Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Çooook teşekkür ederim Size anomali olarak neleri sunmuşlardı? Amniyosentez temiz gelsede anomalileri engel bi durum mu olusuruyordu. Konsey sonuclar temiz cıksada yaşamaz diye mi karar verdi o yüzden mi amniyosentezden sonucu gelmeden sonlndırıldı? Bu iki test nerelerde nasıl yapılıyor ? Bende bi arastırayım simdi. Hic duymamıstım. yanlış karar vermekten cok korkuyorum neyin dogru karar olduguna hic emin değilim. Nasıl emin olacagım onuda bilmiyorum.

Anomali olarak parmaklarda elde kolda omurgada ve senin dediği gibi başin arka tarafında bisey vardı. Hem eğitim araştırma hastanesinde hem de tıp fakultesindeki heyet sonlandirilmali dedi . Bebek 11 haftalikken ozledeki doktorum fark etti. Devlet doktorları da özelde adı duyulmuş doktorlar da bu haftada bi sorunları goruyorsak detaylı ultrasonda çok daha fazla sorunla karşılaşırız dediler. Kararı yine bana bırakarak sonlandırma teklifini sundular. Bazı doktorlar amniyosentezden sonra sonlandırabilecegimi söyledi. Ama biz genel olarak bakınca amniyosentez bebeğin çok hasta olduğu gerçeğini degistirmiyordu. Doğunca da sayısız ameliyat da olsa iskelet sistemi asla sağlıklı bi bebek gibi olmayacaktı. Heyet asla yaşamaz demedi ama sağlıklı bi birey olarak hayatını surduremez dedi. Oyle de olunca 14. Haftada sonlandirildi. Otopsi sonucunda da akciger yerleri olmadığını öğrendik bu da yine de doğru karar verdigimizi gösterdi. Çünkü hiç nefes bile alamadan ölecek demekti. Wes testini yapan firmalar var mesela Ankara genetik falan yapıyor perinatoloji doktoruna da sorabilirsin özel hastanedeki doktorlar da yapıyor biz geçen sene sordugumuzda 15 ile 30 bin arasi fiyatlar degisiyordu. Su an nasıl ve ne kadardir bilemiyorum. Bebek alındıktan sonra tibbi genetik doktoru böyle bi testten bahsetti gerçi özelde gittigimjz perinatoloji doktoru da söylemişti.muayene ederken amniyosentez yapıp wes testi ile bakalım diye insan o süreçte algılayıp karar vermekte zorlanıyor. ama devletteki doktir burada yapılmıyor dedi Devletteki tibbi genetik doktoru intergen diye bi firmaya yönlendirmisti. Sen de kendin karR vermeyeceksin doktorlar zaten senin için doğru olan kararları seçenek olarak sunacaklar. Asla vicdanını günlerce sorgulama hiçbir doktor önemli bisey olmasa sonlandirmayi düşünmez bi anne de tamam bebek hasta sonlandirayim demez. Doğunca ne kadar iyi olabilecek sağlıklı bi birey olarak yaşamına devam edebilecek mi burası önemli eğer bebegin doğup ameliyat olarak sağlıklı bi hayat surebilecekse mücadele edersin. Ama sağlıklı bi bebek olarak yaşam sürdüremeyecekse doktorlar zaten seni yönlendirir. Tabiki her birimiz engelli adayiyiz. Doğduktan sonra da sağlıklı denen bir bebekte de sağlık sorunu olabilir. Ama anne karnında biliniyorsa ve normal birey olamayacaksa sonlandırmak bebek icin daha doğru diye düşünüyorum. Anne bebeğe her türlü bakar ama bebek acı çekecekse bu çok zor olur. Biz çevremize de sonlandirdik demedik. Gelişimi durdu aldilar dedik. Çünkü etrafına söylersen sonlandırma kararı vermek zorunda kalırsan sağlıklı doğabilir düzelebilir diyip verdiğin kararı sorgulayıp kendini kötü hissetmene sebep olacaklar. Şimdi ailen ve güvenip destek olacak kişiler hariç kimsenin bilmesine gerek yok. İnşallah düzelebilir birsey çıkar sonuç ve birlikte bunun mutluluğumu yaşarız. Ne zaman bisey sormak istersen hiç çekinme. Dualarımız seninle

Amniyosentezde herşey cıkıyor mu?

