Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
kızlarım günaydın güzel bir hafta olsun biz ve bebişlerimiz için 🌸
bir takım kilolar alınmış, üzülcem galiba artık 🥲
62’den 55’e düşmüştüm ilk 3 ay, bugün 59 gördüm tartıda 🤔
aşırı bir yemem de yok ama vücut tutuyor hamileyiz diye sanırım 🫠

kızlarım günaydın güzel bir hafta olsun biz ve bebişlerimiz için 🌸
bir takım kilolar alınmış, üzülcem galiba artık 🥲
62’den 55’e düşmüştüm ilk 3 ay, bugün 59 gördüm tartıda 🤔
aşırı bir yemem de yok ama vücut tutuyor hamileyiz diye sanırım 🫠
Ben sağlıklı beslenemiyorum bulantılardan dolayı ama kuru şeyler yiyorum, almam gereken kalorinin altındayım ama 3 kilo aldım yine de. 20.haftadan sonra yemesen de alınıyor sanırım

Ultrason kağıdına baktığımda benimde kilosu 25 hafta boyu 27 hafta olarak gösterdiydi ama diğer şeyleri normal çıkmıştı doktora sorduğumda her şey normal dedi sıkıntı yok demişti neye göre ileride geride diyorlar acaba
Ya ben rahatsızlanıp gittiğimde iki hafta ileride demişti o zaman şekerden korkmuştu canım doktor. Sanırım boy kilo uyumu önde çıkıyor haftasından. Kafa yarıçapı vs.
İdrar kültürünü niye istiyorlar? Bakteri var mı diye bakmak için mi? Yoksa idrarda glukoz var mı diye bakmaya mı? Hala verebilecek kadar gelmedi benim ya. 10 gün önce de vermiştim zaten temiz çıkmıştı sonucu 😐

Ben sağlıklı beslenemiyorum bulantılardan dolayı ama kuru şeyler yiyorum, almam gereken kalorinin altındayım ama 3 kilo aldım yine de. 20.haftadan sonra yemesen de alınıyor sanırım
Bana da öyle geliyor. Yine çok alınmıyor da. Bence asıl 28den sonra alınacak gibi bu kilolar. Ben de 63 başladım 68im 24+3te. İştahsız da değilim çok iştahlı da değilim. Bu şeker rahatsızlıkları belimi büktü zaten bir şey yiyip içesim gelmiyor fenalaşıcam diye 🥺

Ultrason kağıdına baktığımda benimde kilosu 25 hafta boyu 27 hafta olarak gösterdiydi ama diğer şeyleri normal çıkmıştı doktora sorduğumda her şey normal dedi sıkıntı yok demişti neye göre ileride geride diyorlar acaba
Benimkinin de boyu önden gidiyor, doktor ilerde geride demedi. :/

Ya ben rahatsızlanıp gittiğimde iki hafta ileride demişti o zaman şekerden korkmuştu canım doktor. Sanırım boy kilo uyumu önde çıkıyor haftasından. Kafa yarıçapı vs.
İdrar kültürünü niye istiyorlar? Bakteri var mı diye bakmak için mi? Yoksa idrarda glukoz var mı diye bakmaya mı? Hala verebilecek kadar gelmedi benim ya. 10 gün önce de vermiştim zaten temiz çıkmıştı sonucu 😐
Kültürde sanırım glukoz var mı yok mu görünmez ya o normal tit'te çıkıyor zaten. Enfeksiyon için bence bende de şeker yüklemesi haftasında kültür var

Leydiyz banyo seti olarak ne almıştınız ya? Kayınvalidem alcakmış mesaj atıp duruyor link at diye
canim ilk 6 ay biz sampuan sabun kullanmadik duru su ile yikadik sonrasinda ben Burts Bee sampuan aldim 2 sene gitti cok az kullaniyorsun zaten biraz pahali ama uzun sure kullaniliyor.. Bebe yagi olarak da Waleda almistik o da ayni sekilde 1-2 sene kullanildi.. Gorselleri ekledim
ikedan bebek kuveti ve icine yeni dogan oturagi almistim. Onun disinda birsey alinmadi. Duru su ile banyo yaptirdik hep.

