Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Yaşam sınırına gelmeden zıbın bile almak istemiyorum grubun heyecanını paylaşıyor çoğunu not alıyorum ama dediğim gibi elim henüz almaya varmıyor çünkü 4 kaybım var içimi ferah tutup 24. Haftanın sağlıkla tamamlanmasını bekliyorum
Benim de öyle hatta ben 30 dan sonra almayı düşünüyorum her şeyi bakalım hayırlısı🌸

12 hafta ve öncesi kalp atışları durduğu için gebeliği sonlandırmak zorunda kaldım. Sağ Salim kucağımıza alırız inşallah 🌸🙏🏻
Bende seninle benzer kaderi yaşayan bir kardeşinim. 3 kez kayıp yaşadım :KK43: bu sefer her şeyin yoluna ilerleyişi -bin şükür- diğerleri gibi olmayışı eski günleri hatırlattıkça bir burukluk hali bırakıyor bende. Sanki çok erken seviniyorum gibi, erken davranıyorum gibi hissediyordum başlarda. Ama bir yakınım o günlerin geride kaldığını sağlıklı bir şekilde kucağıma almak için hazırlık yapmamın hem evrene hem kendime verebileceğim bir mesaj olacağını anlatmıştı uzun uzun. Belki inanmak istediğimden belki mantıklı geldiğinden bilmem dediklerini yaptım. Birkaç çorap patik derken hayat enerjim yerine gelmeye başladı yavaş yavaş 🥹 bebeğim bunları giyecek burada yürüyecek dedikçe daha güçlü tutunuyor gibi hissettim hep.. kendimce doğru yapıyorum ama elbet bakış açılarımız hayat yorgunluklarımız düşünce şeklimizi çok etkiliyor, her anne adayına hak veriyorum yaptığı yapmadığı her şey için :)
Daha evvel bebek kaybı yaşamamış anne adaylarına nazaran (rabbim rahme düşen istenen her bebeği sağlıkla huzurla kucağa almayı nasip etsin herkese) sevincin arkasını besleyen korkularımız var evet. Ama her zorluğun arkasında bir kolaylık vardır mottosuyla geçirdim gebeliğimin başını :)
Biraz çok konuştum, haddimi aştım belki ama benzer yerden canı acımış bir kardeşin olarak büyük bir sevgiyle kucaklıyorum seni 🫶🏻

Allah hepimizin yavrusunu sağlıkla huzurla kolaylıkla kucağına almayı nasip etsin 🥰

Canım sen 21.haftadasın değil mi? Kaç cm kaç gram olmuş bebe? Ben de 21de gideceğim
Boyunu söylemedi canım kilosu 449 gr, yarım kilo domates olmuş oğluş 🥹 femur boyux7'den boy hesaplanıyodu galiba öyle bakınca 25 cm yapıyor doğru mu bilmiyorum. Bugün düzeltilmiş adetime göre tam 21+0 ama ultrasona göre 21+4 çıktı, korktum bi ama suyu da normalmiş

Boyunu söylemedi canım kilosu 449 gr, yarım kilo domates olmuş oğluş 🥹 femur boyux7'den boy hesaplanıyodu galiba öyle bakınca 25 cm yapıyor doğru mu bilmiyorum. Bugün düzeltilmiş adetime göre tam 21+0 ama ultrasona göre 21+4 çıktı, korktum bi ama suyu da normalmiş
4 günden bir şey olmaz bence, erkek bebeler hep bir tık önden gidiyor benimgördüğüm. Sen kilo alabildin mi bu arada?

4 günden bir şey olmaz bence, erkek bebeler hep bir tık önden gidiyor benimgördüğüm. Sen kilo alabildin mi bu arada?
Normalde adetime göre zati 20+1'dim ya doktor hep önden gidiyor diye sat'ı değiştirdi ona göre 21'dim şimdi yine öne gitti. Ama sorun yoktur herhalde randevuda sorucam

65'le hamiş kaldım ilk 3 ay 61'e düştüm bu sabah 62.8'dim, 1.8 almışım anam verdikten sonra ama ilk kiloma göre eksideyim hala

Normalde adetime göre zati 20+1'dim ya doktor hep önden gidiyor diye sat'ı değiştirdi ona göre 21'dim şimdi yine öne gitti. Ama sorun yoktur herhalde randevuda sorucam

65'le hamiş kaldım ilk 3 ay 61'e düştüm bu sabah 62.8'dim, 1.8 almışım anam verdikten sonra ama ilk kiloma göre eksideyim hala
Boşvir ya bundan sonra mecburen kilo alacağız zaten, bu süreçte almamak en iyisi bence.

Korbell gelmiş, şu şekil geldi yanında 200-300 tane poşet var yazıyordu da kestikçe içinden mi gelecek? Çok cahilim 🤓

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    100,5 KB · Görüntüleme: 46
Deneyimli analar, aranızda baby vac kullanan var mı? Yenidoğan dönemini atlattıktan sonra burun aspiratörüyle vakit kaybetmeyin tamamen temizlenmiyor diyorlar. Ucu elektrik süpürgesine bağlanıyor birkaç saniyede tertemiz oluyormuş minnak burunlar
canım ben kendim çektiğimden almıştım hiç süpürgelisinden duymamıştım. ağzımla çekerken bile çok ağlıyordu ya ben de panik oluyordum hiç beceremedim o işi ben. arkadaşlarım ne güzel boşaltıyordu bebelerinin burnunu. ben hafif çeksem de kanıyordu. beni tedirgin eden bi mevzu 😬

X