Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,6%
  • erkek

OY: 79 53,0%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    149
Ben kontroller ayda bir diye daralıyorum, sanki bebek kaçıp gidecek karnımdan😂 benim bir kbb doktorum vardı burun ameliyatı olmuştum ona öyle rahattı ki adam, arkasındaki duvara şey yazmıştı “gamsızın işi rast gider”😅
Ahahhahaha çok doğru 😂
Arkadaşımın annesi de kardeşine doğuma gittiğinde cinsiyet falan bilmiyor tabi bir doğmuş erkek. Demişler bir tane daha geliyor o da gelmiş erkek. Kadın Doğuma kadar ikiz olduğunu bilmemiş bırak cinsiyeti 😂 Onlar bile bir şekilde büyütmüş işte biz de hallederiz inşallah 😂

aynen öyle ben balsız yapamazdım bi de ühühühhü karabiber limon idare edicez artık.
Mecbur 🥲 Ama azıcık yiyebilirsin aç olduğun zamanlar ya. Sabahları yeme de. Gün içerisinde 3-4 saat açlıktan sonra bir çay kaşığı bala limon sıkıp yesen çok yükseltmez bence.

Benim de midem hiç bulanmadı şey dedi erkek kesin senin ultrasona gerek yok😅 nitekim haklı çıktı ama saçsız mı benim oğlan şimdi….
Öyle olsa bizimkiler kız olurdu şekerim. Ben 5buçuk ay prilama rağmen kustum yani 😂 Ve bu durumda oğlum beline kadar saçla doğmalı djsjdjjejdndnekd

Ben hep yorgunum halsizim ama kanım da hep iyi çıkar tuhaf şekil de😅 senin ki öyle düşüyorsa kesin kullanman lazım kan ilacı
Kullanıyorum canım 🥲
Yorgunluk sadece kansızlıktan olmayabilir ya diğer değerlerine de baktırıyor musun? Ya da hiç bu şikayetle doktora gitmiş miydin?

23 günlük rapora ihtiyacım var ücretsiz izine çıkarsa. 16 haftalık rapor ücretim yanıyormuş. Heyet raporuna gerek yok sanırsam ama 23 günlük raporu doktorum verir mi ki? Bence hamilelerin böyle bir hakkı olmalı çalışmak istememek gayet normal oturup kalkamıyoruz tansiyon düşüyor vs vs
Tek seferde tek doktor sanki veremiyor o kadar ama parça parça yazdırabilirsiniz 23 gün için heyete gerek yok rapor bitince de 32. Hafta gelir çalışamaz rapor alırsınız

Aynısını söyledim. Hatta dün ben işe gittim. Bak dur o mevzuyu da anlatayım neden kabus gibi bir gündü.
Dedim ya büyük bir organizasyonumuz vardı, davetliler, toplantılar falan. Epeydir hazırlanıyorduk. Pazartesi günü iş yerinde rahatsızlandım zaten eve vardığımda o gün saat akşam 9du. Perişan haldeyim. Dün sabah uyandım. Baktım ağrım azalmış en azından böbrek ağrısı değil acaba ne yapsam dedim? Bu arada yöneticim de gelme dinlen sen demişti iyi olunca sonuç raporunu yazarsın. Sonra eşim kanıma girdi. İyi hissediyorsun git bence işe. Hem raporu yazarken zorlanırsın kendin not almazsan falan. Sadece organizasyona katıl gel. Sana minnettar olurlar bilmem ne. Olmayacaklarını hatta bunu suistimal edeceklerini ben biliyorum ama neyse gittim. Organizasyon başlama saatinde gittim bitince de ayrılacağım. Bitti, her kafadan bir ses çıkıyor bir iş isteniyor. Pazartesi akşam emanet ettiğim ufak tefek küçük işleri kimse yapmamış. Fazladan iki saat daha durdum. Sonra değerlendirme toplantısı yapalım dediler. O esnada patladım artık. Size yaranılmıyor yani geldim diye hemen durumu suistimal ediyorsunuz ben katılmıyorum toplantıya falan dedim çıktım. Saat 5e doğru eve geldim. Ne anladıysam? Üstüne yolda da radara düşmüşüm zaten ona da ayrı sinirlenmek. Eve geldim eşim cezayı attı akşam saatlerinde. Dedim senin yüzünden ya, hastasın gitme demiyorsun, iyi gibisin git git git. Kendin 2 ay doğru düzgün çalışmadın bile benim 2 gün çalışmamama kimsenin tahammülü yok. Hadi onlar sömürüyor insanı da sen niye gitme demek yerine git diyorsun. Bana kendimi kötü hissettiriyorsun? Falan filan çekiştim durdum.

Hemen arkasından da sorumu sorayım. Sizce bugün ne yapsam? Gitsem akşama kadar çıkamam o kesin. İyi misin derseniz çok iyi de hissetmiyorum, pazartesi günkü gibi olmasam da. İki gün rapor alıp evde kalıp dinlensem mi diyorum. Cuma sakin olur ortalık o gün gider çalışırım. Aralıksız 5 gün görmezlerse de yıllık izne çıkmışım muamelesi yaparlar çünkü.
Eşinin gitme demesi daha iyi hissettirirdi sonuçta o gün iyi de olsan önceki günün yorgunluğu bile yeter. Bence rapor alıp pazartesi dönmelisin sıkıntı olmıycaksa ki rapora zaten bir şey diyemezler. Ben olsam öyle yapardım. İyi niyetli olacaklarına ne iş kitlesek diyorlar😒

Kullanıyorum canım 🥲
Yorgunluk sadece kansızlıktan olmayabilir ya diğer değerlerine de baktırıyor musun? Ya da hiç bu şikayetle doktora gitmiş miydin?
Yok gitmedim değerlerim de normal çıkıyor genelikle bacak ağrısı çok yaşadım hayatım boyunca onda da b12 eksikliği felan çıkmıştı

2 yumurtalı mantarlı omlet, domates semizotlu bi salata, zeytin, yarım yağlı süzme peynir, yarım tam buğday ekmeği. 1 saat sonra şeker 77 çıktı. Bende nası şeker çıktı ya :/
Ben dün akşam 1 lahmacun üstüne magnolya yedim 115 çıktı. Ama yüklemeye göre benim de şekerim var hala şaşırıyorum ama yemeye ve ölçmeye devam ediyorum

Burada yazmıştım bir kere. Annem küçük kardeşime hamileyken bu kansızlık yüzünden hep bayılırdı. Çocuk erken doğar diye bile korkutmuştu doktorlar böyle giderse. Tamamen pekmezle ve kuru üzümle yükseltti kendi başına. Hiç demir hapı falan bilmeden kullanmadan. Bebek de hem geç hem iri doğdu maşallah 😂 Şimdi 22 yaşında o bebek 😂
Sabahları tahin pekmeze ekmek banmak da sayılır mı acaba 🤣🤣🤣

X