Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Kızlar suyum fazla demiştim. Bugunde alttan muayene oldum. Rahim ağzı 24mm düşmüş. Suyun fazla olması şekerden de değil bebeğin fiziksel bi sorunundanda değilmiş çok şükür. Ama rahim ağzı tehlikeli seviyeye gelmiş. Endol fitil verdi doktorum. Suyu azaltıp rahim ağzı uzasın diye 3 gün sonra kontrole gidicem bazen fitil bebek gelişimine etki edebiliyormuş ona bakılacak ve fayda sağlanıyor mu bakılacak. Bebiş bi doğsun poposunu ısırcam valla amma stres yaşadım ömrümden ömür gitti. İnşallah erken doğum gibi bi durum olmaz zamanında gelir🥹

Kızlar suyum fazla demiştim. Bugunde alttan muayene oldum. Rahim ağzı 24mm düşmüş. Suyun fazla olması şekerden de değil bebeğin fiziksel bi sorunundanda değilmiş çok şükür. Ama rahim ağzı tehlikeli seviyeye gelmiş. Endol fitil verdi doktorum. Suyu azaltıp rahim ağzı uzasın diye 3 gün sonra kontrole gidicem bazen fitil bebek gelişimine etki edebiliyormuş ona bakılacak ve fayda sağlanıyor mu bakılacak. Bebiş bi doğsun poposunu ısırcam valla amma stres yaşadım ömrümden ömür gitti. İnşallah erken doğum gibi bi durum olmaz zamanında gelir🥹
hic bilgi vermediler bana rahim agzim ne kadar ne bu gebeligimde ne oncesinde neden rahim agzi kisalmis sebebi var mi?

hic bilgi vermediler bana rahim agzim ne kadar ne bu gebeligimde ne oncesinde neden rahim agzi kisalmis sebebi var mi?
Doktor söylemese de her muayenede bakıyordur. Doktoruö bir hafta önce karından ultrasonda çok iyi görmedi. Bugun için alttan randevu verdi. Tahmin ettiği gibi kısalmış. Sebebi suyumun fazla olmasıymış. Rahim bir anda fazla ağırlığa dayanmakta zorlanıyormuş. Nerde ilginç birşey var beni buluyor. Umarım bunu da atlatırım.

Doktor söylemese de her muayenede bakıyordur. Doktoruö bir hafta önce karından ultrasonda çok iyi görmedi. Bugun için alttan randevu verdi. Tahmin ettiği gibi kısalmış. Sebebi suyumun fazla olmasıymış. Rahim bir anda fazla ağırlığa dayanmakta zorlanıyormuş. Nerde ilginç birşey var beni buluyor. Umarım bunu da atlatırım.
anladim canim onlemini alir dedigin gibi doktor, serklaj yaptiklarini duymustum daha ileri vakalarda.
su hamilelik engebeli bir yol herkesi bir yerden birseyler buluyor. Benimde plesanta aşağıda kanama riski var cok şükür olmadı hiç ama tedirginliği yetiyor

anladim canim onlemini alir dedigin gibi doktor, serklaj yaptiklarini duymustum daha ileri vakalarda.
su hamilelik engebeli bir yol herkesi bir yerden birseyler buluyor. Benimde plesanta aşağıda kanama riski var cok şükür olmadı hiç ama tedirginliği yetiyor
Evet rabbim çaresi olan dert versim hep böyle dua ediyorum. Bizim yolumuz da demekki zorlu yollardan geçerek güzeli bulacak. Daha önce de konuşmuştuk. Benzer imtıhanlardan geçmişiz. Hiç canını sıkma kanama da inşallah olmaz. Biz doğurana kadar diken üstünde olcaz😂

Evet rabbim çaresi olan dert versim hep böyle dua ediyorum. Bizim yolumuz da demekki zorlu yollardan geçerek güzeli bulacak. Daha önce de konuşmuştuk. Benzer imtıhanlardan geçmişiz. Hiç canını sıkma kanama da inşallah olmaz. Biz doğurana kadar diken üstünde olcaz😂
ben dogurana kadar dokuz doguruyorum zaten bir oncekinde de oyleydi 🙂
Saglikla kucagimiza alalim cabucak gecsin su 3 ay. Anneme boyle diyorum anin tadini cikar diyor 🤣 anin tadi mi var allasen bebek dogsun cikariyorum zaten

Çok geçmiş olsun, sağlıkla sıhhatle zamanında kucağına alacaksın inşallah 🙏🏻 🩷

Annemin komşusu geldi ziyarete. Evde kediniz varmış benim tanıdığımın boğazına kedi tüyü kaçtı öldü diyor. Çocuğunuz olacak dikkat et dedi...

