Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
Evet canım çok zor iri bebek. Benim kardeşim de iriydi annem de çok çekti belden hala daha çeker. Dün bir yerde okudum bebeğin beyin gelişimi son dönemde özellikle son bir iki haftada tamamlanıyormuş. Erken de olsun istemiyorum açıkçası. Ama bakalım kilosu neye müsaade edecekse. Seninki bir tık daha önden gidiyor sanırım. İlk doğumun normal mi olmuştu?

Yok canım doğum ücreti senden az olur onun. Son maaştan önceki 12ayı baz alıyor sgk. Sadece onun maaşına zam gelip seninkine gelmeme durumu işyerine bağlı.
Valla sadece doğuruyor çoğu. 9.sınıfa kadar yarım yamalak Türkçe ile geliyorlar, 10,11e kalmadan bırakıyorlar okulu. Çünkü ortaokulda sınıfta kalma yok ama lisede var e haliyle çoğu liseyi bile bitiremiyor. Lise üçe kadar ulaşmış Suriyeli öğrencim bir iki tane sadece. Onlar da iyi öğrenciler zaten çok önce gelip yerleşmişler burada büyümüş Türkçesi çok iyi ailesi daha düzgün. Ama son 5-10 senede gelenler tamamen yitik. Zaten doğu bölgelerimizde sorun azmış gibi şu an daha büyük sorunlarımız var malesef

Pijama konusun da teyzem dedi ki normal doğum yaparsan alttan dikişin olur ise mutlaka havalandır geniş pijama giy çamaşır fazla giyme dedi( tabi kanama olacak o nasıl olacak bilmiyorum) yani normal doğum olur diye bence yazlık serin geniş iki pijama mutlaka koyun kışlık birşey daha da alttan sizi terletir yara terler iyileşmez, sezeryan için ise bence hafif kalın en iyisi yara yukarıda zaten isterseniz o kısmı açıkta bırakırsınız önemli olan alttan soğuk almamak

Benim ilk gebelik canım. Ben de şaşkınım niye bu kadar önden gidiyor diye. Geçen hafta 1 hafta öndeydi bu hafta 2 oldu. Sata göre 28+3 ama gelişim 30+5 dedi doktorum. Valla abimlerin ikizler 32, üçüzler 31.haftada doğdu. Şu an zeka anlamında maşallahları var. Biri 900gram doğdu 46gün küvezde kaldı şu an 3.5 yaşında kendi kendine harfleri sayıları söktü. Bazen birleştirip okuyor bile. Tabi onların durumu bizden farklı da yani illa 40 değil bence. Bebek zaten hazırsa kendini belli ediyor. 36-37den sonra 3.5 tan fazlaysa zorlamak istemem ben büyük riskmiş gibi geliyor. Çünkü minyonum vücudumu kullanılamaz hale getirmek istemiyorum. Tabi ki öncelik bebişin sağlığı ama ben de sağlıklı olayım ki güzel bakayım yavrucanıma.

Kızlar trendyoldan 500 liraya aldığım set baya iyi çıktı kremi falan da var tavsiye ederim yumuşacık
Miss değil mi? Ben de şu iki takımı aldım. Çok beğendim L aldım rahat olsun diye azcık büyük ama doğum zamanı tam olur sanırım. Fiyatına göre gerçekten güzel. Bu şekil takımı uzun süreli kullanmayacaklar için tam fiyat performans ürünü bence.

Eklentiler

• 1000043893.jpg
    63 KB · Görüntüleme: 39
Ben pozitif sezaryen doğum videolarını izliyorum iyi geliyor fkgk
Hemen geldim en pozitifiyle epiduralle normal yaptım ben sıfır ağrı sancı ile. Tek sorunum bebek gelmedi diye 41 haftada suni ile başlattık ona rağmen çok rahat geçti. Son dakikaya kadar arkadaşlarla mesajlaştım açılmamın 10 cm olduğunu farketmemişşm bile son mesajımdan on dakika sonra bebekle çıktım düşün en büyük sorunumuz eşim bebeğin tüm kıyafetlerini o heyecanla arabada unutmuş çocuk yarım saat çıplak kaldı bizim yüzümüzden

Bana tüm normal doğumlar korkutucu geliyor ya sorry jdkfkf

Çok sevindim darısı başımıza

Evet bu marka

Benim de taş düşürürken çok sancım oldu nst ye bağladılar. Sancılar tehlikeli boyutta değil dediler rahatladım. Malesef bana hiçbir ilaç vermedi parol dışında parolu da ben sevmiyorum fayda etmiyo o yüzden çok sancı olunca evin içinde bol bol su içip yürüdüm. Ağrım geçti 1 haftadır şükür. Muhtemelen düştü.

Kızlar bana insülin bebek diyebilirsiniz. Sınırdaki değer bizim için yeterli değil diyip günde 2 doz insulin verdi. 9 gün de insülinlenip kontrole gitcem. Hiç hoşuma gitmeyen şeyler
Canının sıkılması çok normal ama yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik yavrum çok şükür çözümü olan bir şey, hemen de yakaladı doktorun. İnan o kadar çok ki insülin kullanan ana

Kızlar bana insülin bebek diyebilirsiniz. Sınırdaki değer bizim için yeterli değil diyip günde 2 doz insulin verdi. 9 gün de insülinlenip kontrole gitcem. Hiç hoşuma gitmeyen şeyler
canım kaç çıkıyordu ki 1. saatin ? tablon var mı yazdığın merak ettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…