Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Merhabalar bebeğin hareketlerini çok güçlü hissedip sonra bir gün iki gün hissetmeyen oldu mu aranızda neredeyse iki gündür hiç yok gibi birşey ben biraz karnımı dürtüyorum çok az iki saniyelik karın içimde Bi oynama gibi birşey hissediyorum geçiyor korktum biraz o kadar günlerce üst üste güçlü hissedip Bi anda böyle olmak günler geçiyor 22+3 oldum karnım da büyümüyor kafam karışık korkuyorum yarın randevum var ama ona bile gitmeye korkuyorum şuan da birşey olmuştur diye

Bebeğin konumuna göre değişebiliyor hareketler, ben de geçen günlerde korktum ama iyidir merak etme. Sırt üstü yatınca rahatsız olup hareket ediyorlar genelde

Kızlar ben bebek hareketlerini hep kasık bölgemde hissediyorum. Sağ, sol, orta her yerde ama hep kasıkta. Ben ilk gebeliğim olmasına rağmen 17+3te hissetmeye başladım, şu anda 18+5im çok daha net hissediyorum ama göbek deliği hizasında vs değil hiç. Sizin de öyle mi?

Benim de öyle arada göbek deliğinin altındaki alana geliyor ama hep solda hatta. Bi de yatış pozisyonundan sonra artan hareketler rahatsız olduğu için mi ki acep, tam karnımın üstüne olmasa da şu 2 numaralı abi gibi yattığımda çok kıpır kıpır ediyor benimki, sıkıştım mı diyo ki

Sıkıştığını sanmıyorum aşko onun pozisyonu kolay kolay değişmiyor. Doktor bana istediğin gibi yat diyor mesela yüzüstü yatmakta falan hiçbir sıkıntı yokmuş. Ben hep kasıklarda hissediyorum çok net, yukarı çıkmıyor hiç

Benim de yukarda değil no altta hep ama işte sağa sola gidiyo arada, hiç komple sağda hissetmedim solundan kalkan huysuz bişi olmasa bari.

Uyku pozisyonunda da rahatsak sevindimmm, az daha ileriki zamanlarda sırt üstü yatmak sakıncalıymış izlediğim bi doktor videosunda doktor biz muayene ederken bile kısa tutmaya çalışıyoruz çok sırt üstü kalmayın diye demişti ama daha var ona tabi

O haftalarda ben de öyle hissediyordum. Sonraki haftalarda göbek hizamın yanlarından hissetmeye başladım. Bir kaç haftaya çıkar sizinki de. Şun 23. Haftadayım

Demek ki normal altta hissetmemiz, gerçi bebeler küçük daha.

Rahatız evet 200-300 gramlık bebe daha, sonradan zaten yatamayız. Sırt üstünü ben de okumuştum kan akışını yavaşlatıyormuş ama dediğin gibi hem süre olarak çok var hem de bir pozisyonda çok uzun süre kalmak için fazla bel fıtıklıyım ajfkdkd

Bende hep kasikta hissediyorum dun kontrolde doktor gobek deligi hatta ustune kadar cikti bakarken. Hatta soracaktim unuttum ben oralarda hic hissetmiyorum diye. Hissettigimiz yerler bence bebegin poposu falan baska gucsuz yerleri yukarda diye dusunuyorum

Ben de kıvranıyorum bel ağrısından şu an ama o kadar alıştım ki yapacak bi şey yok umutsuzluğuyla hayatıma devam ediyorum kdjf bi de sizde oluyo mu bilmiyorum ben bi 3-4 bin adım atacak yere gitsem ertesi gün ayaklarımın altı aşşşırı sancıyor. Yeni bi ayakkabı vakti mi geldi ki acaba

Bende 22.haftamdayım hareketleri dün çok güçlüydü bugün sabahtan beri çok çok az 1/-2 defa tek hareket etti umarım normal bir şeydir. Bnim doktorum bu haftalarda günde 5 defa hareketini hissediyorsan sorun yoktur demişti

Evet benimde öyle hâlâ aşağıda hareket ediyor

Aynen ben normal de hissediyorum dün Bi iki kere oda iki saniyelik içinde Bi oynama gibi bugün de öyle insan bazen diyor abartıyor muyum ama elimizde değil işte korkuyoruz

Ama daha sürekli dönmez mi ki? Şimdiden aşağı olması erken doğum işareti değildir bence ya
Bende oyledir diye dusundum ama yok.asagida baski hissediyorum dedigim yerdeymis kafasi.hala ayni yerde duruyor.gobegime yakin yerde poposu ayaklari falan var.yani gobek deligimin ustu bos gibi....onceden dolu gibiydi,asagi dönunce resmen bosaldi

Galiba sıkılıyorlar bebekler bende öyle ikide ki ve 8 deki resim gibi tek ayağımı katlayıp sıkıştırınca kasığımda hissediyorum hareket düzeliyorum bence rahatsız oluyorlar

Senin haftana göre bebek daha burda canım o yüzden normal bende o haftalarda hep kasıkta hissederdim hala da arada kasıklardan tepik yiyorum bazen göbek deliğimin hemen altında oluyır

Eklentiler

• IMG_0116.png
    259,1 KB · Görüntüleme: 55
2 haftadır benimde öyle ya gebeliğin başından beti yürüyüş yaparız en az 10 bin adım atardık şimdi 3 bin atsam hemen yorulup bacaklarım ağrımaya başlıyor yavaştan ağırlaşıyoruz heralde

Ayaklarım şişmiyor ama damarlanıyor çok fazla eşim ayağına bi baksana dedi bi baktım abuuu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…