Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
7 de uyandım. İstemeden yaşlar gözümden süzülüyor. üzülmemekte elimde değil aglayıp duruyorum sürekli. Dünden beri helak oldum. Bize önerdikleri prof dün ofiste yokmus bugunde sadece 2 saat ugrayacak 1:30 da randevu aldılar. Kendi doktoruma detaylıya gitmek istiyorum ama önce bu 3 doktor arasındaki sirkülasyonu çözeyim derken bugun gün bitecek benim kendi doktorumla görüşmem yarına kalacak muhtemelen nasıl dayanacagım yarına kadar bilmiyorum 😔
Dün doktor genetik testlerde yapılacak dediğinde bizim zaten genetik testlerimiz var yapılan dedik. Onları toparlayın bu doktora gitmişken gösterin dedi. Simdi eşim işyerine gidip izin aldı eve dönüyor. Sabahtan bu evrakları toparlayacagız 1 bucuga kadar. Perinatalog keske yanlıs görmüş yanılmıs olsa diyorum😔 kardiyolog aort daralması ve kalbinde sıvı birikmesi var dedi. Kk de arastırdım ama hic iyi seyler okumadım yine. Doktorun soylediği gibi dogduktan kısa bi süre sonra yasamını kaybedebilir gibi yasanmıs deneyimleri okudum. İyi birşeyler duymaya ihtiyacım var. 😢 gideceğimiz doktoru dün arstırdım alanında cok iyi , eşim dedi alanında zirveye gelmiş daha üstü yok bunun dedi. arkadaslarım ve eşim bu gideceğim doktor için son noktayı bu doktor koyacak diyor 😔 ama ben sanki o doktordanda iyi seyler duymayacak gibi hissediyorum. Napacagım bilmiyorum. Bir an önce kendi doktoruma gitmek istiyorum 😔
Dua eden yanımda olan herkese cok tesekkur ederim🤍🤍🤍🤍🤍🙏🏻. Bi mucize olsun istiyorum 🥺🥺 doktor yanılmıs olsun istiyorum🥹
Güzel haberler alacağınız bir gün olsun. Bende sabah bol bol dua ettim sana 🙏

Benim şiddetli ağrım olmuştu apandisin patlıyor alacagız acil ameliyata gireceksin dediklerinde bende kabul etmemiştim. Hastaneden cıkıs formlarını imzaladım patlwrsa ölürsün zehirlenirsin dediler ve baska hastaneye gittim bende arkadaslarımı aradım hızlıda olmalıydım baska bi hastaneye yatısımı yaptılar ve arastırmaya basladılar. 4gün sonra apandis olmadıgı midemde sıvı biriktiğini vs ilaçla düzelecek birşey oldugunu soylediler. Apandisin olup olmaması önemli işlevi yok yaşamını etkilemez dediler ama ben apandisimin bosu bosuna alınmasını istemedim. Sonucta bu kesiyle hemen alınacak kolay bi işlem. Ama insan öyle düşünmüyor bosu bosuna neden aldırayım diyorsun. Sağlıgı önemseyen insanlarda biraz oyle oluyor maalesef. Ben eşini o yüzden anlayabiliyorum. Eşim olsa uğaşmaz aldırırdı. Zaten önemli değilmiş derdi. Ama ben önemsiz seyin bile baska seyleri etkileyebileceğini düşünüyorum vucudun bi dengesi oldugu icin. Bence eşinde aynı mantalitede. 2 hafta uzarsada anlayıs göster evet sende cok yıpranıyorsun hic hic kolay değil. Hamile olmasan bile bu süreç cok yıpratıcı. İnsan basit seyde bile cok farklı kaygılar giriyor.
Eşimde dün aglıyor mesela kayıgısı gebelik sonlanırsa sonlanırken ya sana birşey olursa ben naparım diye. Varsın hic cocugumuz olmasın ama sen ol diyor o da. Yani konu nerden nereye geliyor basit seylerde bile onu demek istiyorum.
Eşinde farklı bir ruh hali içinde. Sadece gebe oldugun icin sana acılamıyor herşeyi içinde yaşıyor.
Doğru diyorsun kuzucum ben de eşin gibiyim sanırım ondan pek anlayamıyorum bu durumu. Şimdiye kadar 10 defa aldırmıştım yani. Bir doktor bana bu alınması gereken bir şey dediği zaman nedense o an sorgulamak gelmiyor aklıma, alınması gerekiyorsa alınsın diyorum. Burnum da öyle olmuştu mesela. Bir sürü şey saydı doktor ameliyat olman lazım dedi 10 gün içinde ameliyat oldum. İkinci bir doktor bakmak bile gelmedi aklma. Hatta iyi iş de çıkarmadı yeterince 2 senedir hiç koku almıyorum ve bir kez daha ameliyat olmak zorundayım şimdi dediklerine göre. Gebelik sonrası nasip olursa olurum bir ara diyorum. Hani bana deseler ki doğum yaptığın gün burnu da aradan çıkaralım hepsi beraber iyileşsin ay yok demem yani o derece gözüm kara kesiliyor böyle durumlarda :) Eşimin de tırnağı batsa çekmesinler kendi kendine düzelir belki :) Ona karşı daha sabırlı ve saygılı olmaya çalışacağım elimden geleni yapacağım. İnşallah sonra da ömür boyu başına kakmam bunları ki kendime hiç güvenmiyorum.
Bizi boş ver ama ya bu daha böyle sürer gider birkaç hafta bizde. Asıl siz naptınız? Nasıl geçti dün gecen hep aklıma geldin vallahi, sabah vakti bir uyandım ezan okunuyor falan uyku hali aklımdan geçirdim seni inşallah yanılmıştır doktorlar da çileğin bebeğine hiçbir şey olmaz falan dedim içimden :KK43:

