Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 41,1%
  • erkek

OY: 89 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    168
Kızlar şimdi bir toplaşın bakalım sorum var. Az önce İK ile görüştüm. Şu soruyu sordum 18 Ekim Cuma 32+0 haftalıkken doğum iznine ayrılacağım. Benim iznim tam olarak ne zaman bitiyor dedim. Kadın da bana dedi ki o tamamen bebeğin doğduğu tarihe bağlı. Şöyle düşün 8 hafta doğum öncesi, 8 hafta doğum sonrası, 40 hafta da gebelik süresi. Ama sen 40 haftada değil de 41 haftada doğum yaparsan senin iznin otomatik olarak 1 hafta uzar yani karlı olursun bir bakıma dedi. Biz bunu 41 haftada doğum yapan arkadaşıma göre hesapladık, doğru gerçekten 1 hafta karlı olmuş. Eeee bu durumda 40 hafta değil de 37 haftada doğum yapsam 3 haftada zararda mı oluyorum??? Saçma değil mi?
o zaman ben 37. haftada izne ayrılacağım senin ik ya göre ben sadece 8 hafta izin yapacağım . saçma canım . ne zaman doğum yaparsan yap izne ayrıldığından itibaren 16 haftadır.

Keçeye bir arkadaşım çok yamuluyor falan dedi aslında. Ablam kutu organizer içine koymuştu direk böyle ekstra bişey almamıştı. Ben geçen bimden keçe aldım açıkçası ağzı burnu düz durmuyor pek sevmedim de neyse dedim 😁
Keçeninde kaliteli olanı var galiba benim aldığım ben şimdiden içinde dursun diye eşyalarından koydum taş gibi bilemedim birde ben aldığım yerde kirli sepetide aldım keçe oda dimdik ayakta içine attım bir sürü şey

o zaman ben 37. haftada izne ayrılacağım senin ik ya göre ben sadece 8 hafta izin yapacağım . saçma canım . ne zaman doğum yaparsan yap izne ayrıldığından itibaren 16 haftadır.
Kadın herhalde yanlış anlattı canım, yani ikinci kısım doğru ama ilk kısım yanlış.

Bende cuma ayrılacağım. 16 hafta üstüne sayacağım 7 Şubatta bitmiyor mu iznimiz. Bana öğretmen arkadaşım öyle demişti ama doğru mu bilmiyorum.
Normal şartlar altında evet canım ama 1 hafta geç doğum yaparsan beklenen tarihten, 14 şubatta bitiyormuş.

Keçeye bir arkadaşım çok yamuluyor falan dedi aslında. Ablam kutu organizer içine koymuştu direk böyle ekstra bişey almamıştı. Ben geçen bimden keçe aldım açıkçası ağzı burnu düz durmuyor pek sevmedim de neyse dedim 😁
İyice doldur bezlerle alt açma matıyla falan o düzelir :KK70:

Valiz düzenleyici ve keçe bakım çantası alanlar memnunlar mı? Elbette henüz kullanmadık ama gelen ürünler eli yüzü düzgün, gerçekten işe yarar ürünler mi?

Bir hevesle bir şeyler alıp sonra verecek yer aramak istemiyorum ama alacaksam da alıp kafamdan atmak istiyorum.
Ben burdan aldim canim kaliteli gayet , keceyi e bebekten aldim onu da begendim.

Ocean Home Textile 6'lı Bej Çocuk Odası Dolap Çekmece İçi Çamaşır Düzenleyici Katlanır Saklama Kutusu Organizer Set

Evde şu an çok fazla boşalan plastik ikea kutuları falan var, olmadı onların birini bu işe ayırayım ben, çok iyi fikir 👏🏻 bu maddenin de üstünü böylece karaladım şükürler olsun 😂

Valiz düzenleyici ve keçe bakım çantası alanlar memnunlar mı? Elbette henüz kullanmadık ama gelen ürünler eli yüzü düzgün, gerçekten işe yarar ürünler mi?

Bir hevesle bir şeyler alıp sonra verecek yer aramak istemiyorum ama alacaksam da alıp kafamdan atmak istiyorum.
Bide bunu aldim valiz icin bu da cok kaliteli.ileride de kullanilir .

Ben burdan aldim canim kaliteli gayet , keceyi e bebekten aldim onu da begendim.

Ocean Home Textile 6'lı Bej Çocuk Odası Dolap Çekmece İçi Çamaşır Düzenleyici Katlanır Saklama Kutusu Organizer Set
Buna dolap içi demişler ama valize de konulur bir şey o halde, dev gibi değil, ağzı yüzü kapanıyor?

Bide bunu aldim valiz icin bu da cok kaliteli.ileride de kullanilir .

Süper süper, hepsini kalpledim! Çok teşekkür ederim 😍😍

valla şöyle bi yerlerden hatırı sayılır bir aylık gelir ilave olsa da ya da toplu para şu çalışma saçmalığına 2-3 yıl ara versek :KK70:
Koca bank :KK70: Elimizde şimdilik sadece bu var bebiş. Nasıl olucak ben de bilmiyorum ama deneyimleyip görücez bakalım koca parası yemeyi :KK70:

X