Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
Banada yok dediler defalarca. Hamile olduğum ne zamandan beri belli aşı gelince hamilelere ayırmaları gerekir bence. Ya da teyit alıp ayırabilirler. Ne demek aşı yok çok mantıksız. Normal tek tetanoz mı aldın düz. Ben alcaksam boğmaca da olandan mı alsam diye düşündüm. outoffit olmuş hattaa sen nasıl oldunn aşı yan etki etti mi ve kaça aldın

Şey ama dolabın kapağı olmayacak mı gerçekten shshhshs
Kızı annesine bakar sen de kendi bebeğine bakarsın oh mis. Hatta daha geç olsun da doğuma kadar iyileşip in çık yapmaya başlamasın diyormuşum Bu yıkama ütü işini ben de kendim yapmak istiyorum ya ama herkes de buna pek bir hevesli cidden. Benim kvde de olsa derdi kesin beraber yapalım hatta ben yapayım sen yorulma falan derdi

Bebiş bugünlük bir yan etkisi olmadı yani şu ana kadar. Kol ağrısı falan çok çok hafif. İnşallah bunla geçer gider.
Benim aldığım aşının adı Adacel, piyasada da bu varmış sanırım. Tetanoz boğmaca difteri aşısı olarak geçiyor. 680e aldım galiba. Tek doz yeterli bundan. Tavsiye edilir

Sağlık ocağındaki ebe 35 ten sonra kilo almazsın zaten merak etme demişti. Bu arada kendi kilomuzdan ziyade bebeğin asıl kilo aldığı dönem 30 ve 35. Hafta aralarıymış. Ceviz, süt, yulaf , muz ye bu haftalarda muhakkak dedi.

Büyükler biraz bu kafada ya maalesef ki. Heves kırıcı oluyorlar gerçekten ne gerek var falan diyerekgarip geliyor belki aşina olmadıklarından o dönemde bebelere çaya ekmek katıp verilmiş sonuçtayadırgamamak gerekte bir yandan. Her şey gelişiyor daha ileriki yıllarda da daha pratik şeyler çıkacak hepsi gerekli yani. Biraz garipsiyordur yükske ihtimalle modunu düşürme hiç ya takılma geç

Mantıklı ya bende öyle yapcam sende yan etki olmaması da cesaret verdiinşallah başka da etki etmez

Aman dediğin gibi herkesin gereklilik anlayışı farklı. Burada bile benim gerekli görüp aldığım sana gerekli gelmiyor. Geçen dedim ya astronot tulum yenidoğanda çok kullanışlı diyen anneler vardı ama ben kullanamadım diyen de oldu bizim gruptan. Herkes kendi deneyimine göre konuşuyor sen gerekli gördüysen he de geç.

Hamileleri etkilemeyi birakin izleyenler hamilelre baski yapacak normal yap bak sezeryande bag yokmus vs vs diye. Izleyen cahillerin cikarimlari sacma sapan olacak te Allahim yaa

Onceki gebeliklerimde son haftaları hiç hatırlamıyorum zaten toplamda 10 kg almıştım 2 numarada o yüzden cok takılmamıştım. Alışık olmadıgım kilolar olunca simdi kendimi gemi gibi hissediyorum

Beni bi 24. Haftada aradılar bi de 30da . Tetanoz aşısı oldun mu diye sordu bugün bir de emzirme eğitimi var ama ben sana birkaç yazı atacağım onları oku sağlık bakanlığından ararlarsa cevap ver olur mu diyo hemşire. Olur dedim 30 haftalık hamileyim 2. Kez aradılar beni de. Ama doktor tatlı sakin birisi

Buarada dun goztepe arastirmaya gittim tesadufen gebe okuluna denk geldim. Emzirme egitimleri vardi katildim guzel bi egitimdi. Dogum ve yeni dogan bakimi egitimleride olacakmis. Hatta dogumdan sonra dediler lohusa depresyonu icin birimleri varmis psikologlarin oldugu. Emzirme problemleri ile karsilasirsaniz gelip destek alabilirsiniz dedi egitimi veren ebe. Hatta bizi dogum katina goturup odalari falan gezdirdi. Tatli bi ebeydi. Istanbulda yasayanlara egitimleri tavsiye ederim. Ha birde devlette dogum yapildiginda sezeyan yapiyorsa doktor bunun neden olduguyla ilgili hesap veriyormus

kızlar ben çok acıkmaya başladım 30 haftadır hamileyim ama daha ilk kez yaşamaya başladım bunu. Yemeği yiyorum az bi zaman sonra acıkmaya başlıyorum ve doymuyorum farklı bir şey olabilir mi
Valla benim bildigin midem kazınıyor yemekten 1-2 saat sonra o kadar acıkıyorum. Normaldir heralde diye düşünüyorum herkese olmasa da. Her acıkma krizinde yesem heralde yuvarlayarak götürürler beni hastaneye doguma

Ben 10 parcayı 1900e almıştım galiba. Ama 5 parca olan iki taneyi civilden aldım 300 gibi bir rakama cok güzel cıktılar ordan biraz tasarruf ettim diye düşünüyorum. Modeli begrndiysen kuması da yumuşaksa fiyat iyi gayet bence

Evet canım içmediğim gecenin sabahı başliyorum zehirlenmiş gibi kusmaya. Malesef bitmiyor. Yazdırıyor musun ilacı

Kız sen Aralık anası mısın niye gelmedin hiiiç püü

HHiç bilmiyorum canım içinde boğmaca var mıydı. İkinci dozunu oldum. Aynen dediğin gibi olmalı. Bize ayırmaları lazım. Gerçekten çok sinir bozucu veya hormonlarımdan dolayı çok sinir oldum

Beni hiç aramadılar. Ben kendimi hatırlatıyorum sürekli . Doktor'un tatlıysa şanslısın kuzum. Bi de oku ne ya. Göstermesi gerekmiyor mu nasıl emzireceğimizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…