Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Sende hic üzülme düşünüp düşünüp en doğru kararı vermişsiniz. Maalesef organ gelişimlerini 3.ayda tamamlamış oluyor. Yani 12.haftadan sonra gelişecek değişecek birşey yoktu. Sen sadece öyle umut etmek istiyorsun ama zaman ilerledikçe o hormınlarla hic kopamayacaktın ve cok zor olacaktız Yaşamayacak bir bebeği ya da cok kısa süre yaşayacak bebegide dünyaya getirmekte ona biraz haksızlık. Emin ol bu kararlar doktorlarında yönlendirmesiyle oluyor. Zaten naparsan yap umut yoksa olmuyor. Bizimde şuan tek duamız yaşayabilir yaşamla bağdaşır kararı çıksın doktorlardanYoksa bizde öyle bir yola girmek zorunda kalabiliriz cok üzücü ama öyle. Ama inşallah bi mucize sizlerinde duasıyla inanıyorum olacak ben kızımın hep cok güçlü olduguna inandım ilk öğrendiğim andan itibaren ona da o anlama gelen bi isim verdim Tilda savaşta güçlü olan demek. Eşimde diyor adının hakkını veriyor kızımız diye. Gülümsetiyor beni bu saçma durumda bile.

Jilet ben de maalesef, zaten aşırı hızlı uzuyorlar. Bacaklarımı üşenmezsem epilatörle alıyorum geri kalan her yer jilet
Jilet tüy konusu geçmiş yazayim aklınızda bulunsun hepinizin ilerleyen aylarda mecbur ağdaya gitmek zorundayız yada en kötü başkasına jilet ile aldırmak zorundayız çünkü eğilemeyeceğiz karım büyümüş olacak ablam sırf bu yüzden eğilip yapacam derken suyu patladı bebek premetür doğdu yani tehlikeli dönemler hiç yapmamak en iyisi

Evet o da aklima geldi tam yatiyo direk yatarak kullanilmazmi diye. Kayar mi bebek bilemedim. Ah ne zormus araba secmek
Onu bi araştırmak lazım canım. Sanki altına da bebek arabası minderi konulabiliyor yenidoğan için. Zaten kemer var o tutuyor. Ama tam emin değilim. Öğrenen diğerine söylesin

Valla sen cok sakin kalmissin ben orayi yikip gecmistim ortaligi birbirine katmistim. Senin basina gelen seye ben bile delirdim yani. Once sene oku et prof ol ama insan olama cok yazik
Eşimle aşırı soğuk kanlıyız galiba böyle durumlarda. Yinede hekimliğine bi laf etmedik görüşünüzü önemsiyoruz dedik. kendi bizimle bi ir yoeum bile paylaşmaya cesaret edemedi. En basitinden amniyosentez yerine array mi wes mi olayım hangisini öneriyorsunuz dedim ona bile yorum yapmadı. Rapor ve cd bile vermek istemedi. Bu neyin korkusu acaba bu kadar. Zaten sesi çok titriyordu biz tedirginliğini endişesini anladık aşırı panikti. Hemde o kadar ılımlı yaklasmamıza rahmen. Benim arkadaşım onu boğazlayacaktı burda olsaydı herkesi sakinleştirdik bu konuda bi de. Biz suanda erkenden farkedip kurtuldugumuz için şükrediyoruz eşimle daha kötüsü olabilirdi diye

Ne güzel böyle pozitif umutlu olman Rabbim inşallah boşa çıkarmayacak biz de dua edicez yüzünüz gülecek inşallah tatlı kızınız isminin hakkını verecek

Yani detaylı yapıyorsan yapıyorsundur yapmıyorsan yapmıyorsundur. Anlamlandıramadık dediği hicbirşeyi. Neyse bi facianın eşiğinden döndük Umarım bundan sonrası güzel ilerler
Doktorlar maalesef böyle ya. En ufak bi sorunda (özellikle kendi farkedemediği sorunda ) arazi oluyor. Sesi içlerine kaçıyor. Benim ilk doktorum da böyle olmuştu. Rabbim yardımcınız olsun. En azından kafanızda soru işareti kalmadı. Türkiyedeki en iyi perinatoloğa gidecekmişsiniz zaten. İnşallah hayırlı haberlerle dönersiniz.

