Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Sanırım branş öğretmenisiniz siz de, bu sene 21 saatin altında dersi olan öğretmenler başka okullarda görevlendirilecek, o yüzden 21 saatin altında alamazsınız. Ben geçen gün nöbet tutamaz raporunu götürdüm. Zümredeki herkesin 21 saatken geçen sene atamasıyım diye bana 26 saat vermişler. Durumumu görünce 21 saate düşürdüler sınıf rehberliği vermişlerdi onu da aldılar. Ama bu konuda bir yaptırımınız yok tamamen idare ve zümrenin anlayışına bağlı malesef.
Rapor almak zorunda mıyız nöbet için acaba doktora 3 hafta sonra gidecektim ben.

Bir de köydeyken başıma gelen komik bişey anlatayım 😂 misafirliğe gitmiştik akşam oturuyorduk ben bir anda ayaklarımın arasından akan bişey hissettim asla tuvalet gibi değildi. Bahçede sandalyede serin diye oturuyorduk Kimseye çaktırmadan lavaboya gittim tekrar idrarım vardı. Benim bi eteklerim tutuştu bebrğin suyu sandım eşime kalkalım evden büyükler arıyor dedim. Sabaha kadar bekledim sabah da apar topar hastaneye gittik. Sadece altıma işemişim😂😂 fark etmemiş olmama anlam veremedim çünkü tuvaletim falan da yoktu doktor bir anda baskı yapıp hissetmemiş olabilirsin dedi tani enfeksiyon da vardı fitil kullanıyordum onun da etkisi olabilirmiş 😂
Ayy bende dışarı çıkacaksam su içmeye korkuyorum hatta geçen hafta hep dışardaydım çok fazla su tüketemedim diye dert edindim. Gece de aşırı tuvalete çıkıyorum uykum bölünüyor diye akşam çok içmek istemiyorum. Haftalar ilerledikçe sıkıştırma sorunu da büyüyecek gibi duruyor. Gerçekten su benim içinde problem 😩

Emzirme konusu açılmışken ik bana 1.5 saat süt iznin var, hangi saatler arasında kullanacağına çalışan kendi verir bu izni yazmıştı ilk zamanlarda. Geçen konu açıldı şefim diyo ki çalışırken ekran başında emzir işte ne izni 🤦🏿‍♀️
Yok artık ya, yasal iznin o senin yallah işine baksın

acaba emzirirken de böyle mi olacak? ben doğumdan sonra 15 saat isterim diyordum 😭
Bulunduğunuz ilçedeki meb, okul ve idare aynı zamanda branşınız da önemli bu durumda. İmtiyaz gösteren yerler olabilir. 21 saat verince beş güne yarım gün olacak şekilde bölünebildiği için süt izni durumunu engellemiyor o yüzden yine 21 saat verebilirler diye düşünüyorum. Tam da bilmiyorum ama.

evet edebiyat öğretmeniyim. müdür 21 ders veririz demişti sene sonu konuştuğumda ama sözünü unutmamıştır umarım. geçen sene benim de ilk senemdi. 31 saatim vardı. teşekkür ederim açıklama için ☺️
Ben de edebiyat öğretmeniyim. Benim de 25 saatti diğerlerinin 21di en fazla. 16 olan vardı mesela. Sonradan 5 saatim müdür yardımcısına gitti çok memnun oldum. 31 saat çok fazla ya zorlu bir okulsa bir de. Önemli değil ne demek 🥰

Ben de edebiyat öğretmeniyim. Benim de 25 saatti diğerlerinin 21di en fazla. 16 olan vardı mesela. Sonradan 5 saatim müdür yardımcısına gitti çok memnun oldum. 31 saat çok fazla ya zorlu bir okulsa bir de. Önemli değil ne demek 🥰
Bizde herkese ortalama 24 düşüyor şuan ama kimse 30 girmek istemeyecektir. Elimden geldiğince azaltmaya çalışacağım ama zümre de çok önemli böyle durumlarda. Allahtan zamanlama açısından şanslıyız maximum 2 ay çalışacağız idare ederim diye düşünüyorum bir şekilde. Bir de ben evi okuldan 60km uzağa taşıdım ama eş durumu yapamadım, ikametgah şartı kaldırıldığı için, git gel sıkıntı olacağı için annemde kayınvalidemde falan kalacağım haftaiçi çok daha zor olacak 😢

