Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
Burada tecrübeli annelerde var benim gibi ilk defa doğuracak olanlarda var fikrinizi merak ediyorum fazla bilgi sahibi değilim çünkü. Şimdi ilk olarak biliyorum bebeğin pozisyonu o anki şartlar neyi gerekiyorsa o şekil doğum olur. Ama diyelim ki ben normal doğum yapmak istiyorum fakat şuan ben özel kliniğe gidiyorum bildiğim kadarıyla doktorum da sezeryan yapıyor sadece ben ona nd istediğimi söylersem nasıl ilerleyecek süreç ben hangi hastaneye hangi doktora gitmem gerekecek bu doktoru 8. Ayda veya 9.ayın başında bırakıp devlete Bi doktora mı gitmem lazım beni nd alması için yoksa evde bekleyecek miyim özel kliniğe normal muayeneye gidicem doğum zamanına kadar evde bekleyecek miyim sancım olursa Bi anda hangi hastaneye gidersek artık hangi ebeye doktora denk gelirsem o mu doğurtacak beni. Ve en büyük korkum o an nd yapamam zorlaşır hemen sezeryana alırlar bu sefer rastgele doktor girer doğuma daha kötü dikişe maruz kalırım korkusu var kafam karma karışık sizler ne yapmayı düşünüyorsunuz bana fikir verin yol gösterin. Ben daha kendi doktorum ile görüşmedim ama bu sorular kafamı kurcalıyor ve kistim de var sezeryan olup onuda aynı anda aldırsam çok zor olur mu acaba bana

Burada tecrübeli annelerde var benim gibi ilk defa doğuracak olanlarda var fikrinizi merak ediyorum fazla bilgi sahibi değilim çünkü. Şimdi ilk olarak biliyorum bebeğin pozisyonu o anki şartlar neyi gerekiyorsa o şekil doğum olur. Ama diyelim ki ben normal doğum yapmak istiyorum fakat şuan ben özel kliniğe gidiyorum bildiğim kadarıyla doktorum da sezeryan yapıyor sadece ben ona nd istediğimi söylersem nasıl ilerleyecek süreç ben hangi hastaneye hangi doktora gitmem gerekecek bu doktoru 8. Ayda veya 9.ayın başında bırakıp devlete Bi doktora mı gitmem lazım beni nd alması için yoksa evde bekleyecek miyim özel kliniğe normal muayeneye gidicem doğum zamanına kadar evde bekleyecek miyim sancım olursa Bi anda hangi hastaneye gidersek artık hangi ebeye doktora denk gelirsem o mu doğurtacak beni. Ve en büyük korkum o an nd yapamam zorlaşır hemen sezeryana alırlar bu sefer rastgele doktor girer doğuma daha kötü dikişe maruz kalırım korkusu var kafam karma karışık sizler ne yapmayı düşünüyorsunuz bana fikir verin yol gösterin. Ben daha kendi doktorum ile görüşmedim ama bu sorular kafamı kurcalıyor ve kistim de var sezeryan olup onuda aynı anda aldırsam çok zor olur mu acaba bana
Doktorunuzun anlaşmalı olduğu bir ya da birkaç tane özel hastane vardır muhtemelen. Eğer doktorunuz nd da yaptiriyorsa anlaşmalı olduğu hastaneye gidersiniz onu da ararsınız gelir. Sezaryen için de aynısı geçerli. Anlaşmalı olduğu hastane yoksa dediğiniz gibi devlete gideceksiniz ebeler ve nöbetçi doktorlar ilgilenecek sizinle.

Benim de detayliya bakan doktor çok önemli boyutta olmayan bir myom olduğunu söyledi. Sezaryende doktor da uygun görürse onu aldırırsın dedi. Ben henüz kendi doktoruma gitmedim. Gittiğimde danisacagim.

O da değilmiş. Amniyosentezde sınırlı kalıyormus. Wes testide en detaylısı. Ama bunlar karar verdici testler değil, ilerdeki gebeliklerin icin önemli testler bunlar dedi. karar zaten belli dedi. 😔
Bugun gittiğim doktor capa cıkıslıymıs.
Beni capaya heyete sevk edecekti. Yarın recep hocaya gideceğimizi duyunca o sizi heyete sokar sıvıda alır dedi. Sehir hastanesine ek 4 tane daha anomali ekledi. Ve komik olan neeeee? Cumartesi kendi doktoruma gittiğimde sadece sehir hastanesinin raporundakini okeyledi cogunu bile görmekte zorlandı yani bugun eklenenleri aaaaa buda varmıs demedi !!!!!! Yaaaa gittikce daha fazla sinirleniyorum bu adama !!!!!!
Orangegreysky Orangegreysky
Sonlandırma önerdiler beklemeden

Orangegreysky Orangegreysky
Sonlandırma önerdiler beklemeden
Senin doktorundan kasap bile olmazmış, çok yazık gerçekten çok üzüldüm şu yaşadıklarınıza. Hala az daha detaylı bakayım kaçırdığım bi şey varsa bari şimdi söyleyeyim demiyor da kaçak oynuyor hala sürprizlerle karşılaşıyorsunuz olur iş değil.

Ne yapacaksınız peki yarın yine gidecek misin diğer doktora

Doktorunuzun anlaşmalı olduğu bir ya da birkaç tane özel hastane vardır muhtemelen. Eğer doktorunuz nd da yaptiriyorsa anlaşmalı olduğu hastaneye gidersiniz onu da ararsınız gelir. Sezaryen için de aynısı geçerli. Anlaşmalı olduğu hastane yoksa dediğiniz gibi devlete gideceksiniz ebeler ve nöbetçi doktorlar ilgilenecek sizinle.

