Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 67 41,4%
  • erkek

OY: 86 53,1%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    162
Yeni yeni şeyler öğreniyorum , benim de oluyordu aynı böyle seyirme kalp atışı gibi ne ki diyordum canım kızımı hıçkırık mı tutuyormuş meğer canım canım

Ay bunu bende gördüm aslında mantıklıda geldi açıklamaları ama cesaret edebilir miyim pek emin değilim ya onda doğumu başlatmadı belki ya bende tetiklerse ne bileyim
Sona yakın deneyebiliriz bence ya 38den sonra mesela. Doğumu tetiklese de bişey olmaz o saatten sonra

Bana da dahiliye doktoru bir arkadaşım son aylarda takviyeye rağmen düşer, doğuma yakın bakılır eğer 10un altına inmişse doğumdan önce kırmızı kan olarak ya da demir serumu olarak takviye yapılır dedi Ben de 2 aydır 200 mg kullanıyorum ama yine de düşmüş. Şimdi bir Fertamir bir Gynoferon olarak devam edicem.

Bence sağım makinesiyle deneme canım nolur nolmaz 38 bile olsa dur bakıyım bulursam atarım pembe pembe bir şeydi
Neden nolucak ki yaaa en kötü ihtimalle doğum başlamaz mı? Bu da zaten istenilen bir şey Onun dışında olumsuz bir şeye yol açabilir mi?

bir kaç aydır işyerinde projem bitmişti yeni proje bekliyordum, boştaydım yani. hamileyim diye de çok ilgilenmiyolar boşta olmamla sanıyordum. bugün yazmışlar 2 aylık bir proje var zart zurt. dedim benim 7 haftam kaldı. tamamdır falan yazımşlar bakalım belli değil sanırım henüz bir miktar canım sıkıldı sonuna kadar böyle boşta kalırım diye umutlanmıştım

Göbeğimin aşırı kaşınması yaaa zaten çok acıyor elimi değdiremiyorum bir de devamlı kaşınıyor. Derisi geriniyor muhtemelen aşırı aşırı nemlendiriyorum sabah akşam hiç kurutmuyorum yine de devamlı bir kaşınma. Gece bu sebepten uykuya dalamıyorum uzun bir süre. Bebek de hareketli sağ olsun artık hiç uyumadığını falan düşünmeye başladım Onun kımıldamaları da gerginliği kaşıntıyı artırıyor galiba

Ben de son iki üç haftadır öyle yoğun çalışıyordum ki Allah seni inandırsın evi zor gördüm yani. Elimdeki iş büyük oranda bitti gibi. Haftaya izne ayrılıyorum dedim hemen. 32de direkt çıkacağım yoksa bir 3-5 haftalık daha iş kitleyip çalışma süreni uzatabilirsen uzatsana falan filan demeleri kuvvetle muhtemel. Eğer sen de 37 için 7 haftam var diyorsan erken ayrıl bebiş benim tavsiyem. Çünkü artık cidden zor bence oturmak kalkmak, uzanamamak uyuyamamak vs…

Neden nolucak ki yaaa en kötü ihtimalle doğum başlamaz mı? Bu da zaten istenilen bir şey Onun dışında olumsuz bir şeye yol açabilir mi?
Yok en fazla dogurursun ya kotu bir sey olmaz bir de henüz bebek temas etmeden uyarildigi için sağım kısmı zor olabilir canın yanar yani. Ve süt damla damla geldiği için süt pompasinin haznesine yapışır kalır boşa gider. Daha küçük bir şeyle toplamak lazım. Dediğim şey aslında kolostrum toplama tüpü diye geliyordu ama minicik minicikti

Benim de ekip arkadaşım askerden dönse aşırı rahatlıcam. Gece aramışlar acil durum diye telefon rahatsız etme modunda kalmış asla duymamışım

haklısın kuzu da bebiş olduktan sonra kullanmayı daha çok istiyordum ya bir toplantı düzenlemişler orda söylerim 37’de çıkmayı istiyorum ama ağırlaşırsam daha önce de ayrılabilirim derim olmadı. evden çalışıyorum ya laptopu kucağıma alıp uzanırım falan bir denerim bakarım alınırsam projeye.

Haaaa anladım canım hiç o açıdan düşünmemiştim. O zaman gerek yok ya kolostrum toplama tüpü de almayıverelim Doğumdan sonra bebeğe vermeye çalışırız olmadı hastanede onu sağarız direkt gelmiyor gibi olursa

aiyyy çatlama alameti değildir inşallah

Aaa evden çalışıyorsan tamam o zaman kuzucum arada uzanır dinlenirsin devam edilir bir şekilde bence de doğum sonrasına aktar. Ben her gün 9da çıkıp evden akşam 7de geri giriyorum gün içinde uzanmak uyumak gibi bir şansım olmuyor karnım geriliyor sırtım falan ağrıyor bir yerden sonra o yüzden beklememe yönünde karar aldım ama evden çalışsam devam ederdim muhtemelen. Zaten 8. ay itibariyle ödem falan tutmaya da başlayabilir vücudumuz ayakkabılar kıyafetler bile sıkabilir yani evde olmak en sağlıklısı..

aiyyy çatlama alameti değildir inşallah
İnşallah canım ben çatlamasın diye elimden geleni yapıyorum ama çatlayacağı varsa da yapacak bir şey yok artık Şu ana kadar olmadı hiçbir yerimde şükür ama asıl bundan sonrası önemli..

öyle çok zor olur tabi kuzucum, sonrasında ücretsiz izni de kullanmayı düşünüyor musun?
şimdi aradılar stres yapmıştım, günde 3 saat, istersen 7 haftadan da önce çıkabilirsin projeden dediler. rahatladım sevindim çok yakın bir arkadaşım da bu projedeymiş, mesaj atmış şimdi ben sana iş bırakmam diye duygusal…

İnşallah canım ben çatlamasın diye elimden geleni yapıyorum ama çatlayacağı varsa da yapacak bir şey yok artık Şu ana kadar olmadı hiçbir yerimde şükür ama asıl bundan sonrası önemli..
Ben de olmadı diye seviniyordum ta ki bi gün çok acı hissedince telefon kamerasıyla bi baktım alttan çatlamış görmemişim günlerce canım sıkıldı o kadar yağlanırken olmasına. Doktor dedi senin bu durum tamamen genetik. 7-8 kilo alıp çatlamada yapcak bişey yok dedi. Lazer tedavisi yaparız diye de teselli etti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…