Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,9%
  • erkek

OY: 78 52,7%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,4%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,4%

• Ankete Katılan
    148
Ep

Epidural kahve olayı nedir tam olarak bağlantısı nedir
Epidural değil ama spinal anestezi almıştım diz ameliyatında. Çıkınca çay kahve içebilirsin dediler, ben de hani maksat sıvı olsun diye diyorlardır, kahve dokunur içmiyim dedim. Meğerse asıl olay oymuş kafein baş ağrısını engelliyormuş. Anestezili ameliyatlarda içiriyorlar hemencik

hayırlı haberlerle canım :) insalahhh

Günaydın kızlar yine şef maceraları ile geldimsabah servisle mesaiden 40 dk falan önce geliyorum çok yoğunum bu ara kontrol edilip sisteme işlencek evraklr artı ekstra işler var. Erkenden başlıyım dedim poğaça aldım kendime geçtim bilgisayarın başına çalışmaya başladım. Bu kişi geldi günaydın dedim. Günaydın dedi sonra yanlış anlamazsan kokan şeyleri burda yemezsen falan dedi ve yapıcı güler yüzlü bir üslup asla değil bende posğaça olduğu için kokacağını düşünmedim dedim. Güzelce söyledik hemen itiraz ediyosun falan dedim tamam öyle düşünmedim hemde işlerm vardı yoksa burda yemiyorum zaten. Öyle geçti oturdu suratı asık. Ki normalde ben her zaman mutfakta yerim rahat edemediğim için. Kendisi burda da yiyebilirsin demişti bana. Şimdi işim bar diye yiyim dedim bir yandan daha mesai bile başlamamıştı. Poğaça bana göre kötü kokmuyor ha kokusundan elbette tahatsız olabilir böyle konularda karşıdakimin sınırlarını rahatsız olmasını kendiminkinden daha çok önemseyen bir insanım fazla empat yaparım daima bu beni yorsa da. Ama gelipte öyle insanı bozmak ne bileyim. Kötü hissettim.
Sonra yaşlı bir arkadaş var çalışan aynı birim ama farklı işler ve yerlerdeyiz. Epey yaşlı işitme sorunu da var. O geldi bir şeyler sordu bana sonra bu şef kişisine eşini sordu işte adı merve olsun eşinin. Merve kızım napıyor nasıl diye. İyi de eşimden kızım diye bahsetmezseniz sevinirim falan filan dedi adam da peki tamam merve hanım diyim dedi sonra gitti yani insanı bozmanın anlamı yok bence bana çok saçma geliyor banada kızım diyor arada takılmıyorum bende mi sorun var sürekli kendimi sorguluyorum. Geçen günde koltukta çok hareket ettim diye( rahat edemedim pozisyon değiştirdim üst üste birlaç kez) ne kadar harekrt rdiyosun zaten koltuk gıdıcrıyo falan yani gerçekten yoruldum. Bir şey diyemiyorum birkaç ay önce kardeşim iş arıyordu o aracı oldu(aracı oldu dediğim yönlendirdi falan) kardeşimi zaten beğenmişler o şekilde aldılar ama minnet borcum var hep alttan alıyorum tuvalete geldim yazıyorum ağlamamk için kendimi zor tuttum

Kamuda belki farklıdır bilmiyorum ama bizde 2 gün aldığınızda kesinti olmuyor maaş tam yatıyor o ay. 3 Gün ve üzeri aldığınızda da ya 1 gününkü kesiliyor ya da 1 günün parası iade ediliyor sanırım. Yani ben bir kez 3 gün almıştım. Onda da dediğim gibi 2750 kesildi 750 sgk yatırdı. Sormadım da kimseye ne kesildi ne yatırıldı bu ne parasıydı diye hiç bilmiyorum yani

Ay o manyak Allah’ından bulsun ya. Dümdüz poğaçanın nesi kokabilir. Kız erkenden gelmiş işinin başına geçmiş çalışıyor diye mutlu olmuyor da daha aptal saptal konuşup can sıkıyor. Az kaldı kuzucum izin zamanına sonra da dönme sen oraya bir daha, zaten dönmek de istemiyordun sanırım. Hemşireydin diye hatırlıyorum her yerde iş bulursun sıkma canını, bundan da iyi olur inşallah. Burada devam edecek olursan da imkan varsa daha üst amirlerinle görüş ve bu departmanda ya da bu kişiye yakın çalışmak istemediğini söyle. Eğer öyle bir durum olabiliyorsa. Bol bol da dua et hem hamile iken hem doğumun sırasında önüne daha güzel kapılar açılması için

Çok özür dilerim gerizekalı herhalde. Sandalyede pozisyon değiştirmen bile gözüne batıyor deli mi ne

Baktım ama hala çok anlamadım ya. Sgk bana ödeme yapmıştı zaten ama çok az bir miktar yani kesilenin yanında. Kalanını iş yerinin mi ödemesi gerekiyordu?

