Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
ben kimsenin iyiliğini de istemiyorum artık ama anında değişiyo insanlar canları nasıl isterse. hiç düşünmüyolar benim yüzümden sancısı tutar bebeğe bi şey olur tansiyonu çıkar şekeri çıkar yok. umursamayayım demekle olmuyor el olsa tamam da kardeşten gelince zor geliyor.
Tavır koy canım bak diyorsun daha öncede yaptı hep önemli zamanlarımda yoktu diye yüzüne vur bunları biraz anlasın neler hissettiğini o sana saydırırken iyide sen gerçekleri yüzüne vurunca mı kötü olacaksın bırak en azından içinde tutup dert yapmazsın kendine hep böyle yapıyor diye

Ayy u aynııı üstümü değiştirirken özellikle sol ayağımı kaldırınca çok ağrıyor. Oturup giyiniyorum. Bacaklarımı biraz bile açsam ağrıyor. Ama bence normal çünkü bebek büyüyor yer daralıyor ve baskı yapıyor. Muhtemelen bu yüzden. Ters bişey olsa zaten farklı bir belirti daha olur diye düşünüyorum
Hepimiz aynı şeyi yaşıyorsak normaldir diye düşünüyorum bende çünkü yaşayanlar hep aynı şekilde anlatmış 🥹

Sıkıntıdan bebitomun eşyalarını ütülemeye başladım kadife tulumunu yicem şimdi 🥹💙

Eklentiler

• IMG_4142.jpeg
    IMG_4142.jpeg
    185,9 KB · Görüntüleme: 25
benim bebitoya 28. hafta güncellemesi olarak geceleri uyandırma skilli yüklendi. 2 gündür geceleri yüreğimi ağzıma getiriyor. eskiden nazik nazik vururdu artık dayak atar gibi vuruyor geceleri ksefjfjkl
Benim kı uyandırmıyor henüz 😅😅27 haftalık bakalım çarşamba kontrolüm bar heyecanlıyım😊

Ay kızlar bende hasta olmuşum ya boğazlarım ağrıyor eşimden bulaştı galiba o da hasta grip olmuş daha önce hastalık atlatanlardan neler yaptınız ilaç falan içmiş miydiniz ilerlemesinden korktum hemen önlem alayım bildiğiniz yöntem varsa
Canım geçmiş olsun ben de rahatsızım, sabah işe gittim ama gözümü açamıyorum izin isteyip döndüm tekrar eve. Bolca vitaminli meyve yiyip uzanıyorum. Tavuk suyuna çorba yaptı eşim onu yedim, meyvelerden özellikle nar iyi geliyor bana toparlanmak için onu da Yicem birazdan . Doktora gerek kalmadan atlatırız inşallah

Tontikooo🧿bende öyle aldıklarıma bakıyım dedim de yenıdogan çok az şey almışım yeter mı acaba 🥲
Benim de yenidoğan 3-4 tulum 4 tane alt üst takım , 4 tane hastane çıkışı seti var geri kalan hep 3 aylık hemen büyüyorlarmış sözde bakalım 😄

Tavır koy canım bak diyorsun daha öncede yaptı hep önemli zamanlarımda yoktu diye yüzüne vur bunları biraz anlasın neler hissettiğini o sana saydırırken iyide sen gerçekleri yüzüne vurunca mı kötü olacaksın bırak en azından içinde tutup dert yapmazsın kendine hep böyle yapıyor diye
sabah dedim aynen bunu ben alıştım sizin benim hayatımın en önemli zamanlarından kavga çıkarmanıza dedim. bi' şey bilerek yapılmıyorsa bu kadar denk gelemez zaten

