Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Süper çok çok rahatladım yorumuna erkandı sanırım Doktorun adı. Cd vs hiç sormamıştım senden öğrendiğim çok iyi oldu sevindim

Ay çok zor böyle. Kendi evladına yapacaksın sonuçta niye bu kadar cimrilik anlamam elimde yoksa kredi çeker yaparım. Komşudan ya da uzak birinden ne farkı var böyle

Gecelik çok kullanışlı aslında hastane de normal doğumda çok kullanışlı ama sezeryan da da dikiş yerleri için veya wc için çok rahat oluyor. Tabi ben tüylü dantelli tarzlarda değil sade pamuklu kumaşları diyorum

gecelik cok kullanisli aslinda eger sezaryan dusunuyorsan hem hastane de hem sonrasinda evde dikis yerlerini acitmiyor alt tarafi serbest oldugundan daha rahat edersin. sezaryandan sonra idrar torbasi da bagliyorlar o acidan da gecelik kolaylik sagliyor

Benim kv daha kılını kıpırdatmıyor kızlar bende ona bozuluyorum abim bebek arabasını ben alıcam dedi bende yanlışlıkla annemlere sipariş vermişim bizde araba yok kayınpedere dedim oraya gelirsr alabilirmisşn diye neyse bize geldi araba foto attım hem haber vereyim diye kv arıyor ay biz birşey almadık daha diyo görümcemin düğünü var ona harcıyorlar sürekli. Küvetini alayım dedi annem aldı onuda dedim bende gururla birşeyler almak istersrniz düğün sonrası ebebeğe gideriz dedim bulabildiğimi aldırıcam annemde bi pijama takımınıda aldır dedi ki benim annemler daha sıkışık almaya çalışıyorlar sürekli birşeyler bunlarda kv kp çalışıyor birşey göremedim. İlk 3 ayda ne yemek ne de bi destek gördüm midem bulanırken kanamam varken bunun tartışmasını tabiki eşimle yaptık değiştiremem bu saatten sonra onları diyor sonra gelin herşeyini annesiyle yapıyo diyecekler klasik kv repliği tabiki annemle yapıcam siz arayıp sordunuz mu demeyi bekliyorum

Ben deneyimlemedim ama gecelik daha tahat oluyormuş. Altta dikişler falan olacak ya pijamanın altını giymesi çıkarması zor oluyormuş. Lastik yeri acıtıyormuş. Gecelik wcde falan da rahat oluyormuş

valla o konuda şanslıyım . ayrıca bence durumları varsada yardım elbette beklerim yani. torun sevelim yapın demekle olmuyor .
kayınpeder kredi kartını verdi. beşiğidir ana kucağıdır hepsini aldı . abim bebek arabasını aldı . annem de bütüüünn eşyalarını aldı . yani kimseye al demedim ama hepsi kendi kendine yaptılar zaten . şimdi tırnak makasına kadar tamamız çok şükür. şimdi sadece beğendiğim kıyafetleri alıyorum ara ara o kadar :)
yoksa zorlanırdık eşimle çalışıyoruz ama gene hastane falan çok masraf çıkıyor . ev kredsi falan ödediğimiz için . zamanında evimizi alırkende kayınpeder 100 k kredi çekmişti bizim için . sağolsunlar destek olmasaydılar evi de alamayacaktık ..
durumlarıda yok öyle fabrika çalışanı. ama ellerinden geleni yaparlar

Benim de ablam hariç kimse bişey almadı daha. Ya insan bi tişört görüp özenmez mi çok garibime gidiyor. Ama zaten buraya gelene kadar daha kimsenin bi bardak suyu, bi kase çorbası bile nasip olmadı. Sözde eltilerle aynı şehirde yaşıyorum. Çocuk olana kadar çocuk sorup dururlardı. Şimdi de ne yaptın nasılsın diyen yok. İnsanoğlu çok garip. Arada eşime hatırlatıyorum ben de bunları. Ama hepsinin cevabını doğumdan sonra vericem. Sağlıkla bi doğurayım.

