Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
10 gün önce bende detaylıya girdim 21 haftalıkken.yaklaşık 1 saat sürdü. bebek çok şükür iyi ama rahimden bebeği besleyen iki damarın birinde çentik ve direnç görüldü.erken doğum olabilir.bebek zayıf doğabilir,gebelik zehirlenmesi yaşayabilirsin dedi.tansiyon takibi ve kontrollerin sıklaştırılmasını önerdi. evet yarıyı geçtik ama ömrümüzden de ömür gitti bu haftaya gelene kadar. hepimiz sağlıcakla kucağımıza alsak da artık şu stresten korkudan bir nebze de olsa kurtulsak.

10 gün önce bende detaylıya girdim 21 haftalıkken.yaklaşık 1 saat sürdü. bebek çok şükür iyi ama rahimden bebeği besleyen iki damarın birinde çentik ve direnç görüldü.erken doğum olabilir.bebek zayıf doğabilir,gebelik zehirlenmesi yaşayabilirsin dedi.tansiyon takibi ve kontrollerin sıklaştırılmasını önerdi. evet yarıyı geçtik ama ömrümüzden de ömür gitti bu haftaya gelene kadar. hepimiz sağlıcakla kucağımıza alsak da artık şu stresten korkudan bir nebze de olsa kurtulsak.
sanırım annelik korkudan ibaretmiş.. içim hiç rahat değil dua ediyorum hep. sağlıkla kucağıma almak için ama içimdeki korkuları yenemiyorum ...

sanırım annelik korkudan ibaretmiş.. içim hiç rahat değil dua ediyorum hep. sağlıkla kucağıma almak için ama içimdeki korkuları yenemiyorum ...
yalnız değilsin hepimiz seninle aynı duyguları paylaşıyoruz. umarım hepimiz bu günlerimizi gülerek hatırlarız bebeklerimizi kucağımıza aldığımızda. :KK200:

Onlarıda sorduk. Benim kan değerlerime hep bakıldı hamileliğimde düzenli, salı günü bakılmasına rahmen perşembe günü bile perinatoloji baktı. Bugun kan sonucuma baktı dedi toksoplazma vs negatif cıkmıs ama cmv filan yaptırabiirsin yani baska bi enfeksiyon testinden bahsedyor bunun gibi bircok test varmıs. Doktorun dediğine göre benim enfeksiyon geçirmeme gerek yokmuş bebektede cıkabiliyormus. Bugun internetten arastırdık biraz sivrisinek ısırması bile bebege enfeksiyon yapıp anomali olusturabiyormus. Yani bizim kafamızda düşündüğümüz gibi değil. Çok küçük şeyler bile büyük seylere sebeb olabiliyormus cok ilginç ya
Korktum bu durumdan şimdi benim bir kaç gündür sanırım bişey ısırdı ayaklarım şişti ve kızardı baya

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    44,5 KB · Görüntüleme: 42
  • image.jpg
    image.jpg
    50,6 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_6972.jpeg
    IMG_6972.jpeg
    160 KB · Görüntüleme: 45
Korktum bu durumdan şimdi benim bir kaç gündür sanırım bişey ısırdı ayaklarım şişti ve kızardı baya
"Zika virüsü, hamileliğin herhangi bir aşamasında tehlikeli olabilir; ancak özellikle ilk trimesterda (ilk 3 ay) enfeksiyon riski daha yüksektir."

bide herkeste aynı gözükecek değil. bizimde suan konan bı teshıs yok. bız neden olabılır dıye sordugumuzda doktorun dedıklerını arastırdıgımızda karsımıza cıkan bılgılerdı. yanı denk geldıgın sınegın tasıyıcılıugına baglı gebelık surecınde vudun tepkısıne bırcok degısken var yanı. korkma yanı bosu bosuna sımdı.

