Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Aynen aynen asla anlatılmaz ona Ya benim de akıl sağlığımı nasıl bozmuşsa rüyamda ben yakalanmışım kötü hastalığa bir sürü kan veriyorum örnekler falan alınıyor tedavi görmeye başlıyorum. Cidden iyi değiliz yaaaa Aslında detaylı ultrasonumu çeken farklı biriydi yani kendi doktorumuz değildi ilk kez gittiğimiz birisiydi aynı hastaneden. Kız ama benim kocam öyle bir paranoyak olmuş ki mesela ona şehir hastanesi farklı bir tedavi önerdi bu hafta. Aynı günün sabahı İstanbul’dan danıştığı bir hoca da ameliyat olma deyip benzer şeyler önermişti. Diyor ki acaba o hoca şehir hastanesini aradı da bu şekilde mi yapın dedi ?
Yahu bir doktor başka bir doktora ne demeye böyle bir talimat versin, hangi cüretle? Diyelim verdi karşıdaki sana mı sorucam demez mi ? İstanbul’daki doktor şehir hastanesinde o hocanın takip ettiğini nereden bilsin? Ama yok işte adam kırdı kafayı artık her şeyi düşünebilir

Bende oyledir diye dusundum ama yok.asagida baski hissediyorum dedigim yerdeymis kafasi.hala ayni yerde duruyor.gobegime yakin yerde poposu ayaklari falan var.yani gobek deligimin ustu bos gibi....onceden dolu gibiydi,asagi dönunce resmen bosaldi
Allah Allah canım hiç bilemedim Benim birkaç gün önce gittiğimde ayaklar aşağıda başı yukarıdaydı. Detaylı ultrasonda. Göbeğin de epey üzerinde artık hem muayeneler oralardan da yapıldı hem de hareketler var üst kısımda. Şimdilik iyi dedi doktor da böyle olmasına sonlara doğru ters döner iner aşağı zaten dedi

Benim göbek deliğinin iki üç parmak üzerinde de var kasıklarımda da. Ama zaten kontrolde gördük ki baş yukarıda ayaklar aşağıda. Üst kısmı elleriyle itiyor altı ayaklarıyla galiba. Bazen de alta aniden bir hareket yapıyor ve tuvalete zor yetişiyorum iki damla için

benim hareket bazen göbek deliğinin oralarda bazen kaşık bölgesine yakın. döndükçe değişiyor sanırım. bu aralar o kadar hareketli ki özellikle karnım açken dışarıdan çok net gözüküyor artık
kızlar ben isim bulamadım hâlâ ya bi gün bayıldığımdan ertesi gün uzaklaşıyorum. doğunca çocuk kendi seçecek artık

İsim işi geciktiği kadar zorlaşıyor ya ama sonunda illa ki içinize sinen bir şey ortaya çıkıyor Yakın çevremden şahit olduğum çok gecikenlere herkes bir öneride bulunuyor ciddi ciddi o yüzden yine de bir an evvel bulup duyurusunu yapmakta yarar var sanki

ilk oğlumda hemen söylemiştik ya şimdi emin olamadığımız için söylediğimiz isimleri beğenmiyorlar falan

ayyy bi pazara gittik hiç gezmedik de doğru düzgün ama kasıklarım fena ağrıdı ya tansiyonum da düştü galiba sıcakta kendimi iyi hissetmedim hiç bu kadar olmazdı yürüyüş falan yapıyordum ara sıra

Sen biraz bebişe odaklan bu süreçte. Odağını hep onun üzerinde tutmaya çalış. Belki bu durumun seni etkileme oranı azalır böylelikle.
Uzun bi süre kimse farklı bi tedavi önermedi ya ilk istanbuldaki prof diyince şehir hastanesindekide benzer şeyi sununca öyle düşünmüş. Kendini ameliyat durumuna çok kitlemiş aslında. Yani bir sürü doktora soruyor araştırıyor diyordun ya ameliyattan başka bi secenek cıkacagına inanmayarak araştırmış. Şimdide şok tepkisi gibi böyle şeyler yaşıyor olabilir. Eşin bu durumdan aşırı sarsılmış. Birçok farklı şey sürekli bunu gösteriyor. Gerçekten bi desteğe ihtiyacı var. Sanki bi tramva yaratıyor gibi bu durum ikinizdede. online terapilerde oluyor acaba böyle birşey mi bikaç kere deneseniz. En azından bu süreci atlattıgınızda böyle birşeye girişebilirsin. Şuan tepkisi büyük olacaktır. Olayın biraz soyuması ve dısardan biraz olaya bakması gerekecek sanki.

oğlumda şöyle bi şey almıştım. şimdi buldum. ben o zaman bunu pek kullanmamıştım. acaba uyurken kullanabilir miyim örtü yerine.