Canım geçmiş olsun ben de rahatsızım, sabah işe gittim ama gözümü açamıyorum izin isteyip döndüm tekrar eve. Bolca vitaminli meyve yiyip uzanıyorum. Tavuk suyuna çorba yaptı eşim onu yedim, meyvelerden özellikle nar iyi geliyor bana toparlanmak için onu da Yicem birazdan . Doktora gerek kalmadan atlatırız inşallah
Doktora sordum ateşin 37 yi geçmesin dedi geçtiği an parol ya da minoset iç dedi çok ilerlemesi durumunda damardan takviye yapılır dedi onun haricinde bol istirahat ılık şeyler tüket dedi umarım çok ağırlaşmadan atlatırız canım geçmiş olsun

inşallah sorar da sen de bi sakin sakin konuşup rahatlarsın. insan fazla ısrar ve baskı olunca kendini kapana kısılmış gibi hissediyor. eşin yönünden çok şanslısın ki ağız birliği edebiliyorsun ya o da deseydi napıyo annem bize diye o zaman tam cinnetlik olurdu işte :KK70:
Şu zamana kadar iletişimden anlayabileceğini hiç düşünmediğim için tamamen duvar örerek uzaklaştırmaya çalıştım ama yok yani karı vantuz gibi anacım. Ben de istiyorum artık insan gibi konuşmak en azından rahatlarım, kopacaksa da kopsun inceldiği yerden. Sorma, taciz ediyor resmen bir de 1.katta oturuyorum sürekli gözüm camda geldi mi diye resmen psikolojim bozuldu. Napıyo annem bize dediği an çıldırırdım dediğin gibi ajfksksks

Şu zamana kadar iletişimden anlayabileceğini hiç düşünmediğim için tamamen duvar örerek uzaklaştırmaya çalıştım ama yok yani karı vantuz gibi anacım. Ben de istiyorum artık insan gibi konuşmak en azından rahatlarım, kopacaksa da kopsun inceldiği yerden. Sorma, taciz ediyor resmen bir de 1.katta oturuyorum sürekli gözüm camda geldi mi diye resmen psikolojim bozuldu. Napıyo annem bize dediği an çıldırırdım dediğin gibi ajfksksks
Eş desteği gerçekten çok önemli bazı adamlar analarına karşı kör ve sağır oluyorlar bu konuda çok şanslısın dediğin gibi kadının tek uğraşısı sizmişsiniz resmen elinden oyuncağı alınmış gibi çocuk gibi oldu şuan hayır hasta halinle seni dışarıya çağırmasıda garip keşke deseydin hasta hasta beni cidden dışarıya çağırıyorsun diye daha da bir şey demiyorum sana da diye evet kırmamak içinde elinizden geleni yapıyorsunuz ama anlamıyor işte bazen çatır çatır söyleyeceksin aklına ne geldiyse ben bazen sinirlerime hakim olamayıp oğlunun yanında bağırdığımda oldu üzerine 10 gün görüşmemiştim hatasını anlasın diye çok şükür bizimki anlıyor hatalarını o konuda sıkıntım yok işte delirttiği noktalar illaki oluyor hepimizin derdi farklı umarım aklı başına gelir de böyle şeylere maruz kalmazsın

Eş desteği gerçekten çok önemli bazı adamlar analarına karşı kör ve sağır oluyorlar bu konuda çok şanslısın dediğin gibi kadının tek uğraşısı sizmişsiniz resmen elinden oyuncağı alınmış gibi çocuk gibi oldu şuan hayır hasta halinle seni dışarıya çağırmasıda garip keşke deseydin hasta hasta beni cidden dışarıya çağırıyorsun diye daha da bir şey demiyorum sana da diye evet kırmamak içinde elinizden geleni yapıyorsunuz ama anlamıyor işte bazen çatır çatır söyleyeceksin aklına ne geldiyse ben bazen sinirlerime hakim olamayıp oğlunun yanında bağırdığımda oldu üzerine 10 gün görüşmemiştim hatasını anlasın diye çok şükür bizimki anlıyor hatalarını o konuda sıkıntım yok işte delirttiği noktalar illaki oluyor hepimizin derdi farklı umarım aklı başına gelir de böyle şeylere maruz kalmazsın
Bağırıp çağırıp yüz göz olmak istemiyorum, benimkinde ters tepip samimi olduk zannedebilir çünkü normal iletişimden anlamadığı için 😂 ama ben de insanım tabi ki dayanamadığım noktada önce güzellikle anlamazsa bağır çağır anlatacağım derdimi, anlamazsa kendi problemi tamamen ilişkiyi keserim oğlunu da rüyasında görür anca hiç düşkün olmadığı için canına minnet onun da. Beni mutsuz gördükçe otomatik eşim de soğudu zaten hamilesin yeter halledicem ben üzülme artık falan dedi dün. Yok anacım ben ona bi de beni dışarıya çağırıyosun desem tamam kızım geliyorum sana o zaman der o zaman iyice kafaları yerim 😂 Valla kurtuluş var mıdır sence bu durumdan ya? 🥲