Yanlış bilgi vermek istemem ama devlette yapılan amniyosentezde belli hastalıklara bakiliyormus. devlette en başta ilk 23 kromozoma bakılıyor. Ve hastalık yapan mikrodelesyonlara bakılıyor. Şimdi her hastanenin düzeni farklı olabilir. Belki senin yaptıracağım hastanede tüm hastalıklara bakiliyordur. Ben antalyada yaşıyorum benim gittiğim hastanede amniyosentezde 23 kromozoma bakmışlar sadece. . Ama yine de wes testi kadar ayrıntılı bakılır mi bilmiyorum. Bana bu testi devletin karsilamadigini söylemişlerdi.

Wes testi yapılması için de yine amniyosentez ile bebeğin sıvisindan alınıp onun dnasina ulaşıliyormus 23.000 gene bakiliyor. Yani sık karşılaşılan hastalıklarla birlikte nadir hastalıklara tek gen hastalıklarına bakılıyor. Kafanı da çok karıştıricam diye korkuyorum. Ozeldeki doktorun detaylı yaptigina göre bu konuda bilgilidir. Ben memoriale giderken perinatoloji doktoru direk bu testi yapacaktı. Bizim kafamız karıştı devlette yaptırdık. Onda da az şey incelenmiş

Henüz uzun olanlar ilgimi çekmiyor çünkü cayır cayır yanıyorum ama tabi bu hamilelik Allah nasip ederse 2 buçuk ay kışta görücek o yüzden deneyimin benim için önemli olucak canım

Ben de alayım bundan bi tur da kışın ne giycez diye dertlendim geçen gün

Ben de alayım bundan bi tur da kışın ne giycez diye dertlendim geçen gün
Tek pamuklu buydu. İnşallah doğru düzgün birşey gelir. Ben şimdiden stres oldum kışın ne giyeceğim diye. Tüm yazı elbise ve terlikle geçirdim ama kış daha zor olacak. Ayaklarım aşırı şişti, hiçbir ayakkabım olmuyor, bacaklarım kalçam çok çok büyüdü. Böyle rahat pamuklu birşeye ihtiyacım var. Alacaksan trendyoldan alma sakın. LCW da 384 tl fiyatı ordan al. Pantolon - Markalar - 549,99 TL.. 500den aşağı pantalon yok. Ucuz bulunca aldım.

Happiness Ä°stanbul Kadın Krem Cepli Keten Viskon Åalvar Pantolon CV00001 Fiyatı, Yorumları - Trendyol bana şunlar çok rahat geliyor, ben de full bunla geçirdim. 1-2 renk daha alayım dedim de kış geliyor artık, dediğin türden şeyler daha iyi olur

Hayir, maalesef cikmiyor. Bir arkadasin bahsettigi wes testini ben yaptirdim. Bir onceki gebeligim 20. Haftada sonlandirilmak zorunda kalmisti. Niye yaptirdigimi da detayli anlatirim size buradan geneli yormak istemem sadece. Siz guzelce arastirmanizi yaptirin once. Temennim su an ya da dogum sonrasi mudahale ile halledilebilecek bir durum olmasi. Ne yasadiginiz tam anlamiyla tecrube etmis biriyim. Bu yuzden size ne dersem rahatlatamayacagimi biliyorum. Beklemek yorucu ama once bir öngorude bulunsun doktorlar. Korkulariniz bosuna ciksin insallah.

MAMA Super Skinny Jeans
https://www2.hm.com/tr_tr/productpage.0946613033.html

Ben bunu aldım kışında giyerim diye xl aldım baya biyük oldu ama doğurana kadar giyilir sanırım rahat beli falan sadece ayarlamalı değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…