Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,6%
  • erkek

OY: 79 53,0%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    149
Benim annem de diyor ki siz çok abartıyorsunuz ben 3 4 kere ultrasona girdim doğurdum, ilaç falan da kullanmadım doğal şeyler yedim sadece😂 kendisi de aenin annen gibi baya kansızlık sorunu yaşayan birisiymiş bir de🥲 doğal şeyler bulsak yeriz de yok ki
Benim anam ilk 3 ay mide bulantılarıma inanmıyordu, çocuğun saçı çıkınca bulantı olur sendekinde ne saçı olcak bu ayda demişti bana 🥹

Benim anam ilk 3 ay mide bulantılarıma inanmıyordu, çocuğun saçı çıkınca bulantı olur sendekinde ne saçı olcak bu ayda demişti bana 🥹
Allah Allah oysa bulantı kusma ilk belirtilerdendir tarih boyu 😂 Çocuğun saçı olayı da çok iyi sanki kıllar mideye değiyor aradaki plasentayı falan aşıp 😂 Kel doğarsa hatırlat bunu annene 😂

Allah Allah oysa bulantı kusma ilk belirtilerdendir tarih boyu 😂 Çocuğun saçı olayı da çok iyi sanki kıllar mideye değiyor aradaki plasentayı falan aşıp 😂 Kel doğarsa hatırlat bunu annene 😂
Allah affetsin teknoloji devrindeki cahilliğim ama o kadar bunu duyarak büyümüşüm ki ben de öyle sanıyodum, itiraf zamanı snfkfk

Annem de öyle valla. Öyle az girmiş ki hepimizin cinsiyetini doğumda öğrenmiş shshjs Üç çocuğuna da başta erkek demişler üç dört aylıkken sanırım. Üç kızız 🥰
Evet doğal şeyleri kim kaybetmiş de biz bulalım
Ben kontroller ayda bir diye daralıyorum, sanki bebek kaçıp gidecek karnımdan😂 benim bir kbb doktorum vardı burun ameliyatı olmuştum ona öyle rahattı ki adam, arkasındaki duvara şey yazmıştı “gamsızın işi rast gider”😅

Eki Görüntüle 3480354
Kanım düşük değil mi ya benim
Anam senin doktor niye direndi bu kadar demir ilacı vermemekte ya? Demirin iyi olsa bile -ki bizim ülkemizde genel olarak kadınlarda demir seviyesi çok düşük- verilmesi gerekiyor, bebe demiri emcüklüyor diyorlar. Okuduğum makalelerde falan ikinci trimesterda başlayıp doğumdan sonra 3 ay devam edin diyor hep. Ben demir serumu + hap alıyorum epey yükseltti enerjimi mesela

Anam senin doktor niye direndi bu kadar demir ilacı vermemekte ya? Demirin iyi olsa bile -ki bizim ülkemizde genel olarak kadınlarda demir seviyesi çok düşük- verilmesi gerekiyor, bebe demiri emcüklüyor diyorlar. Okuduğum makalelerde falan ikinci trimesterda başlayıp doğumdan sonra 3 ay devam edin diyor hep. Ben demir serumu + hap alıyorum epey yükseltti enerjimi mesela
Ay bi bilsem. İşime de geliyor bi yandan ben kabızlıktan çok çektim çocukken 1 hafta 10 gün normal gelirdi bana, şimdi korkarım yine öyle olmaktan. Ben yine kan vereyim sağlık ocağında düzenli bari

Ay bi bilsem. İşime de geliyor bi yandan ben kabızlıktan çok çektim çocukken 1 hafta 10 gün normal gelirdi bana, şimdi korkarım yine öyle olmaktan. Ben yine kan vereyim sağlık ocağında düzenli bari
Yani demir takviyesi almadıkça kan vermenin bi esprisi yok. Ben 28 yıldır kabızlıktan çekiyorum sjfkdkd ama çok da kötü değil şu an, 1 gün çıkamazsam ilaç verdi doktor onunla hallediyorum. Demir önemli senin için de bebe için de.

Benim kanım da 11.9 doktorum kan hapı hala vermiyor. Terminasyon işlemi ve Kürtajdan sonra 6 ya kadar düşmüştü doğumda da düşerse dedim. Düşmez düşerse de kan takviyesi yaparız dedi🤷🏻‍♀️ gerçekten kanım düştüğünde tuvalete gitmek bile eziyetti başımı kaldıramıyordum. Doğumdan sonra da kanım düşük halsizlik yaşamak istemiyorum. Yarın tekrar bi sorayım kan hapı kullanmayacak mıyım diye🤔

Benim kanım da 11.9 doktorum kan hapı hala vermiyor. Terminasyon işlemi ve Kürtajdan sonra 6 ya kadar düşmüştü doğumda da düşerse dedim. Düşmez düşerse de kan takviyesi yaparız dedi🤷🏻‍♀️ gerçekten kanım düştüğünde tuvalete gitmek bile eziyetti başımı kaldıramıyordum. Doğumdan sonra da kanım düşük halsizlik yaşamak istemiyorum. Yarın tekrar bi sorayım kan hapı kullanmayacak mıyım diye🤔
Doktorumuz aynı mı acaba 😅

Selamlar herkese,
Konu konuşuldu biliyorum ama ben alışveriş işlerine yeni başlıyorum. ( evhamlılık )
Ateş ölçer ne aldınız? Ne önerirsiniz ?

Ay beni de hep kabız yapardı ilaçlar bende çok çektim ama bu ilaç afedersin midemi bozdu bildiğin tam tersi etki yaptı 😬

X