Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 40,9%
  • erkek

OY: 85 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    159
Yatakla araba dışında hiç bişey almadım. Doğuma iki ay var

Ah o patronlar ah o tepedekiler. Benden de bugün hamile halimle başka bir vaka sorumlusunun işini yapmamı istediler. Üstelik bir değil iki işini. Çünkü neden? Kadına iş yaptıramıyorlar, kadına söz geçiremiyorlar, kadın beceriksiz, kadın iş bilmez, kadın başına buyruk o sebeple onun yarım bıraktığı yapmadığı işi bana pasladılar. Hiç utanma yok insanlarda. Kadını şutlamak yerine, uyarmak yerine, kadını takip edip işi ona yaptırmak yerine işi bilene paslayıp kurtuluyorlar anam. Ben mantık aramıyorum artık. Son aylarım tamam deyip geçiyorum. Sen de boşver. Az kaldı. Kurtulucaz

Bişey diyimmi senin önceki yazılarından da benimle aynı durumu yaşayabilecek olduğunu fark etmiştim ama yanlış yönlendirip seni yanlış bilip gereksiz panik yaptırmayayım diye dememiştim. Hiç korkma benim de 21mm ye kadar düştü ciğer geliştirici yapılacaktı takip edelim dediler şu an aynı ilerliyor. Uzamıyor ama aşırı kısalmıyorda. Bende yarın tekrar gidicem doktora en son23mm çıktı 3 -4 gündür ayağa biraz fazla kalkıyorum umarım aynı duruyordur. Fark edilmeden önce aşırı şekilde kAsılmam oluyordu nst ye girsem o vakitlerde ağrı da çıkacaktı bebek toplanıyor sandım bilemedim.

Benimki bugün ultrasonda sırtını dönmüştü ya şuan bildiğiniz karnımda dans ediyor sıpa kudurdu iyice

nasil bir kasilma? Benim de karnim tas gibi oluyor aksamlari ozellikle, sabaha yumusuyor sonra yemek yiyip gune baslayinca yavas yavas sertlesmeye basliyor yine, gun ici yurume is guc yemek yemek derken aksama dogru yine tas gibi sert. Ben ayirt edemiyorum kasilmayi, bu yasadigim kasilmami nedir acaba

Seyirme gibi, ritmik olarak karnıma çarpıyor hafifçe
ilk hissettiğimde aşırı şaşırmıştım ablamdan hatırladığım hep hıçkırıyor diyordu. Sonra o kadar arttı ki çocuk normal durmuyor gibi hissetmeye başladım. İnternette okuduğuma göre hareket ettikçe su yutuyorlar onlar da hıçkırığa sebep olabiliyormuş. Özellikle dikkat ettim çok hareket edince kesin hıçkırık tutuyor şapşalı

Benim de pazartesi 5te başlayan hata anca sonuçlandı. Resmen popom düzleşti oturmaktan. Ne yediğimi anladım ne içtiğimi. Bilgisayarı yeni kapattım resmen.

Yok canım o kasılma değil ayağa kalkınca yerçekimi etkisiyle hepimizin sertleşiyordur mesela uzanınca sağa sola yayılıp daha yumuşak oluyor. Kasılmada karnım bir yana sertleşiyor bebek hareketi hissetmiyorum ve karnımda normal gerginlik değil de farklı acı gibi birşey oluyor. Bel kısmına doğru o gerginlik yayılıyor ve sonra eski haline dönüyor. Bunun zaten olması sağlıklı birşeymiş. Vucut kendini doğuma hazırlıyor. Ama ne kadar olduğu önemli atıyorum gün içinde 10 kez olıyor bu normal benim 15 dakikada 1 falan oluyordu akşama kadar sayamayacağım kadar fazla oluyordu yani öyle riskli bi durumda hissetmemek mümkün değil.
Yazıyı okuyup diğer arkadaşlar hemen gerilmesin artık ileri haftalardayız ve bunlar yaşanacak normal şeyler

Çok hareketli olduğunda olması mantıklı bence de, dün bugün kıyameti kopardı 2-3 kere hıçkırdı sonra

Seker yuklemesiyle ilgili konuları kaçırdım arkadaşlar. 3 gün şekerli tuketme 50grmlik yükleme yapicaz dedi doktorum ama sormayı unuttum meyve şekeri de dahil mi buna

İyi geceler herkese. Takip ediyorum ama bayadir yazmadım buralara. bugün moralim bozuk brzck. Kızımin iki hafta geriden geldigini ve böyle devam ederse 39.hafta da suni sanci ile dogumu başlatacağını soyledi doktor tam olarak 1 aralığa denk geliyor.. Hayirlisi..

Kaçıncı haftadasin canım?

Sağlıkla gelir inşallah 2 hafta geri olması çok sıkıntı değil sanırım. Bazen ölçüm cihaz kaynaklı da öyle çıkabiliyor benimkinin kafası 2 hafta öndeydi hep bi ara 2 hafta geride çıktı sonra normal çıktı bende endişelendim doktor 2 hafta çok anlamlı değil demişti. Normal haftasına gelir inşallah. Görümcemin kızına da hep 2 bazen 3 hafta geri demişler minyon bir kız şimdi de bazen yapısal da olabiliyorsağlıkla zamanında gelsin bebiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…