Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
ben de 60 olmusum 48dim sok oldum 60i gorunce. baksan oyle kiloluda gorunmuyorum vucutta dagildi herhalde bu kilolar.
bugun sanki bebegi kasiklarimda tasiyormusum gibi bir agirlik var doguma cok yaklasmadan esimle biraz yakinlasalim istemistik sonuc bu, zaten birsey de anlamadim, bos yere karnimdaki agirlik asagiya indi gibi geldi ya da psikolojik kendimi cok dinliyorum. esler hic sabredemiyor ya

Bu aylar bebişlerin kilo alma ayları olduğu için bence acıkmamız çok normal ya. Benim doktor 3 tam öğün yapmamı söyledi. Ben fazla aç kalıyorum diye kızdı. Ama artık dayanamıyorum bayılcak gibi oluyorum açlıktan. Hala 3 öğüne çıkamadım 2 tam öğün yapabiliyorum arada da çok bişey yemeye vaktim olmuyor.

Ben de yazdirdim ama eczane rapor yoksa karsilamiyoruz dedi yine olan parasiyla aldim anlamadim bu isten
Sağlık ocağında yazınca verdi bana ecZane canım. Bi dene bence. Aile hekimi yazamıyoruz demişti. Yazdırınca verdi. Her biri başka birşey diyor ben de anlamıyorum bunları

Benimki hamile olduğumu 6. Ayda aradı da öyle kaydetti. Hala başka bir arama göremedim. Doktorum da ayrılmış seçimi yaptığım için 3 ay kitledi değiştiremiyorum. Zaten çok pis asla gidesim de gelmiyor. Arkadaş da onunki çok arıyor diye benimkine geçti

Kızlar merhaba
Herhangi bir sebepten Kan sulandırıcı ve progestan kullanan var mı aranızda
doktor kan sulandirici verdi ama kullanmadim ben araya baska seyler girdi antibiyotik antiviral vs bunaldim ilaclardan o yuzden baslamadim ona. benim tansiyonum dusuk 8/5 cikiyor hep, idrarda protein kacaginda cikmadi hic, bebege kan akisi da iyi demisti doktor o sebeple bosladim biraz ama yuksek tansiyona karsi iyiymis

Galiba bu işte memnun olan yok

Galiba bu işte memnun olan yok
Çocuk olunca sürekli kontrole getir kilo ölçelim seni de kontrol edelim falan bir sürü istekleri olmuş ona sinir olmuş. Zaten normal doktora götürüyorum 50 kere mi kontrol olcaz diye bi arkadaşa da hemşireler doğum sonrası eve gelip korunmayı anlatmış ahahahsj

saglik bakanliginin spotunu gordum aslinda desteklememle birlikte bence cok sakincali kelimeler iceriyor bir kere vajinal dogum denmeli normal dogum yerine. Biz agiz aliskanligiyla diyoruz ama saglik bakanligi boyle bir kelime kullanmamali normalin karsiti anormal olur o zaman sanki sezaryan anormalmis gibi.
burada da vajinal dogum deniyor ama bizim bakanlik vajina kelimesini agzina alamiyorsa bilemem tabi
bir de cocukla bag tum dogumlarda kurulur bence o kisimda olmamis, keske boyle bir kamu spotu hazirlayacaklarina her doktor sezaryan dogumun risklerini iyice anlatsa anne adayina ve vajinal dogumu tesvik etse hersey yolunda gidiyorsa burda oldugu gibi

Ben de bırakamıyorum ya doğuma girerken de mi içeceğiz acaba merak ediyorum kuzum. Aile hekimine yazdırılabiliyormuş ben yeni öğrendim. İki kutuya 110 verdim. Çok ucuza geldi
Ben 4 kutu almıştım en son epey ucuza geldi. Mahvoldum dün, zehirlenmiş gibiydim anlatamam sana. 3 tablet içtim bugün ancak kendime geldim ağzımda hala iğrenç bi balık tadı var. Senin bulantın kusman oluyor mu içmediğinde? Bir ikimiz kaldık galiba içen

Sağlık ocağında yazınca verdi bana ecZane canım. Bi dene bence. Aile hekimi yazamıyoruz demişti. Yazdırınca verdi. Her biri başka birşey diyor ben de anlamıyorum bunları
Ben de saglik ocaginda yazdirdim ama eczane boyle dedi ben kullanmayi biraktim cok oldu ama lazim olur diye bi kutu yazdirayim dedim.

