Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Lansinoh’un balm formunda olanını aldım ben, gümüş kapak da kuzenimden geldi lazım olmaz daha herhalde ama Badger olaydı iyiydi 😂 doğumdan 0 korkum var meme yarasından korkuyorum 🥲
Benimde öyle kuzum lansioh. Arkadaşım gümüş kapak hiçbir halta yaramadı bana alma veririm dedi😂 35. Haftadan itibarem kreme başlayınn diyorlar kremede 😍

Emziren anneler: Emziren annelerin bu yağı kullanması, bebeklerde huysuzluk ve uyuşukluğa neden olabilir.

Şöyle bi bilgi var
Ben bu doğal yağ zart zurt işlerinden korkuyorum ya, meme ucu kremi var işte bi ton bi tanesini kullansak yeter herhalde gümüş kapak veya göğüs kalkanıyla beraber.

Benimde öyle kuzum lansioh. Arkadaşım gümüş kapak hiçbir halta yaramadı bana alma veririm dedi😂 35. Haftadan itibarem kreme başlayınn diyorlar kremede 😍
Benim kuzenimde çok işe yaramıştı, herkeste değişiyor demek ki. Hepsini deneyeceğiz artık, kreme erken başlamak bence de mantıklı yumuşatmak için

Pişik ve göğüs ucu yarası için kantaron yağı kullanılır mı acaba ? Bilgisi olan var mı halk efsanesi mi doktorlar öneriyor mu merak ediyorum.
Bu tarz doğal yağlar her bünyeye iyi gelmiyor maalesef. Ben bir ara saçlarıma doğal zeytinyağı badem yağı vs karıştırdım sürdüm bakım olsun diye, saç derim sivilce ile doldu. Üzüm çekirdeği yağı için de yüzümde aynısı oldu. Genel olarak çok öneriliyor ama bana doğal yağlar hiç iyi gelmedi mesela

Ablamda ilk 2sinde sudo işe yaramazken 3.de sadece sudo işe yaradı. Doktor ne verdiyse ne yaptıysa geçiremedi diğerleri. Bence pişik sorunun olursa popişi hangisini isterse onu alırsın ya. Bazen içerik kötü ama çaresiz kalınan durumlar olabiliyor. İlaç yan etkisi gibi düşünmek lazım sanırım.
Sudocrem içerik olarak pek önerilmiyor birçok araştırmacı tarafından ama tabii ailenin kendi seçimi 🫶🏻

Eklentiler

• IMG_4147.png
    IMG_4147.png
    285 KB · Görüntüleme: 11
Tablomuz bozulmuş ya inanamıyorum :KK43: S SarilmaSaldirisi senin adını tabloda da değiştireyim yenisi olsun demiştim. Maalesef aşırı hata verdi ve tablo komple kaymış saçma sapan bir şeyler olmuş çok üzüldüm, bir sürü iş çıktı. Yavaş yavaş düzelteceğim artık sizlere sora sora :KK43:
Canım ben baktığımda kullanıcı adımın otomatik olarak değiştiğini görmüştüm Cook zaman önce, şimdi baktım bir sıkıntı yok tablo da iyi durumda 😅

Günaydınn kızlar🥰 bende emzirme örtüsü soracaktım sizce gerekli mi almadım ama gerekli derseniz alıcam😬 bende emzirme yastığı almıştım ty den 😬 benim yarın kontrolüm var heyecanlıyım 30. Haftaya giriyoruz artık bakalımm neler olmuş😍
Canım ebatindan ve boyundan baglamasindan ötürü ben çok kullandım emzirme örtüsünü. Hafif bombelı kalıyor memeyi nereye tutturdugunu görüyorsun yukarıdan bakip 🤣 ama alışınca büyük boy muslinler de iş görür mü görür.

Benim kuzenimde çok işe yaramıştı, herkeste değişiyor demek ki. Hepsini deneyeceğiz artık, kreme erken başlamak bence de mantıklı yumuşatmak için
Bende alayım yinede dursun diyorum😂 deneyee deneye göreceğiz gerçekten doğumdan sonra burayı çok özleyeceğim herşeyi birbirimize sormayı

Sudocrem içerik olarak pek önerilmiyor birçok araştırmacı tarafından ama tabii ailenin kendi seçimi 🫶🏻
içerik olarak farkındayım. Ama doktor verdikten sonra ve bebeğin poposu kanamaya başlayınca hiç bişey çare olmayınca mecbur kullanılıyor diyorum. Ailenin seçimi olmuyor maalesef herşey.

Görllssss, bugün 25+6’dayım tetanoz aşımı oldum. 31.haftaya kadar 2.doz yapılıyormuş, doktora tek doz yeterli mi diye soracağım ama siz nasıl yaptınız?

Tablomuz bozulmuş ya inanamıyorum :KK43: S SarilmaSaldirisi senin adını tabloda da değiştireyim yenisi olsun demiştim. Maalesef aşırı hata verdi ve tablo komple kaymış saçma sapan bir şeyler olmuş çok üzüldüm, bir sürü iş çıktı. Yavaş yavaş düzelteceğim artık sizlere sora sora :KK43:
Benim bilgiler düzgün, bebişin ismi de Ata olacak nasipse 🥰

Görllssss, bugün 25+6’dayım tetanoz aşımı oldum. 31.haftaya kadar 2.doz yapılıyormuş, doktora tek doz yeterli mi diye soracağım ama siz nasıl yaptınız?
İlkini 20 ikinciyi 24te devletin yaptığı aşıdan oldum ben. 32ye kadar iki doz vurulmak gerekiyor demişti doktorum. Bir de boğmaca karışımlı aşı vardı o tek dozdu, ben çift doz olanı tercih ettim.

Bepantol oneriyolar genelde onun puani cok yuksek. Ben de ondan alicam. Mustela alma ise yaramuo dedi arkadasim ama cocuguna gore de degisebilir. Denersin bi.
Mustela pişik önleyici aslında ama ola ki rutin dışı farklı bir durum yaşandı anne limon yiyince pişik olan hassas bebek de var alerjik olup ya da ishal olup pişik olan bebek de var. Bu gibi durumlarda ise yaramaz mustela evet. Ama günlük kullanımda ise yarar sağlıklı bir bariyer

İlkini 20 ikinciyi 24te devletin yaptığı aşıdan oldum ben. 32ye kadar iki doz vurulmak gerekiyor demişti doktorum. Bir de boğmaca karışımlı aşı vardı o tek dozdu, ben çift doz olanı tercih ettim.
Aşı yoktu bi bekledim, bir de hastalandığım için geçe kaldı biraz benimki. Doktor direkt olabilirsin dedi ikinci dozu sormadım, teşekkür ederim

X