Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,1%
  • erkek

OY: 81 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    151
Canım ben de 9,5 ay kızıma baktım çalışmadım ama en çok sağım yaptığım dönemdi. Hem süt çoğalsın hem dolaba atabileyim diye. O zaman aventle de verdim kaşık biberonla da verdim ilk başlarda siringayla da verdim. Şimdi de hem kaşık biberon aldım hem comotomo aldım

Ay ne güzel ya ben de öyle bi gene sahibimdir umarım derinlerde bi yerde, anneme çekmesin nolur

ben sezaryan oldum soyle soyliyim 6 ay sonra resmim var eski kotumu giymisim 47 kiloydum gebelikten once. catlak olmamisti gobegimde elbette dogum sonrasi sarkma oluyor deride ama toparlaniyor bir kac aya. Kesi icin izi zamanla geciyor bir seneyi alir.

Normal doğum sezaryen doğum tartışması başlatıcan şimdi :))
Ne alakası var canım tartışmaya meraklı ise bilemem millet. Ne kadar rahat kolay olmuş diyorsunuz e normal değil mi sezeryan olmuş bunu dedim diye niye tartışma çıkaracak oluyorum . Ki benim de dikkatimi çekti gayet rahat olmuş diye dedim

Şekerciler size tavsiye ile geldim aclik şekerim 102 , 1. Tokluk 96 , 2. Tokluk 93 geldi. Dün 200leri gördüğüm için gittim o dediğim mercimek ekmeğinden yaptim. Ekmek çok önemli sanırım kahvaltıda kalın bir dilim merco ekmek , 1 yumurta sahanda, 1 koca domates, 1 salatalık, büyük bir dilim peynir ve 3 5 zeytin yedim . Tokluk şekerlerim çok güzel çıktı hep 90larda ama bu da sürdürülebilir mi en son mercimek mi kusarım bilmiyorum .yine de size tavsiye ediyorum

2 gün önce sabah kramp girdi bacağıma. Hala ağrıyor yav ne biçim krampmış
Bu bana da oluyor ya sabah erken saatlerde hep neredeyse aynı saatlerde bu sabah da oldu eşimi uyandirmak zorunda kaldım o derece siddetliydi. Soda iciyoken olmuyodu bı de ilaçları da baya ihmal ettim vitaminleri falan iyi kullan sende belki ondandır ve deidigin gibi iki üç gün sürüyor o damardaki ağrı ay bı de dün burnum kanadı benim pat diye durduk yere hayatımda ilk defa bu kadar yoğun kan geldiğini gördüm burnumdan hamilelikte olabiliyomus sanırım

korseyi hemen kullanamıyorsunuz haliyle dikişler alındıktan sonra biraz iyileşince takınca da o sarkma hemen toparlanıyor mu?

Hamileligimde 12 kilo almıştım doğumdan 9 gün sonra eski kilomdaydim. Hiçbir sarkma buzusme falan olmadı. Emzirme döneminde de cilginda yedim sadece emzirme azaltma ve bitme dönemi pandemiye denk geldi. Aynı şekilde yemeye içmeye devam edince o zaman kilo aldım. Onu vermesi zor oldu zaten pek veremedim

Elinde tansiyon aletin varsa ara ara ölç. Allah korusun tansiyon yükselmesi gebelikte hiç istenen bir durum değil kanama da o yüksek tansiyon ile olabiliyor .

korseyi hemen kullanamıyorsunuz haliyle dikişler alındıktan sonra biraz iyileşince takınca da o sarkma hemen toparlanıyor mu?
korse aldim ama kullanamadim ben ya kesi yeri aciyor zaten hassas oluyor. emzirirken kilo verdim cabucak baya da yuruyus yapmistim. Valla o sarkma kendi kendine gecti yuruyusle falan zaten cok yoktu ama bir kac ay vardi boyle fazla deri gibi sanki o bolgede

Doğru tabi. Benim canım tatlı değildir ama yara kesi vs varsa ben kesim çok sakınırdım göbeğimi . Sen iyi toparlamışsın canım.

Ben sezeryan oldum dört sene oldu dikiş izim duruyor ama çok aşağıda olduğu için bikini altında kalıyor yani görsel bir sıkıntı vermedi. Herkesin çatlağı olacak diye bişey yok mesela benim hiç olmadı doğumdan çıkınca yan tarafta küçük bı iz oldu ama karnıma değil belime yakın. İlk dogurunca karnını görünce baya değişik geliyor buruşuk kararmış bı tuhaf hep öyle kalacak saniyosun ama merak etme hiç öyle bir durum yok toparlaniyo. Aşama aşama oluyor tabiki bunlarin hepsi. Doğumdan ,25 gün sonra benim durum boyleydi mesela

Eklentiler

• 1000009417.jpg
    79,4 KB · Görüntüleme: 32
7. Gün kontrolü var. O sırada dikişler bakılıyor. Alma falan yok artık zaten yapıştırma ya da eriyen dikiş var. Tabi ekstra farklı bir durum yasanmazsa. Ve 7. Gün korse kullanmaya izin veriyor doktorlar.

Benim çevremde annemin jenerasyonu dışında vajinal doğum yapan hiç kimse yok. Hiçbirinde sarkma veya deformasyon görmedim, hatta normal doğum yapan annemin çatlağı daha fazla vücut toparlıyor kendini zamanla, spor ve diyetle de desteklerseniz hiç belli olmaz bence. Tanıdıklarım ne spor yaptı ne diyet taş gibiler

Elinde tansiyon aletin varsa ara ara ölç. Allah korusun tansiyon yükselmesi gebelikte hiç istenen bir durum değil kanama da o yüksek tansiyon ile olabiliyor .
Malesef evde yok başka belirti hissetmeyince çok aldırış etmedim ama benimde aklıma ilk bu geldi sağlık ocağina gitmem gerekiyor bugün gidince ölçtürmeyi düşünüyorum

Fıstık gibisin yav maşallah

Kiz neresi kolay o kolaymis gbi gosteriyo sonrasi kolay degil , oyle ozendirecek bir durum yok bence. Dogum sirasinda kolay da ya sonrasi
Oo doğum sonrasını demiyorum zaten tahmin edebiliyorum. Az evvel de yazdım karnımda o kadar dikiş olsa yataktan kalkarken bile sakınırdım şimdi yazacaklarım seseryan düşünen arkadaşları korkutsun istemiyorum o yüzden yazmayım ben bir şey. Allah herkese kolaylığını versin inşallah

Fıstık gibisin yav maşallah
E gençtik o zamanlar 60-61 kilo arasında dogurunca pek bişey kalmadı zaten bı sene sonra herkes çok zayıfladin demeye başladı tabi yürüyen hareketli bebenin pesinde koşmaktan bişey yapmasan da zayifliyosun şimdi durum 68le yola devam edince göbek kalır mı nasıl gider endişesine düştüm tabi

benim çevremde sezaryen olup yaza kadar miss gibi bikini fiziği olanlar var. kendine dikkat etmekle alakalı bence bu. düzgün beslenip hareket edersek yaza kadar eskisi gibi oluruz. ama yok emziriyorum diye her bulduğumuzu yiyip yatarsak eskisinden de beter oluruz. seçim bizim yani hiç dert etmeye gerek yok bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…