Aksine doktorlar en ufak bir sezaryen ihtimali olacak bir durum varsa ona vurgu yapıyorlar, çoğu korku aşılama derdinde; hangi teşvik?

Bağ konusuna benim de canım sıkıldı. Ne yani evlat edinen insanların çocuklarıyla hiç mi bağları olmuyor o zaman, mümkün mü?

iste bir is yapacaklar onu bile dogru duzgun yapamamislar. sanki anneleri kulfet altinda birakacaklarina hastaneleri denetleseler gercekten yapilan sezaryanlarin gerekcesi var mi yoksa keyfi mi yapiliyor diye daha iyi olurmus. cogu doktor ballandira ballandira anlatinca anne adayi ne yapsin mecburen doktor ne derse onu seciyor..
ya bizim bakanliklar bir ise el atacaklar onu bile yanlis yerden tutuyorlar bi cacik olmaz onlardan
zaten dogru duzgun dogum hastanesi yok bir kere dogum hastaneleri olustur deneyimli ebeler olsun doguma giren, anneye anlatilain riskler vs, varsa yoksa kadini sucluyorlar. su tr uzaktan da olsa canini sikmayi basariyor insanin

Aman tanrım cidden mi derhal almaya başlamalıyım
Tabi bebiş başla sen tek seferde toplu toplu al her şeyini. İnşallah yaşama tabi böyle bir durum ama doğum işi şans işi biraz da. Artık hepimiz son dönemeçteyiz sürprizlere de hazırlıklı olmalıyız

Hiç anlamıyorum başkasının işine neden karışır insan fikir sormamışsın etmemişsin baksın işine. Gerçekten saygısızca. Bizim kültürümüzde çok fazla maalesef illa bir şey diycekler. En doğrusu politik davranıp geçiştirmek sanırım. Yuvarlak cevaplarla. Yinede gitmekle iyi etmişsin ameliyat olacak sonuçta çok ilgilenemez sizinle zaten

Eveeet bugün de kendi anneme sitemle buradayım Bugün ebebekten bebişin son eksiklerini aldım ve almam gereken her şey tamamlandı çok şükür. Beşik, gardrop ve eczane ürünleri dışında onları da izinden sonra demiştik zaten. Neyse annemle konuşurken ebebeğe gittim dedim ne aldın falan dedi. Alt açma örtüsü dedim, o yok muydu dedi. Yoktu almamıştım dedim. Neden gerekiyor ki dedi. Altını değiştirirken sağ sol batmasın diye işte anne dedim. Biz bir bez, örtü falan serip yerde değiştirirdik dedi. Neyse sonra işte saydım saydım bir şeyler tırnak makası dedim. Aman yavrum ne fark eder sizin makas aynı işi görmüyor mu dedi Törpü almıştın hani elektrikli dedi. Ama sadece o değil ikisini beraber kullanıcsm dedim . Tırnak makası ayrıca makas gibi olanından da var dedim. Ha illa onunla mı kesmek gerekiyormuş dedi ama böyle hafiften de alaycı bir üslupla. Yani bilmiyorum herkes bunun daha kolay olduğunu düşünüyor anne dedim. İyi hadi bakalım falan yaptı, yaptı da yani benim de heves kırıldı. Kıyafet türü şeylerden çok hoşlanıyor ama iş bu eşya kategorisine gelince hemen hemen her şeyi gereksiz buluyor. Bir de çok para verdiğimizi düşünüyor her şeye. Mesela bebek arabasını aldığımızda da buralarda 4-5 bin lira dedi yorum olarak. Her yerde her fiyata var da annecim aynı kalitede değil ama dedim. Ne bileyim yani çok vermişsiniz gibi geldi bana falan dedi.
Bizi düşündüğünü biliyorum çok masraf yapmayın çoğunu kullanmazsınız paranız çöp olmasın demek istiyor ama ben üzülüyorum yine de o benim gibi sevinmediğinde. Kendisi de geçen gelirken iki tane nevresim seti almış. Lohusa takımıymış onlar. Doğum yapıp gelince yeni temiz nevresimler olsunmuş. Bana sorarsan da o çok anlamsız evde çarşaf mı yok nevresim mi yok ama ben demedim ki şimdilerde kimse bunları kullanmıyor Napıcam böyle yaaa bişey desen olmuyor demesen olmuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…