Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
bunlar da bebişin

Eklentiler

• IMG_6283.jpeg
    209,3 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_6284.jpeg
    292,7 KB · Görüntüleme: 14
Doğum parası süt parası vs vs tonca yardım var onlar başka bir şey tek seferlik oluyor onları boşver ondan bahsetmiyorum canım. Bu rapor parası maaş değil. Senin 16 hafta boyunca işverenin ile muhataplığın kalmıyor . Sana 5 kuruş para yatırmıyor işverenin. Sadece sgk yani devlet sen çalışamıyor olduğun için sana maaşının yerine bir para yatırıyor öyle düşün. Şöyle hesaplanıyor o da. Yazmıştım aslımda yıkarsa maaşın neyse o yatar diye bir şey yok. Son 12 aylık brüt ücretlerini topla son 12 aylık prim gün sayısını hesapla . Ve brüt toplamını gün toplamına böl. Sonra onun 3 te 2 sini al. Ve 112 ile çarp. 112 fix herkes için aynı. 16 haftalık gün sayısına eşit zaten o 112 de ordan geliyor. Bu hesaplamada mart 2024 te değişti. Son 3 ayın brüt toplamına ve son 3 ayın prim gün sayısına bakılacak ve öyle yapılacak bu hesaplama. 12 aylık sürece bakılmayacak yani. Ama bu da aralık 2024 te yürürlüğe girecek .

benim şeker ölçümü sabah 216 çıktı ilk kez bu kadar yüksek çıktı. helva yedim ama. yani yediğim zaman yükseliyor. dikkat edince toplarluuır hemen. akşam da ekmeksiz hafif yemek yedim 129 çıktı. yüksek çıkınca anlıyorum zaten. vücut alarm veriyor

Şimdi başka arkadaşa sordum. O da kesintisiz almış. Şirketinin sgk anlaşması varmış. Maaşını şirketinden almış yine. Şirketi o farkı ona yansıtmamış. Bizim şirket napıyor bilmiyorum o konuda işte

Muhasebeci ile hiç muhatap olmadım ya. Neyse şansıma ne yatarsa max seviyeyi anlasam bi hesaplıcam da
Çalışmadığın 112 günün ücreti kuzum hatta bende fazla yatacaksa 37 de çıkayım dedim yıl atlamıyor ya ondan aynı olur dedi. Brüt 3/2 si olarak hesapla kuzum

Bu durumu bilen biri beni de etiketlerse sevinirim . İlk kez duyuyorum. 16 haftalık süreçte seni çalıştırmazlar ve maaşını da haliyle yatıramazlar neye dayanarak maaş yatırmışlar çok garip. Daha neler öğreneceğim bakalım

Ben fiyatı doğru görüyorum değil mi 5–6 ay kullanılacak bir şeye 10 bin tl mi diyorlar . Ki diğer uygun fiyatlılar ile aynı şekilde aynı formda bir ürün
Oyle diyorlar evet. Marka farki ve kalite farki ama digerleri de tabi ki is goruyor tercih ve buce meselesi biraz.

Ben de heyetliyim 32. Haftadan sonra dogum izni basliyor kendinizi ona gore ayarlayin. 30. Haftada yine izin almaniz lazim
Benim ikiz olduğu için 30 da alabiliyorum diye biliyorum . 2 hafta öncesi 2 hafta sonrası diye uzuyor ikizlerde . Ama tekrar bakarım hocam teşekkür ederim :)

Birkaç günden bir şey olmaz öyle çok aşırı bir kansızlık oluşmaz bir anda canım için rahat olsun sen önce kabızlığı çöz ki fertamir yaramış mı yaramamış mı bilelim
Umarim cabucak dolar depolar falan hic sevmiyorum kan ilaclarini. Aile hekimi doguma kadar kullan dedi ama kendi doktorum ne der bilemiyorum

Sizin ikiz mi bilmiyodum. Maalesef sadece dogum oncesine 2 hafta ekleniyor
Çok önemli değil Zaten dönemi kapatamıyorum . Ücretsiz izne ayrılmayı düşünüyorum her şey yolunda giderse . Hiç bir hazırlığı tam olmayan bir ben oturup yönetmeliği bir okuyayım 10 yıllık öğretmenim analık izni kısmına ihtiyacım olmadığı için hiç kendim bakmadım

Cinsiyetleri ne bebişlerin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…