Oyy geriliyorum. Bi de normal doğum olur inşallah duaları ediliyor yarım saattir
Bu kedi efsanesi de herkeste var hepsinin anlattığı aynı ciğerine kaçmış tüy yapışmış ölmüş anasından babasından iyi düşünüyorlar sanki bebeleri

Aşılı aşısız fark etmiyomuş tüy tüymüş... Başka bi tanıdığının da tüyden ciğerleri su topluyomuş her ay hastanede o suyu boşalttırıyomuş... Ben ikna oldum kedomu atıyorum sokağa Ankara semalarında bulabilirsiniz kendisini

Eki Görüntüle 3473960
Ay minnoş tavşana benziyoor bu da benimkii🥹

Eklentiler

• IMG_4183.jpeg
    IMG_4183.jpeg
    155,5 KB · Görüntüleme: 40
Aynı insan olabilir mi bu tüy kaçan kişiler, ben de hep aynı vakayı duyuyorum 😅
Küçükken kedim vardı ankara kedisi adı boncuk. Valinin kedisiymiş tanıdıklar vasıtasıyla bize ulaşmıştı anneanemler tüy kaçar diye diye attırdı kediyi annemlere köye verdiler öyle uysal ebbekti ki yıllarca üzüldüm. Bu kedimi de sahibi hamileymiş sokağa atcaklarmıştı o sırada bir tanıdık aracılığıyla aldım 1.5 yaşındayken şimdi 3 yaşında gircek🥹

Rengin güzelliğe bak yav tam duman 🧡
Adı da duman😄😄çok klişe eski sahibi koymuştu öyle kaldı çok uysal akıllı söz dinleyen bir kedi çok ama çok seviyorum. Birde annemlerdeki kedim var simba sarman tekir. Onu bebekken aldık öyle hırçın ki gelenlere saldırıyor babamın yüzüne üç çizik atmış geçen gelen misafire hırlıyor. Misafirler gelince odaya koyuyoruz mecburen bir an da saldırıp yaralayan bir kedi yılan gibi tıslıyo onuda ben istedim diye sahiplendik annemi çok sevdiği için onlarda kaldı ama epey zor bir kedi bazen gelen insanlrın korkmasını anlıyorum ama çok seviyorum onuda🥹

Yaa işe yarar inşallah düzelir sağlıkla gelsin bebeiş sende sağlıklı ol🙏

Adı da duman😄😄çok klişe eski sahibi koymuştu öyle kaldı çok uysal akıllı söz dinleyen bir kedi çok ama çok seviyorum. Birde annemlerdeki kedim var simba sarman tekir. Onu bebekken aldık öyle hırçın ki gelenlere saldırıyor babamın yüzüne üç çizik atmış geçen gelen misafire hırlıyor. Misafirler gelince odaya koyuyoruz mecburen bir an da saldırıp yaralayan bir kedi yılan gibi tıslıyo onuda ben istedim diye sahiplendik annemi çok sevdiği için onlarda kaldı ama epey zor bir kedi bazen gelen insanlrın korkmasını anlıyorum ama çok seviyorum onuda🥹
Ay benim kedim de serseri, yani misafire değil bize serseri çünkü biz kudurtuyoruz ve benim en sevdiğim özelliği o serseriliği 😅 tam bi kedi bayılıyorum, 6 olacak bizimki de 🥹

Güle güle kullan 😊 ben bir de dagi nin tek parça hamile mayosunu aldım ama bu iki parçalı olan daha iyi oldu giyinip soyunmak açısından.
Teşekkür ederim canım sen de 🥰🫠 Tek parça benim de vardı ama hamile mayosu değil. Havuza gidiyorum diye almıştım kışın. Hala da oluyor ama önü böyle kat kat olmayınca göbeğim çok ortada kaldı ya utandım ondan giyemedim 🥲 Sadece bunu giyiyorum 😂

ben dogurana kadar dokuz doguruyorum zaten bir oncekinde de oyleydi 🙂
Saglikla kucagimiza alalim cabucak gecsin su 3 ay. Anneme boyle diyorum anin tadini cikar diyor 🤣 anin tadi mi var allasen bebek dogsun cikariyorum zaten
Hani şirekteki eşşek diyor ya bu iş sona erdikten sonra terapiye ihtiyacım olacağına eminim diye tam kendimi ordaki eşek gibi hissediyorum 😂😂😂😂

X