Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Kiz ne gzuel herkes alisverisi bitirdi kendine gecdi ay bi ben bise yapmadim heralde ya bebegimin bi tane emziği var onuda ilk ogrendimde aldim video icin 🤣 baskada daha hicbirsey almadim niye boyle oldu ki 😄
Yok canım daha erken ya benim bu 3. Hamileliğim önceden aldıklarım da var ondan bebişinde bitmedi alışverişi bende kıyafet falan aldım bakım ürünlerine geçmedim karar veremedim bende sorayım dedim 😂

Son aylar yapıyo herkes genelde ama değişiyo tabi birde gerçek bir indirim görünce yapmak lazım yoksa bende kullanmayacağım şeyleri almak istemiyorum hiç, yer kaplıyo yoksa
Tabi cnm ne gerek var kullanilmiycak seye bende o kafadayim fazla israfada gerek yok cabuk buyuyorlar zaten cogu eşya kullanilmiyor gercekden bende 1_2 ay kala yapmayi dusunuyorum birazda zmn gecsin

Eşim aynı ya hani biz gergin değiliz de o dış dünyadan tamamen kopuk vaziyette. Elinde telefon 7/24 araştırma yapmaktan başka bir şey yapmıyor. Dün sabahtan sonra bu sabah da başka bir doktor bulmuş yine görüş almış, aşırı sinirlerimi bozuyor gerçekten artık bu kararsızlığı ve ne yapmaya çalıştığını anlayamadığım tavırları.
Detaylı sırasında tüm odağını bebeğe verdi an be an takip etti foto çekti video çekti. Doktora teşekkür ettik çıktık hadi gözümüz aydın falan dedi bir an gözlerinin içi güldü sonra yine hayalet. Dışarıda oturduk hemen eve gitmedik uzun uzun konuştum ne desem hak veriyor her şeye tamam tamam ama bu tarafa dönmüyor. Bazen bu halde bırakıp kaçıp gitmek geliyor içimden ya her şey bitince geri gelmek falan gerçekten sinirlerimi bozuyor 😭😭 cilekkokusu90 cilekkokusu90
Güzel geçmiş en azından o da mutlu heyecanlı. Bu süreçte bırak bakalım ne kadar doktorla görüşmek istiyorsa görüşsün gerçekten elinde değil demek ki buradaki arkadaşlardan da hastalık konusunda böyle olanlar yazmıştı. Süreç netleşip sonuçlanınca belki kendine gelir. En azından anlamış hak vermiş üstüne sende hiç gitme sadece ilgine ihtiyacım var yalnız hissediyorum de en azından sanada biraz zaman ve ilgi versin bu telaşının içinde🙏inşallah güzelce sonuçlanır bu hastalık konusu da o da rahatlar sende

Ya özelde idrar tahlili + kültür 2bin. Şimdi ilacı kullanınca yine vericem, canımı sıkıyor şu valla püüü. İnşallah geçmiştir / geçecektir ilaçla bari de
Ne ne yapıyorlar da bu kadar alıyorlar ben 250 ye felan yapmıştım bide hastaneye göre değişiyor gerçi ama iki de çok yani

Kızlar tetanozu kaç doz vuruldunuz sağlık ocağı beni ay başında oldum bu ve ay sonu içinde aradı
Bana artık tek doz yapıyoruz dedi sağlık ocağı.
Ne ne yapıyorlar da bu kadar alıyorlar ben 250 ye felan yapmıştım bide hastaneye göre değişiyor gerçi ama iki de çok yani
Ne bileyim anam valla yazık günah

Hanımlar doktor antibiyotiği 14 tabletli vermişti. Eczacı bizde 10'lu var, onu versem 5 gün sonra yeniden yazdırabilir misiniz dedi olur dedim ama pazara geliyor ilacın bitişi, sabah içiyorum akşama ilaç yok. Ben yarın yazdırsam, eczaneye gitsem ilacı alabilir miyim acaba ama onlar da sisteme pazar giremezler tabii çalışmadıkları için napsam bilemedim
Geçmiş olsun kuşum 🙏🏼

Evet evet hem kızılcık iyi geliyor hem dut içemiyorsan çerez gibi ye canım oda iyi gelir tatlı aslında baya da tabi mide sıkıntısı varsa iyi olmayabilir kızılcıkta baya ekşi oluyır istersen onunda hoşafını yapıp içebilirsin soğuk soğuk iyi gider ben dutu bir hafta düzenli kullandıktan sonra asla ağır enfeksiyon geçirmedim sonra hafif hissettiğim an içtim bu zamana kadar şükür tahlillerimde çıkmadı enfeksiyon
Bende de geçmek bilmeyen mantar var kızılcık ona da yarar mı dersin 🤔?

Yok kuzum ikna olmuyor. Bugün yine teklif ettim. Bana iki hafta ver lütfen dedi. Bir hafta ameliyat bekleme süreci bir hafta da en az patoloji bekleme süresi işte. O süreçte istemiyorum kimseyle görüşmek akıl almak falan dedi. Sen istiyorsan görüş diyor. Bu iş netlik kazanana kadar benim kafamdan bu soru işaretleri gitmeyecek diyor. Şu an en büyük kaygısı ne biliyor musun? Ya bu testisi boşuna alıyorlarsa? Ya sadece bir enfeksiyonsa ve zamanla düzelecekse? Tek testisle kaldığımda ileride onun da başına böyle bir iş gelirse ki şu anda da onla ilgili kaygılar mevcut zaten? Yani ona bu hastalıktan ölmezsin Allahın izniyle, 4. evre bile olsa tedavisi mümkün dediler. Ondan korktuğunu sanmıyorum da saydığım korkuları daha baskın 😞
Benim şiddetli ağrım olmuştu apandisin patlıyor alacagız acil ameliyata gireceksin dediklerinde bende kabul etmemiştim. Hastaneden cıkıs formlarını imzaladım patlwrsa ölürsün zehirlenirsin dediler ve baska hastaneye gittim bende arkadaslarımı aradım hızlıda olmalıydım baska bi hastaneye yatısımı yaptılar ve arastırmaya basladılar. 4gün sonra apandis olmadıgı midemde sıvı biriktiğini vs ilaçla düzelecek birşey oldugunu soylediler. Apandisin olup olmaması önemli işlevi yok yaşamını etkilemez dediler ama ben apandisimin bosu bosuna alınmasını istemedim. Sonucta bu kesiyle hemen alınacak kolay bi işlem. Ama insan öyle düşünmüyor bosu bosuna neden aldırayım diyorsun. Sağlıgı önemseyen insanlarda biraz oyle oluyor maalesef. Ben eşini o yüzden anlayabiliyorum. Eşim olsa uğaşmaz aldırırdı. Zaten önemli değilmiş derdi. Ama ben önemsiz seyin bile baska seyleri etkileyebileceğini düşünüyorum vucudun bi dengesi oldugu icin. Bence eşinde aynı mantalitede. 2 hafta uzarsada anlayıs göster evet sende cok yıpranıyorsun hic hic kolay değil. Hamile olmasan bile bu süreç cok yıpratıcı. İnsan basit seyde bile cok farklı kaygılar giriyor.
Eşimde dün aglıyor mesela kayıgısı gebelik sonlanırsa sonlanırken ya sana birşey olursa ben naparım diye. Varsın hic cocugumuz olmasın ama sen ol diyor o da. Yani konu nerden nereye geliyor basit seylerde bile onu demek istiyorum.
Eşinde farklı bir ruh hali içinde. Sadece gebe oldugun icin sana acılamıyor herşeyi içinde yaşıyor.

X