Çok teşekkür ederim canım hemen bakacağım

Kızınız da siz de çok güçlüsünüz mucizeler sizinle olsun

Onu bi araştırmak lazım canım. Sanki altına da bebek arabası minderi konulabiliyor yenidoğan için. Zaten kemer var o tutuyor. Ama tam emin değilim. Öğrenen diğerine söylesin
Onu puset gibi sarmalayacak bi minder yatak tarzı birşey olursa iyi olur. Cünkü o sarmalanma hissiyatı anne karnında gibi
Hissettirdiği için güvende hissettiriyormus. Muhtemelen pusetinde ilk 6 ay kucaklayan bir tasarımda olmasının mantıgı o.

Kıl tüy işlerini hamileyken yapmayın diyorlar. Hem hormonlardan dolayı lazer falan işlemiyormuş, hem yine hormonlardan dolayı kararma oluyormuş kuzum. Ben jilet kullanıyorum
Lazer hamileyken bebeğe zarar vermiyor diyorlar -dogal olmayan hicbirşeye güvenim yok-ama kılları cogaltıyor diyorlar. diğer yöntemlerle alınmasını öneriyorlar, Kime hangisi kolay gelirse.

Bendede philipsin sıfır alan body baslıgı var onunla alıyorum. 2018de lazere basladıgımda almıstım. mantıgı jilet gibi ama jilet gibi kesici tahriş edici değil. Cildim cok hassas oldugu icin jiletle kesilse hemen iz kalırdı cildimde. Ağda desen alerjim var tüm cildim kırmızı kırmızı kabarıyor tekrar cıkana kadar o kızarıklık gecmiyor her yerimi örterek gezmek zorunda kalıyordum. Bu ürünü keşfedince iyi gelmişti bana.

Haklısın Türkiye’de hukuk sistemi hak arama sistemi biraz farklı gelişmiş özellikle özel sektör hep kendini koruma derdinde hep garanti oynuyor. Ama yine de hukuki bir sorun olursa uzakta olsak fikir almaktan çekinme. Avukatım ben. Seve seve yardımcı olurum fikir veririm. Önceliğimiz bebiş olsun tabi güzel haberlerini alalım bir hafta içinde.

Bugun ense kalınlıgı yok dedi bize. Ama bugun bakarkende yetkin olmadıgını düşündük acıkcası. Cünkü böbreklerdekini tam bilemedim beni aşıyor dedi. Ve cogu teshisi soyleyip tek tek baktırdıgımızda her cümlenin basına sanki sonunda olabilir hep boyle ihtimalli cumleler vsrdı kendinden emin ve net değildi. Eşim sorguladı 30dakika sonunda hocam bu kadar şeyi bu zamana kadar bir tanesini bile nasıl görmediniz diye ben 20.haftadan sonra bakıyorum dedi. Bize tatmin edici gelmedi bu cevap sonra dedi belki dedi 3 damarı olması gerekirken 2 tane varmıs 1 tane damarının olmadıgını erkenden görmem gerekirdi görmemişim filan. Ama kardiyolıg 8.hafta kalp gelişimini tamamlıyor dedi. Yani simdiye kadar görmesi gerek. Ritminde bii sıkıntı yokmus ama kalbe direk baktıgında 7 tane farklı sıkıntı vardı en basitinden kalbinde 3 tane parlama vsr bunu da mı görmedin. Bagırsagında 2 parlama var. Kafatasında birşey varmı bunu damı görmedinnn yahuuuu. Bize hic mantıklı gelmedi aşırı detayları görmesin ama kaba taslak olan birşeyi görseydi 1 tanesini ya 1 tanesini sadece. Yok bizim icin bitti uzmanlıgına güvenimiz kalmadı acıkcası. Muayane bitincede recep hocanın görüşlerini benimle paylasın diyor Ne diye ? Burda dogum bile yapmayacagım seninle ne diye paylasacagım? Sen1 yorum bile yapmadın, sundugu hizmeti bedava verdi sanki. Bildiğimiz şeyleri sadece okeyledi. Ay yine sinirlenmeye başladım adama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…