bana da kimse hediye almıyor, kaynana da hastane çıkışı almaya gidelim diyip duruyor ulen alsana bi bebek arabasını falan torunun senin 🙄 göçmenlet aşırı cimri oluyor
Hastane çıkışını arkadaşımda alır🤣🫣 benim halam ve esi bebek arabası bizden dedi yok falan dedim ama biz alacağız kıyafeti falan herkes alır zaten işine yarayacak bişey olsun dedi. Oğluma da akülü araba almislari. Halamın ikinci evliliği ama oğlum ona dede diyor adam resmen kendi torunu gibi benimsiyor sağolsun gerçekten. Kaynanamda daha şunu da ben alacağım muhabbeti yok bakalım ne yapacak

7 de uyandım. İstemeden yaşlar gözümden süzülüyor. üzülmemekte elimde değil aglayıp duruyorum sürekli. Dünden beri helak oldum. Bize önerdikleri prof dün ofiste yokmus bugunde sadece 2 saat ugrayacak 1:30 da randevu aldılar. Kendi doktoruma detaylıya gitmek istiyorum ama önce bu 3 doktor arasındaki sirkülasyonu çözeyim derken bugun gün bitecek benim kendi doktorumla görüşmem yarına kalacak muhtemelen nasıl dayanacagım yarına kadar bilmiyorum 😔
Dün doktor genetik testlerde yapılacak dediğinde bizim zaten genetik testlerimiz var yapılan dedik. Onları toparlayın bu doktora gitmişken gösterin dedi. Simdi eşim işyerine gidip izin aldı eve dönüyor. Sabahtan bu evrakları toparlayacagız 1 bucuga kadar. Perinatalog keske yanlıs görmüş yanılmıs olsa diyorum😔 kardiyolog aort daralması ve kalbinde sıvı birikmesi var dedi. Kk de arastırdım ama hic iyi seyler okumadım yine. Doktorun soylediği gibi dogduktan kısa bi süre sonra yasamını kaybedebilir gibi yasanmıs deneyimleri okudum. İyi birşeyler duymaya ihtiyacım var. 😢 gideceğimiz doktoru dün arstırdım alanında cok iyi , eşim dedi alanında zirveye gelmiş daha üstü yok bunun dedi. arkadaslarım ve eşim bu gideceğim doktor için son noktayı bu doktor koyacak diyor 😔 ama ben sanki o doktordanda iyi seyler duymayacak gibi hissediyorum. Napacagım bilmiyorum. Bir an önce kendi doktoruma gitmek istiyorum 😔
Dua eden yanımda olan herkese cok tesekkur ederim🤍🤍🤍🤍🤍🙏🏻. Bi mucize olsun istiyorum 🥺🥺 doktor yanılmıs olsun istiyorum🥹
Canım benimde dualarimdasin. İnşallah tedavisi var şöyle yapalım gibi güzel güzel yönlendiren bir doktor olsun insallahhh🙏🙏🙏

