Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,1%
  • erkek

OY: 81 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    151
Ben genelde hastane çıkışlarını ebebekten almışım, onlar da hep 50cm. Hatta tüm zıbın, tulum ve pantolonlar da 50cm. Zara’dan aldığım yenidoğanlar 56 mesela. Demekki ebebekte 50lik satıyo hep.
Ben e-bebekten patikli tulum aldım yenidoğan için hepsinin boyu çok uzun. Bence giyer bir süre

Anladım kuşum. Az önce profilde biri bebeğim uyumuyor demişti sling önermişler o da slinge koyunca tüm gün bile uyur demiş. Anne kokusunu en rahat alabildikleri daha güvende hissettikleri bi şey gibi geliyor bana sling/kanguru ama sevmeyen de çok var hepsinde doğru diyosun. Zaten hastanede kullanılacak bi şey değil gerekirse seveceğini düşünüyorsan alırsın

Ana kucağı almadım klasik babybjörn alıcam onu ama kanguruyu arkadaşımda ergobaby var onu verecek ama sanırım yenidoğan için çok uygun değilmiş 3-4 aylıkken ancak dedi
Ben de Babybjörn aldım, kanguruyu da Babybjörn mini tercih ettim. Ergobaby alacaktım ama dediğin gibi yenidoğana uygun olmadığı için mini’yle başlarım genelde çok memnun herkes, bebe de severse sonrası için ergobaby kiralarım baktım iyiyiz satın alırım dedim. Malum Ergobaby pahalı, bir de niyeyse çok fazla bebe sevmiyor sirkülasyon da az arkadaşının vermesi süper olmuş ama

Ana kucağı da mı onun memnuniyet ortalaması çok yüksek değil mi yaaa
İki bebekten biri ona yatmıyor ya çevremde gözlemlediğim. Şu otomatik sallanan titreşim ayarı olanlarda falan duruyorlar da onları da araştırdığım kadarıyla çok önermiyor doktorlar. Bebeği hipnoz ediyormuş, sallanmadan kaynaklı yarı baygın oluyorlarmış falan. Biraz büyüdüğünde bebeğin haline tavrına bakıp belki manuel alırım ama bana hiç umut vermezse almam. Asıl 3-6 ayda severlerse seviyorlar bana kalırsa. Yenidoğan nereye yatırıldığını zaten pek anlamıyor. Anneden de ayrı uykuya geçemiyor

Yaa ben kullanınca yorumlarım, sirkülasyonu çok az evet arkadaşıma da yurtdışından gelmiş zaten ben kendim alsam babybjörn mini alacaktım, ergobaby risk almak için şok pahalı

Doğru gerçi bebekten bebeğe değişiyor, benim arkadaşlarım da hayatımızı kurtardı demişlerdi ben de onlara güvendim

Evet o da hem anneye yapışık olmaktan hem de sallanma, hareket hissiyatından. Çıktıkları yeri hatırlatıyor olabilir bebeklere Ama yapış yapış oluyor anne de bebek de Bir de dediğim gibi benim sırtım çok iyi durumda değil uzun süre ayakta bebek taşıyamam gibi geliyor. Olduktan sonra işler değişir mi bilmiyorum ama ben o kucak anlarında da mümkün mertebe oturuyor yatıyor olmak istiyorum

Beklentilerimizin hepsi olur inşallah

Eşim 8 aylık 5.5 kilo doğmuş o nedenle ben yenidoğan hiçbir şey almadım Son haftalarda ki duruma göre bende ekleme yapabilirim diye düşündüm şuan beklemedeyim bakalım.

Merhaba kızlar adetimin üzerinden 7 gün geçti adet olmadım şimdi test yaptım bu şekilde çıktı sizce bir şey olabilir mi yardımcı olur musunuz ?

Ya onu sevdiysen muhakkak bi easywalker mini bugy turn bakmalısın. Ben cybexten daha çok beğendim. Kapanışı daha pratik geldi. Ablam da bu markadan aşırı memnun. O da cybex diye çıkıp bu araba ile kapatmıştı kapıyı çok mutlu

Rahim ağzı mı kısaldı aynı şekilde. İlaç falan kullanıyor musun?
Yok kısalmadı . Ama hem tüp bebek hem de ikiz gebelik . İki kere kanama oldum biri ilk haftalarda diğeri ileri haftalarda . İkiz olduğu için de hareketli yaşamda rahim ağzında ani kısalmalar oluyormuş . Yani bi anda olabiliyormuş iki bebek ağırlığından dolayı . Şu an 6. Ayımdayım ama oturup kalkmam yürümem sağa sola dönmem bile çok zorlaştı . O yüzden her zaman riskli gebelik diye geçiyor.

Eşim 8 aylık 5.5 kilo doğmuş o nedenle ben yenidoğan hiçbir şey almadım Son haftalarda ki duruma göre bende ekleme yapabilirim diye düşündüm şuan beklemedeyim bakalım.
Maşallah Annesi şehir efsanesi anlatıyor olmasın kız Ben 8 kilo çocuğu tarlada tek başıma doğurup göbek bağını taşla ezip düğümledimci teyzelerden

Kızlar vücudumda kaşıntı var ya. Devamlı başka bir yerimde. Ama çatlama falan olduğunu düşünmüyorum şu ana kadar da rastlamadım. Özellikle duş sonrası yağları kremleri sürüyorum yatıyorum başlıyor mesela. Yeni olmaya başladı. Nedendir sizce?

Bu gebelıgımde olmadı ama oncekınde böyle karnım acayıp tatlı tatlı kaşınıyordu kasıma geriliyor vücut belkı son zamanlarda catlayabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…