Benim de detayliya bakan doktor çok önemli boyutta olmayan bir myom olduğunu söyledi. Sezaryende doktor da uygun görürse onu aldırırsın dedi. Ben henüz kendi doktoruma gitmedim. Gittiğimde danisacagim.
Evet anlaşmalı olduğu hastane var sezeryan olursam o yapıyor zaten ama nd için yapmam derse ortada kalıcam kist içinde hem sezeryan hem kist ikisi ağır oluyor diyorlar bilmiyorum kararsızım 😃

Senin doktorundan kasap bile olmazmış, çok yazık gerçekten çok üzüldüm şu yaşadıklarınıza. Hala az daha detaylı bakayım kaçırdığım bi şey varsa bari şimdi söyleyeyim demiyor da kaçak oynuyor hala sürprizlerle karşılaşıyorsunuz olur iş değil.

Ne yapacaksınız peki yarın yine gidecek misin diğer doktora
Gideceğiz😔

Yemek hiç acı değil bu arada az bişi acı dedim de yok 0 acı. Ama sanki ejderiya tutmuşum elimle öyle yanıyor dkfkf alerji oldu herhalde bende de tüh. Silverdinim yok canım az hafifletiyim yarın alırım
Acı olmasa bile biber yakıyor canım. Bazı eller hassas oluyor. Arada oluyor benim de her zaman değil. Sanırım bazı biberlerin yakıcı özelliği oluyor. Zaten bir iki saate geçer diye tahmin ediyorum

Kızlarrr ilk net tekmeyi hissettim çok mutluyum. Yemek yedik yarı oturur şekilde uzandım pıt diye tekme hissettim elimi koyıyım belki tam anlarım dedim koydum elimi bekledim ve elimde de hissettim🥹🥹hem göbeğim var hem plesenta ön duvarda o nedenle ben hissedemem sanıyordum elimi koyunca falan hiç hissedemedim içten de tam hissedemiyordum. Çok mutluyum🥹🥹😍eşimde heveslendi bakalım inşallah o da hisseder

Ben ek gıdada çok korkuyorum ya. Kayınvalidem geçen gün blenderdan geçirince çenesi gelişmez dediler geç de olsa çiğniyor işte bak falan dedi, hiç istemiyorum öyle alışsın :KK43:
Ben blender çok kullanmadım daha çok pütürlü şekilde çatalla ez o şekil verdim. İlla blender yapıp çorba verdiğim oldu ama her şeyi blender yapan bu arkadaş vardı benim çocukla onunki yanyana geldi 1 ay büyüktü bizden ben işte keciboynuzu unlu pekmezli siyezli falan fincan kek yapmıştım o da vitaminli diye vermek istediği çocuğa çocuk boğulacak gibi oldu pütürlü bişey asla yiyemiyo dedi çok alıştırmak iyi değil bence herşeyi blenderden gacirip vermek

Kızzzlarr hastane çıkışı için bu modeli çok beğendim ama fiyat sanki biraz fazla mı siz aldınız mı böyle işlemi müslin birşeyler istiyorum 🤗
Fazla gibi ya bilemedim gereksiz olur sanki muslin bı de yaz için daha iyi değil mi bunlar tam kış ortasında gelecek ya tamam usutmeyiz de muslin de niyeyse çok ince bişey gibi yazı cagristiriyo bana 😁🫣

Bilmiyorum zor oluyormuş ekstra iyileşme süresi uzuyormuş vs bence kişiden kişiye değişir bu durumlar
Baktım şimdi büyükse bir yer tuttuysa rahimde ve kanama olursa sezaryen sırasında zor oluyormuş evet. Ama bunların hiçbiri olmayıp 15 cm myomu kolaylikla aldıran da varmış. Bakalım bizi de doktorlar yönlendirir yerine ve büyüklüğüne göre.

Baktım şimdi büyükse bir yer tuttuysa rahimde ve kanama olursa sezaryen sırasında zor oluyormuş evet. Ama bunların hiçbiri olmayıp 15 cm myomu kolaylikla aldıran da varmış. Bakalım bizi de doktorlar yönlendirir yerine ve büyüklüğüne göre.
Benim ki rahim de değil Yumurtada kist benim ki farklı yani bilmiyorum inşallah birşey olmaz ileride sorun yaratmaz bize

O da değilmiş. Amniyosentezde sınırlı kalıyormus. Wes testide en detaylısı. Ama bunlar karar verdici testler değil, ilerdeki gebeliklerin icin önemli testler bunlar dedi. karar zaten belli dedi. 😔
Bugun gittiğim doktor capa cıkıslıymıs.
Beni capaya heyete sevk edecekti. Yarın recep hocaya gideceğimizi duyunca o sizi heyete sokar sıvıda alır dedi. Sehir hastanesine ek 4 tane daha anomali ekledi. Ve komik olan neeeee? Cumartesi kendi doktoruma gittiğimde sadece sehir hastanesinin raporundakini okeyledi cogunu bile görmekte zorlandı yani bugun eklenenleri aaaaa buda varmıs demedi !!!!!! Yaaaa gittikce daha fazla sinirleniyorum bu adama !!!!!!
Canim bende bir kac gundur seni takip ediyorum.yasadiklarina cok uzuldum.Allahtan umit kesilmez herseyde bir hayir vardir. Kabahattin hepsi doktorunda en azindan bu kadar ilerlemezdi gebeligin sende daha cabuk kabullenebilirdin.dualarimdasin insallah cabuk zamanda kalbine ferahlik verir Allah😔

X