Selamm kızlar cumartesi 25.haftada doktora gittim doktor 6.ayı bitirdik 7.aydan gün aldık dedi ben şok. Biz bebeği 5.ayda bırakmışız😂
Bebişin suyu biraz fazlaymış aslında önden de gitmiyordu 3 gün bi ilerilik var öncesinde geriden geliyordu.47 ile hamile kaldım 57 oldum. Yarın şeker yüklemesine gidicem baya bi gerginim. Boyuma göre kilom daha yeni ideal oldu ama şeker çıkacak gibi duruyor. 3 aylık şekerim falan da mükemmeldi ama gebelikte buna bakılarak şeker yok denilemezmiş. Doktorum da suyun fazla olmasının erken doğuma sebep olabileceğini söyledi. Pazartesi alttan muayene yapacakmış. Ben şeker çıkmasa da dikkat etmeye başladım. Ama doktor şekeri kes dedi ya benim bu sefer normalden fazla yiyesim geliyor. Yine de bebişim için 3 ay daha yemem o sağlıklı olsun yeter😍 Bende durumlar böyle uzun zamandır evimde değildim aktif olamamıştım🤭
Bu kitapta 7.ay olarak kabul etmiş 😍 Benim daha bornoz, battaniye, müslin ve nevresim takımı dışında hiçbir şey almamış olmam 🤦🏼‍♀️

Eklentiler

• IMG_5865.jpeg
    IMG_5865.jpeg
    141,5 KB · Görüntüleme: 35
Emzirme konusu açılmışken ik bana 1.5 saat süt iznin var, hangi saatler arasında kullanacağına çalışan kendi verir bu izni yazmıştı ilk zamanlarda. Geçen konu açıldı şefim diyo ki çalışırken ekran başında emzir işte ne izni 🤦🏿‍♀️
Bizim de haftada 1 gün tatil şeklinde birleştirmişler. Yöneticim diyor bebek aç diyince sanki sana müsaade etmeyecektik. Neyseki yöneticiye güvenmemiş benim şirket 1 gün izin vermiş. Keşke toplu verseydi bazı arkadaşlar 1.5 ay toplu kullanmışlardı

Bizim de haftada 1 gün tatil şeklinde birleştirmişler. Yöneticim diyor bebek aç diyince sanki sana müsaade etmeyecektik. Neyseki yöneticiye güvenmemiş benim şirket 1 gün izin vermiş. Keşke toplu verseydi bazı arkadaşlar 1.5 ay toplu kullanmışlardı
Ben eğer oluyosa erken çıkma şeklinde kullanıcam. Belli laf edecekleri o yüzden sanmıyorum yapılacağını :)) ama bakalım.

Ben eğer oluyosa erken çıkma şeklinde kullanıcam. Belli laf edecekleri o yüzden sanmıyorum yapılacağını :)) ama bakalım.
ben bu konuyu biraz abartıp tüm süt izinlerimi toplu kullanmayı düşünüyorum yani ücretli iznime katarak 2 ay daha uzatıcam iznimi. Anlaşamazsak zaten ücretsiz izin alıp sonrasında yine süt iznimi kullanacağım için verirler diye düşünüyorum. Bizim işyeri biraz izbe bi yerde günde 1,5 saat izin alıp eve gitmem 1 saat sürüyor.

ben bu konuyu biraz abartıp tüm süt izinlerimi toplu kullanmayı düşünüyorum yani ücretli iznime katarak 2 ay daha uzatıcam iznimi. Anlaşamazsak zaten ücretsiz izin alıp sonrasında yine süt iznimi kullanacağım için verirler diye düşünüyorum. Bizim işyeri biraz izbe bi yerde günde 1,5 saat izin alıp eve gitmem 1 saat sürüyor.
İzin veriyorlarsa süper bizimkiler izin vermiyormuş. Ben kaç aya kadar çalışırım hiç bilmiyorum ya kafamda bişey oluşturamıyorum asla hele bi doğsun da

X