2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Ay kızlar benim baş ağrısı başladı bu iğnelerden sonra ,Gonal f de olmamıştı ama cetrotide verdi ikisini vurulunca baş ağrısı oldu sizde oluyor muydu ? Normal mi ya

Merhaba herkese, beni de eklerseniz sevinirim. Dün yani 30 temmuz’da 5. Gün 4bc 1 adet embriyo transferim oldu. Bahçeci’de tedavi görüyorum. 33 yaşındayım.

daha önce yumurtalarım ilaca aşırı tepki verdiği için Amerikan’da iptal edilmiş 1 aşılamam, bahçeci’de başarısız olan 1 aşılamam var. Bu ilk tüp bebek transferim… rahim dinlendirme ayımda kimyasal gebelik geçirdim maalesef (talihin böylesi?).

3 senedir evliyim, 2 senedir çocuk istiyorum. Başta herkes gibi ben de ilk denemede olur sandığım için rahat davrandım…

Test tarihim 12 ağustos ama o zamana kadar belli olur diye düşünüyorum. Benim için de dua edin olur mu? bu süreç ve beklemek çok zor. Bizi en iyi biz anlarız. :KK43:

Ay inşallah içerek olmaz çünkü aşırı öksürük yapıyor birde bende korkuyorum o yüzden
İçenleri de yargılamıyorum bırakmak çok zor. Çok da stresli bir dönem öyle çok anlıyorum ki. Ama emek veriyorsun, bi ihtimal de olsa kötü etkilemek istemiyorsun. Transfer rahminize girdiği anda bırakın hanımlar, bebeğiniz için. Yarın bir gün suçluluk duymamanız için.

Kızlar bu arada yarın benim 7. Günüm transferden sonra. 5. Gün transferi olmuştum 25inde; yarın sağlık ocağına gitsem kanda çıkar mı? Çıkan var mı?

Merhaba canım benim 2 de hastanedeydim .
14:10 de girdim transfere doktorum yoktu yerine başka bi doktor geldi yaptı canım çok yandı kanamam oldu kendimi kastım sürekli . İstemsiz çünkü canım acıdı . İlkinde de başka doktor vardı ama çok rahattım canım acımamıştı hiç kanama falan da olmadı şimdi kanama oluyor az az işlem esnasında da oldu . Transferden sonra 5 dk sedyede yattım sonra odaya sandalyeyle götürdüler 30-40 dak orda yattım eve geldim modum düşük . Embriyolog modumun düşük olduğunu anladı . Geldi konuştu falan . Buda olmazsa canını sıkma ikinci toplamada daha güzel sonuçlar elde edeceğiz falan diyince film koptu dedim başarısız mı geçti ki böyle diyorsunuz . Hayır yani ileriye dönük konuşuyorum inşallah olur kaliteli embriyoların ama açıkçası bi sorun yokkken ilkinin de olmaması beni korkuttu falan dedi Buda olmazsa üzülme demek istedim inşallah olur falan dedi . Kasık ağrım var hafif hafif de kanama oluyor inşallah bi sorun olmaz ama modum düşük olmaycak aşısı yaptılar sanki o konuşma beni yıktı
Üzülme modunuda düşürme. İnsanlar tüp bebeğe gidene kadar genelde uzun süre deneme yapmış oluyorlar ve tüp bebek dendiğinde tamam artık olacak diye gidiyorlar. Biz bunun bir süreç olduğunu ve tutmama ihtimalini düşünmüyoruz. Ama tüp bebekte oran %40. Biz ise gittiğimizde %100 müş gibi gidiyoruz. Çünkü yıllardır uğraştığımız şeyin çözümü olarak bakıyoruz. Aslında bu bir çözüm değil bir tedavi yöntemi. Olumlu da olabilir olumsuzda. Onlar en olumsuzu söylemek zorundalar. He bu arada embriyologda kötü birşey söylememiş aslında. Sende tabi durumdan dolayı çok hassassın . Ufak bir yanlış anlaşılma olmuş. Boşuna modunu düşürmüşsün. Benim doktorum ilk transferimde tutacak dediğimde saçmalıyorsun bilemezsin yarı yarıya dedi. Tutmazsa çok üzülürsün bu kadar inanma tutacağına dedi. Ama ben bildim tuttu. Sonrasında kornual oldu düşürttük ama tuttu. İnanıyorum ben bu seferde tutacak. Tutmazsa da canımız sağolsun. Vardır bunda da bir Hikmet. Çok takmamaya çalışın. Psikolojik olarak ne kadar rahat olursanız ihtimaliniz o kadar çok artar

Nasıl test yapmadan duruyorsunuz ben her gun yapıcam. Şimdide yaptım mesela çatlatma iğnesinin etkisi hala geçmemiş
Bi kaç yerde okudum çatlatma iğnesiyle ne alakası var benim de 10 gün oldu ç iğnesi olalı, sonucu mu yanlış çıkarıyor, olayı ne? Yarın dayanamayacağım kan testi için gideceğim herhalde ya

X