Eklentiler

• IMG_5910.jpeg
    324,5 KB · Görüntüleme: 9
En az 2-3 hafta randevuları dolu oluyor. Biz randevularımızı muayaneden cıkınca hemen alıyorduk. Öbür türlü muayane randevusu bulamıyorduk. doktordan rica edip randevusuz olarak gidiyorduk. Detaylıyıda hemen kendisi sekreterine olusturtmustu. Normalde girişteki bankodan cıkıp randevularımızı alıyorduk. Detaylıyı verdiği tarihte gittik tatile cıkmıs. Bizim randevuyuda ötelememişler başka tarihe öyle olunca mahdur olduk. Ben önümüzeeki 2 hafta boyunca randevularına baktım doluydu. Öyle olunca dedim mecbur doktoru arayığ özel randevu rca edeceğim artık. Eee perşembede sıkıntı cıkınca ben beklemek istemedim cumartesi sabahı doktoru aradım dedim detaylıya gelmek istiyorum. O da cok yogun oldugunu randevu veremeyeceğini söyledi. Bende sıkıntılar oldugundan bahsettim ona rahmen nasıl yapacagım ya haftaya da tatile gidiyorum dedi Dedim detaylıya size görünmek istiyorum. Zaten kabul etmese bizi hastası olarak kaybedeceğini düşündü muhtemelen. Gelin bi sekilde ayarlayıp bakacagım dedi. Hastaneden herkes cıktı tüm sekreterler calısanlar doktorlar. Sadece acil ekibi ve bizim doktor kaldı. Bize öyle baktı. Sıkıntı var diyince geri ceviremedi. O da onun şokunu yaşadı nasıl sıkıntılar diye sordu. Eşimde ben konusurken içten içe kızıyor nasıl görmez nasıl sıkkntılar diye nasıl sorar nasıl bilmez yaaa ayıp diye

Gerçekten nerelere yazman gerekiyorsa yaz doktorlar sayfasına google yorumlara hastanenin şikayet birimini hepsine anlat bu durumu perinatoloji belgesini alsınlar elinden ne demek bu zamana kadar detaylı bakmıyoruz 20. Haftada bakıyoruz uzmanlığı olmayan her doktor kalbine böbreğine beynine bakıyor ki bunlar en önemlileri bakması gerekiyor burda bir arkadaşın 12. Haftada bilmişti mesela doktoru peki neden o 20. Haftayı beklememişte o haftada görmüş resmen size sadece kalbi atıyor mu diye bide cinsiyeti ne diye bakmış yani aslında kadın doğumcu olarak ilk başlayan doktorla aynı kesede şuan profluğu batsın doktora gitmemizin amacı ne acaba elimize doppler cihazı alıp 9 ay boyunca bizde takip ederiz bebeğin yaşayıp yaşamadığını gerçekten sinirlendim ya okurken Allah öyle doktorlara düşürmesin kimseyi

Benimki daha küçük herhalde ondan. Zaten ilk gebeliği olup 17.haftada bu kadar net hisseden de olmuyormuş genelde. Yüz yıl kullandığım folik asit sağ olsun

Canım ben özelde takipliyim, devlette değil. Tüp bebek benimki. Doktorum üniversite doktoru. Devlette takipli bir gebe değilim yani. Doktorumla henüz doğumu konuşmadım. Ama genelde doktorların günü belli olan doğumu tercih ettiklerini duydum. Diğerlerine uzman doktorlar giriyor sanıyorum. Benimki prof. Doktorumda da tüp bebekle hamile kalıp doğum yapan birden fazla arkadaşım oldu. Hepsi sezeryan oldu. Kendim için Çıkarımda bulunuyorum. Gidip devlet hastanesine, beni sezeryan yapın demedim yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…