Oy ben basımı alıp nere gidem şu halime bak yağlanıyorum sözde çatır çatır çatladım 🥹🥹🥹🥹
Ben 16. Haftadan beri güreşe hazırlanır gibi günde 2/3 kez yağlanıyorum. Lierac biooil Hindistan cevizi yağı bebek yağı dönüşümlü olarak kullanıyorum. Göğüslerim çatladı. Yağlanmaya devam ediyorum onlar da çatlamaya devam ediyor 😬 göbeğimde hiç yok ama ben bu işin tamamen genetik olduğunu düşünüyorum artık 🙂

dün akşamdan beri canım çok sıkkın kızlar. kardeşimin eşiyle annem görüşmediği için kardeşime dün annem de işe bizden gitcek geç vakit bize gelecek kahveye geç kalmayın dedim diye açtı ağzını yumdu gözünü. yok onlara annemi tercih etmişim (bana gelmese sokakta kalacak köye gidemeyeceği için). yok kendini mütevazı gösterdikçe kendimizi bi bok sanmaya başlamışız. ortak whatsapp grubuna bunları yazıp çıkmış. 1 saat ağladım. Şekerle uğraşıyorum nerdeyse 7 aylık hamileyim bana yaptıkları çok zoruma gitti. nişanım da aynı şeyi yaptı düğünümden 3 ay önce aynı şeyi yaptı şimdi doğuma az kaldı hooop bi kavga patlattı en zor zamanları atlatınca barışır. sinirimden insüline rağmen şekerim de düşmedi sabah. bu minicik çocuğumun sıkıntısının vebali boynuna olsun.
Bazı insanların fıtratı böyle . Aşağılık kompleksi ve kıskançlık kendini bu şekilde belli ediyor. Benimki de seninki gibiydi şükür çıktı hayatımızdan . Narsist manyak oluyor bu insanlar. Hiç canını sıkma küsüyorsa küssün istediğimi yapsın. Sen ne kadar iyi olursan ol o hep bildiği gibi devam edecek.

Ben 16. Haftadan beri güreşe hazırlanır gibi günde 2/3 kez yağlanıyorum. Lierac biooil Hindistan cevizi yağı bebek yağı dönüşümlü olarak kullanıyorum. Göğüslerim çatladı. Yağlanmaya devam ediyorum onlar da çatlamaya devam ediyor 😬 göbeğimde hiç yok ama ben bu işin tamamen genetik olduğunu düşünüyorum artık 🙂
Evet ya bence de tamamen genetik annemin harita gibi göbeği sanırım benim de öyle olacak 😅

bence de ben ne krem aldım, ne bir özenli bi' şey ilk zamanlar her banyoda bebe yağı sürüyodum. şimdi her banyoda kantaron yağı sürüyorum sıfır çatlak. bundan sonrasını bilemem ama tabi

Kızlar ben 2 kilo almıştım. Şeker yüzünden 1'i gitti. Hamile kaldığı kilodan daha zayıf doğuran tek kadın olmaya aday olabilirim. Mesela 1 kilo verdim ama bebek de büyüdüğü için 1,5 civarı gitmiş oluyor.
Bende 80 ile hamile kaldım şuan 81 im bazen 80 e tekrar düşüyorum 😅

X