Canım benim sakin ol önce bir git bakalım. Korkma. Bak hem hamilesin Şuan kendini üzme böyle hasta olacaksın. Önce bir doktorlarla görüş netleşsin. İnşallah yanlış görülmüştür.
bana da kimse hediye almıyor, kaynana da hastane çıkışı almaya gidelim diyip duruyor ulen alsana bi bebek arabasını falan torunun senin 🙄 göçmenlet aşırı cimri oluyor
canım bende gömenim ama erkek tarafı doğum masrafını öder mevlit yapacaksa onu karşılar yani bi çok şey yaparlar. Şimdi artık herkes kaçıyor bunlardan

güzel haberler alman için dua ediyorum. İçin rahatlasın inşallah🙏🏻🙏🏻🙏🏻

bizimkiler de hep kıyafet aldı merak etme bi kardeşim ana kucağını aldı. onun dışında kıyafet dışında kimseden fayda yok. annem de toplu alışverişe gidince yarısını ben karşılıcam dedi :KK70:

normalde 10dan önce uyanmayan ben sabah 7 de açım diyerek uyandım sonra 5 ayda nasıl 10 kg aldım işte böyle anlatmaya gerek yok 😂😂🥹
Allaaam yalnız diilmişim ben de 9-10 kg arası gidiyorum 23. Hafta😀 sabah diil de akşam dayanamıyorum ya 4e 5 e kadar iyi sonra doymuyorum bir türlü. Bebek önden gidiyo ablası da iriydi biraz dikkat et diyor doktor ssvd denicem diye güya dikkat ediyorum bi müddettir yine de alıyorum ya

Evet yazık günah paraya, tek doz mu yapılıyor Tetanoz ben ikinci dozu olacağım bugün doktorum ol dedi herkes kafasına göre birşey yapıyor hamileyiz yani biz hangisi doğru ise o yapılsın 😃
Önceden 2 doz yapılıyordu artık tek doz yeterli dedi, gerçekten herkesin uygulaması farklı tek bi şey olsa keşke de kafamız karışmasa

öncelikle çok geçmiş olsun fetal dna için doktorun söylediğine katılmıyorum çünkü benim doktorum bizim yaptırdığımız test için farklı 98 hastalığa birden bakıldığını söylemişti. böyle durumlarda en iyi netice amniyosentez İNŞALLAH hiçbirşey çıkmaz ve sağlıkla kavuşursun evladına güzel haberler alman dileğiyle.
Fetal dna için birden cok bulguya rastLadıgımızda birbirleri ile ilişkisini acıklayamıyor. Fetal yaptırsan yine amniyosentez isteyeceğiz acıklamakta yetersiz kalacagı icin dedi

Ben park beşik reflü yatağı mama sandalyesi aldım daha doğrusu eşimin ailesi aldı. Görümcem sallanan ana kucağı aldı. Biz sadece 3 parça kıyafet 1 paket bez 2 çift çorap aldık başka bir şey yok henüz😄herkes tamamlamış gibi hissettiğimden banada çok az geliyor aldıklarım
Yine senin bebisin var eşyasi benim duyarlilik artik nasil onemliyse emzik hemen emzik almisim hahhah😄

Bizde de adet ilk cocukta kız tarafı yaparmış annem oyle demişti. annemler yatak odasını ve bebegin ilk kıyafetlerini battaniyesini falan almışlardı. Kayınvaldem dandik bi künye takmıştı gelip sghkjsjsj😀 ikinci de kimseden bir sey görmedik😀 millet geline falan bilezikler altınlar takıyormuş yok anam nerde. Şimdi zaten artık 3. İlk ikisi kızdı bu sefer erkek dogu tarafında erkek önemsenir normalde ama ben sanmıyorum ki bir sey gelsin çok sükür ihtiyacımjz da yok da nebilim yine insan bir düşünüldügünü görmek istiyor sanırım

Bursa’daki arkadaşlarım kendi doktorum detaylın tomokay’ a yönlendirdi. Var mı giden ya da gidecek olan. Radyologmuş
Ben pazartesi gittim canım memnun kaldım.Her şeye detaylıca baktı bana da açıkladı baktığı yerlerin neresi olduğunu.Ben biraz endişeliydim sürekli iyi mi bir sorun var mı diye sordum ama sabırla hepsine tek tek cevap verildi.Normalde 45 dk muayene süresiydi benim 35 dk falan sürdü bakılması gerekenlere bakıldı sonunda 15 dk bekledim cd,fotoğraf ve rapor verildi.Benim plasentam önde olduğu için yüzünü görmesi biraz zor dedi ama onun için de uğraştı hatta fotoğraflar hazırlanırken görüntü çok net olmayan yerler için tekrar cd den bakılıp yeni fotoğraf da eklemişler hoşuma gitti 😊

Allaaam yalnız diilmişim ben de 9-10 kg arası gidiyorum 23. Hafta😀 sabah diil de akşam dayanamıyorum ya 4e 5 e kadar iyi sonra doymuyorum bir türlü. Bebek önden gidiyo ablası da iriydi biraz dikkat et diyor doktor ssvd denicem diye güya dikkat ediyorum bi müddettir yine de alıyorum ya
Evet benimde sürekli aklımda yemek var ne yesem diye düşünüyorum sürekli 🤣🤣

X