Valla şaka gibi elalem duysa ayıplar ama ben gene bişey demedim annem sağolsun olsun ben öderim dedi ilerde çocuma anlatıcam bu olanları
Hadi sen bjsey diyemezsin kayinvalidelere de eşin biseyler dedi mi anne yaptığınız olur mu siz alacaktiniz kadının üstüne kaldı gibi gibi

Benim kuzenim ABD de yasiyo. Mayıs ayında doğum yaptı kaza ilen bı bebekti. 14 yaşında ikizlerri var yoksa. Ama mesela onun anlattığı ile söylüyorum bu tür eşyalar bı liste hazirlaniyo bu listede aile büyükleri daha büyük parçaları tanıdık arkadaşlar çevre falan da biraz daha bütçeye uygun şeyleri alıp anne baba herhangi bişey almıyor çocuklarına doğum yardımlaşmasi gibi bişey diye anlattı işte anne baba zaten ilerleyen zamanlarda daha çok masraf yapacak diye bu şekilde hediyeleşme tarzı bisey..biz liste hazırlıyoruz herkes o listede bütçesine uygun şeyi seçim bizim için alıyor diye anlattı.onlarin baby shower dedikleri şey de buymus...

Yani bizde elbette bı şekilde doğacak çocuğunuz icin biseyler alabilriz çok şükür de büyükler de anne baba üzerinden bu yükleri alsa doğumdan sonra bütün masraflar yine anne babanın olacak bezdi mamaydi başka ihtiyaclardi devam edecek bir durum sonuçta. O bakımdan düşünseler fena olmaz. Manevi destek hiç görmedim mesela ben çok yakında oturan görümcem faln vardı bı kaç saat çocuğu bırakıp arkadaşlarla ciikmak veya uyumak falan asla teklif olmadı. Manevi desteği gectigim için maddi de olsun bekliyor insan

Çok kızdı mahcup oldum sizin yüzünüzden dedi ama tabi anlarlar mı sanmam
İşte böyle kendi çocuklarını bile zor duruma düşürüyorlar baştan bişey demeyin bari.insan gerçekten çok sinir olur. Mesela benimde halam aradı tamam beni çok sever büyüttü falan kendi çocuğu da hiç olmadı. Bebek arabası falan dedi hemenn yok falan desem de çok ısrar etti tabiki normal bişey olsun derim kendileri ne alırsa beğendim diyeceğim düşünmeleri yeter ama benim halam düşünürken çocuğumun halalari ne lazım eksik bişey var mı diye sormuyor bile buna sinir oluyorum yoksa kimseden bişey bekledigimden değil de

Benim annem de ne görse almak istiyo hevesleniyor ama eşimin tarafında tık yok geçen gün bi beyaz askılı zıbın almış getirmiş kayınvalidem bide sarmış onu hediye paketine insan utanır komşu bile onu hediye diye getirmez bi de diyor ki ay kıyamadım gene gördüm aldım sanki ne almış durumu olmasa diycem kadın özeniyor ama alamıyor öyle bi durum da yok oğlunu bile napıyosun oğlum iyi misin diye hiç aradığını görmedim meraksız biri ama insanın siniri bozuluyor böyle olunca

Boşver senin çocuğun sağ salim gelsin de bı şekilde herşeyi tamamlanır. Ben ilk cocukta çok şeye tecrübe ettiğim için şimdi hiç kimseden beklenti içinde degilim..hatta eşime öbürünün tecrübe ettim doğumdan bı gün önce annem benim yiyebileceğim yemekti corbaydi yapar koyar dolaba öyle gideriz bı daha kendi kendime rezil olmucam sizinkilerin yaptığını gördük dedimhormonlardan da böyle eskiler aklıma geliyo yeni olmuş gibi doluyorum. Haftaya bize geliyor bizde araba yok. Eşimin ortağınfa araba oluyor ama kiralık araçlar pek elinde kalmiyor. Eşim araba olursa alırım otogardan dedi. Şimdi e sen beni alacak misin ya sabahın 5 inde ineceksiniz binip taksiye gelin. Diğerleri taksi ile gelecek hepimiz sigmayiz demişler. Kv beni oğlum alır diye geziniuor. Oldu hem gezmeye gelin hem biz ondan bundan araba isteyip özel olarak sizi alalım. Varken aliyoduk arabamız kazada gitti araba sanki öyle hemen kolaydı sabahın 5 inde

Hepsi ayrı bi değişik valla kimseden bişey beklememek lazım ama eşim şimdi benim annemin bu kadar hevesli olduğunu görünce kendi annesindende bekliyor hissediyorum ben eşime aldığım kıyafetleri falan atıyorum evdeyken whatsapptan o da gelen kargoları annesine atıyormuş resimini geçen bize geldi annemle sohbet ediyo kayınvalidem böyle saf bi ifadeyle anneme diyor ki ay bana atıyorlar bişeyler diyorum neden atıyolar bana acaba niye bana fotoğraf atıyorsunuz diyo valla bu kadar da olmaz yaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…