Eklentiler

• IMG_2987.png
    IMG_2987.png
    169,1 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_2986.png
    IMG_2986.png
    139,9 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_2988.png
    IMG_2988.png
    270,4 KB · Görüntüleme: 28
canim ilk 6 ay biz sampuan sabun kullanmadik duru su ile yikadik sonrasinda ben Burts Bee sampuan aldim 2 sene gitti cok az kullaniyorsun zaten biraz pahali ama uzun sure kullaniliyor.. Bebe yagi olarak da Waleda almistik o da ayni sekilde 1-2 sene kullanildi.. Gorselleri ekledim
ikedan bebek kuveti ve icine yeni dogan oturagi almistim. Onun disinda birsey alinmadi. Duru su ile banyo yaptirdik hep.
Kuzum bakım seti olarak mustela düşünmüştüm ama daha var ona. Banyo seti olarak dediydim küvet vs bakayım buna çok sağ ol 🫶🏿

Kuzum bakım seti olarak mustela düşünmüştüm ama daha var ona. Banyo seti olarak dediydim küvet vs bakayım buna çok sağ ol 🫶🏿
ikea kuveti almistik. Aslinda bakim seti daha dogrusu bebek yagini erkenden alabilirsin yanlis hatirlamiyorsam masaj yapiyorduk yag ile. zTen icerigi tatli badem yagi oluyor genelde. sana tavsiyem arkasini okuyup bakarsin %100 saf yag mi yoksa kozmetik karisimlar var mi diye musteladan emin degilim o anlamda.

ikea kuveti almistik. Aslinda bakim seti daha dogrusu bebek yagini erkenden alabilirsin yanlis hatirlamiyorsam masaj yapiyorduk yag ile. zTen icerigi tatli badem yagi oluyor genelde. sana tavsiyem arkasini okuyup bakarsin %100 saf yag mi yoksa kozmetik karisimlar var mi diye musteladan emin degilim o anlamda.
Doğmadan alcam kız şimdi erken anlamında. Ev çok sıcak bozulur mozulur diye korkuyorum ndfn

Kayınvalidem sen erken doğurcan dedi bana niye bilmem öyle doğmuş içine. Erken derken kasım sonunu bulmaz ortasında dedi. Mecbur hastane çantasını hazır edicem şimdi korkudan fngj

Bilmiyorum ki normal istedi benden enfeksiyona bakmak için galiba ama bende evden çıkmadan önce yapmıştım hatta dedim yoktur ama yinede gireyim tuvalete diyede geldiydi biraz sende gir belki gelir biraz

Kayınvalidem sen erken doğurcan dedi bana niye bilmem öyle doğmuş içine. Erken derken kasım sonunu bulmaz ortasında dedi. Mecbur hastane çantasını hazır edicem şimdi korkudan fngj
o da muneccimmi canim. kiz bebekler biraz erken gelir derler ama seninki erkekti yanlis hatirlamiyorsam. herkes gununu doldursun anne rahminde buyusun oyle dogsun insallah

o da muneccimmi canim. kiz bebekler biraz erken gelir derler ama seninki erkekti yanlis hatirlamiyorsam. herkes gununu doldursun anne rahminde buyusun oyle dogsun insallah
Ne biliyim nsnf erkek canım benimki evet. Zaten zorunlu sezaryen olacak onu 38 gibi alıyolarmış 10 aralığa denk geliyor o da, daha erkeni niye içine doğmuş bilmem

Ne biliyim nsnf erkek canım benimki evet. Zaten zorunlu sezaryen olacak onu 38 gibi alıyolarmış 10 aralığa denk geliyor o da, daha erkeni niye içine doğmuş bilmem
bosluktan icine birseyler doguyordur 😂 guzel birsey dogsa bari 🙂 Erken dogana da birsey olmuyor tabiki de gelisimini anne rahminde tamamlamasi en guzeli premature olamasindansa.

Leydiyz banyo seti olarak ne almıştınız ya? Kayınvalidem alcakmış mesaj atıp duruyor link at diye
Ben live indiriminden müstela seti aldım ama şu mühendisoğlu mu nedir müstela şampuanı için yıldızlar listesinde değil demiş incelemeye bile almamış üzdü bu beni doğal içeriklere yakın olanları incelemeye alıyorum demiş ama yağı ve pişik kremi yıldızlarda küvette zaten direk katlananlardan alacam zaten bu küvet ne kadar kullanlıyor ki bir yaşa kadar mı hiç bilgim yok

X