Ağlamayın nolur. Gerçekten beraber çalışması zor bi insanmış sizde bi sorun yok direk şef sorunlu. Sandalyenin sesine, poğaçaya takılan insanla zaman mı geçer. Ama az kaldı. Biraz daha dayanın. Doğum iznine çıkıcaz zaten. Benimde zor dayandığım insanlar var. Kendimi hep öyle telkin ediyorum. Zaten gidicem şunun şurasında ne kaldı ki diye.

Anladım demek önleyen birşeyler var içinde bilsem ilk ameliyatımda tüketirdim bel fıtığı oldum sanırım o iğneden
Epidural iğnesi yüzünden mi?
Teyit amaçlı soruyorum, epidural dediğimiz normal doğum sırasında ağrı sancı hissedilmemesi için omurilik boşluğuna yapılan bir iğneden anestezi alınması işlemi di mi? Kesi dikiş yok, her şey normal doğum gibi devam ediyor? 2 ay önce normal doğum yapan arkadaşım aldı bunu mesela. Bir de spinal anestezi dedikleri bir şey var o da sezaryen işlemi sırasında belden aşağısının uyuşturulması mı oluyor?
Bu konuda toplumda da ciddi bilgi eksikliği ve yanıltma var ya.

İkisi de belden aşağısını uyuşturuyor. Spinalin etkisi daha uzun, ameliyattan sonra birkaç saat daha uyuşuk kalıyorsun. Epiduralde bildiğim kadarıyla %100 bi uyuşukluk yok yani bi ağrı var tabii ama yapılan işlemi de anlayabiliyosun ama spinal komple uyuşturuyor. Epidural hem normal hem sezaryen doğum, spinal komple uyuşturduğu ve sanıyorum beyin omurilik dokularına o anestezi sızabildiği için sadece sezaryende kullanılıyor

ayy sus sus çağırma daha çok erken zamanında gelsin inşallah.Değerler iyi gibi beybi dün epey iyiydi. Bu sabah yine bi tık tokluk yüksek çıktı ama diğer öğünlerde düzene giriyor. İnsülin vereceğini sanmıyorum.

insanlar mutsuzluklarının ve tatminsizliklerinin cezasını başkalarına da çektiriyor böyle gerizekalı. hiç ezilmene aşırı minnete de gerek yok sen de işini yapıyorsun sonuçta. belli ki takacak yer arıyor böyle meymenetsizler için kendini de bebeğini de üzme.

Kamu özel değil de genel sgk kuralı gibi diyeyim. 2 günden azsa kesilir üstünü sgk yatırır. Ama şirket insiyatif olarak kesmiyordur 2günden az olunca rapor parası da almayacağınız için hani maaşınız eksik yatmasın diye. Sgk nın da 2günü vermeyip sonrasını vermelerinin sebebi bir iki günlük hastalığı veya ihtiyacı olmadan fuzuli yere de alınmasın caydırıcı olsun diye. 2750 kesilen sizin maaşınıza göre iki günlük ücretinizdir. Günlük 1300 civarı yapıyor sgk bunun hepsini vermiyor günlük brüt ücretinizin 3te 2sini verir kesintiyle falan o da aşağı yukarı 750-800 oluyor tahminimce. O yatan da tek günlük rapor paranız muhtemelen.

Ben bir suru ameliyat oldum hicbirinde beni kimse uysrmadi ama dogumda mutlaka icin diyolar.

Bana da bugun dogumizniyle alakali neler oluyo neler yapiliyor onu mail attilar. Gerci ben 4 ay dogum parasini alip cikicam ama prosedur olarak sanirim. Tazminatimi insallah verirler umuyorum. 12 sene oldu birakip cikamam yani.

Ben bir suru ameliyat oldum hicbirinde beni kimse uysrmadi ama dogumda mutlaka icin diyolar.
Ben de hani maksat sıvı olsun diye çay kahve lafın gelişi dediler sanmıştım. Spinalde direkt anestezi sızabildiği için ekstra önemliymiş kafein ama Allah'tan öldürmedi baş ağrısı

Sakın kendini üzme canım benim bu adamın hayatla ve kendiyle ilgili problemi var normal değil manyak mı ne sabah sabah

Peki neden herkes epiduralli normal doğum istemiyor? Nereden bakarsan bak hem işlem sırasında hem sonrasında daha kolay değil mi? Sezaryen sadece normal doğumun mümkün olmadığı durumlarda tercih edilse falan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…