Bencede ilk 3 ayda enfeksiyonların etkililik oranı çok yüksek. ben hamileliğimin başında pantalonum olmasına rahmen popomdan 2 tane ısırıldım diye o gün ağlamıstım canım cok acıyor diye. ordan anımsadım bu durumu. hamilelik sürecimde nemlendirici krem komzetik ürünler bile kullanmamısken, herseye dikkat edip kurban eti yememişken vs... artık elimizde buna sebeb olacak cok az veri kalıyor(genetik değilse). bu da acıkcası suphelerımızı yogunlastırdı.

bi de herkeste aynı etk
Doktorlar hicbir zaman kesin konuşmuyor akademik bulgularda ilişki bilgisi yetersiz olduğu için genelde de doktorlar durumu yok sayıyor. suan ben durumu doktora sorsam belkı gülüp geçecek ilişkisi alaksı yok dıyecektır cogu emınım. zaten bu tarz bulgular test yapılıp teshıs konması gerek ondan sonra doktorlar tarafından kabul goruyor.
yani mesela az rastalan hastalıklarda bıle bırsey soyleyemıyorlar lıteraturde bılgı yoksa... doktor ıcın onemlı olan lıtaıturde gecen bılgı. bırsey yazmıyorsa kendı yorum yapıp bırsey soylemez

Son düzenleme:
korkma beybi benim bi' arkadaşımda da aynı problem var iki kızı oldu. İkisi de evet zayıf doğdu ama 1 ay sonra tosuncuk gibi oldular. içini ferah tut. aynen bir an önce şu günler geçse de kucağımıza alsak 9 doğurduk resmen

Bence çok doğru düşünüyorsun ben de henüz hiç bir şey almadım para olduktan sonra her türlü alınır diye düşünüyorum 1 haftanın bile içinde alınır sonuçta 3 yıllık kıyafet vs almıyoruz. İnşallah sağ sağlam alırsınız kucağınıza . Önceki kayıplarınız hangi haftalarda idi
12 hafta ve öncesi kalp atışları durduğu için gebeliği sonlandırmak zorunda kaldım. Sağ Salim kucağımıza alırız inşallah 🌸🙏🏻

Allahım sağlıkla tam zamanında doğurmayı nasip etsin cümlemize🙏 ben de aynısını düşünüyordum. Daha önce kayıplarım olduğu için. Ama dayanamadım biraz ufak tefek bişeyler aldım☺️☺️ bişeyler almak bile iyi hissettiriyor. umut güzel şey☺️☺️ Siz de 24. Haftadan sonra başlarsınız. Hem alışveriş heyecanıyla günler de hızlı geçiyor. Rabbim aldıklarımızı güzel günlerde kullanmayı nasip etsin.
Amin canım İnşallah bugün beymende ki indirimleri gördüm içim kıpır kıpır oldu ama sonra frenledim kendimi birikimini yapıyorum kızçemin zaten kafam da da bi oda konsepti var Rabbim gerçekleştirmeyi nasip etsin hepimize 🥹♥️🙏🏻

Benzer korkular hepimizde var bence, ne yazık ki sağlıklı doğurmakla da geçecek bir şey değil annelik böyle bir şey sanırım. Ama içinizi ferah tutmaya çalışın, olacak olan her şey olur zaten. Değiştiremeyeceğimiz şeyler için bugünden tasalanmak sadece yorucu oluyor.

kızlar sabahları ve hatta bazen gün içinde de ellerim çok uyuşmaya başladı. bu sabah uyandığımda ikisini de hiç hissetmiyordum ağlayacaktım artık napcam ben diye sonra geçti. ama çok sinir bozucu olmaya başladı bu durum
Benim de sürekli uyuşuyor. Bir arkadaşımın çocuğu 5 yaşında hala uyuşması devam ediyormuş. İnşallah doğumdan sonra biter kuzum

Benzer korkular hepimizde var bence, ne yazık ki sağlıklı doğurmakla da geçecek bir şey değil annelik böyle bir şey sanırım. Ama içinizi ferah tutmaya çalışın, olacak olan her şey olur zaten. Değiştiremeyeceğimiz şeyler için bugünden tasalanmak sadece yorucu oluyor.
o kadar haklısınız ki kendime bunu sürekli söylüyorum şuan güzel her şey keyfini çıkar diyorum .. ilk hamile olduğumu öğrendiğimde haftalarca ağladım , yeni babamı kaybetmiştim . şimdi ben kaybetmekten korkacağım , kendimden daha çok iyiliğini düşüneceğim birini daha nasıl hayatıma soktum diye :) ahh analık ah :)

X