldu. Kimse verimliliğe odaklanmadı. Herkes ilkel bir şekilde 9-6 ofiste bulunmamıza odaklanmış bir biçimdeydi. Ya pandemide bile dünya alem evdeyken sadece 2 ay evden çalıştık onda da haftada 1 gün gelmek koşuluyla. Tüm bunlar benim iş hayatından, en azından buradaki iş hayatından aşırı derecede soğumam için yeterli sebeplerdi. Onun dışında inan ne fazla çalışmak gitti zoruma, ne mobbing ne başka bir şey. Onları tolere ediyorduk. Artık sanırım burası nitelikli bir personel kaybetti, evim de çiçeği burnunda bir anne kazandı inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…