2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Arkadaşlar merhaba, rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah 🤲🏻 benim 1 tane dondurulmuş embriyom var genetikten temiz geldi. Şimdi regli bekliyorum donmuş transfer için…
Aranızda transfer sürecinde ilaçları not eden oldu mu? Hangi ilaçları kullanıyoruz bir de maliyet kabaca ne tutuyor bilen var mı? Çok sıkıştık hesaplı gitmem gerekiyor şehir dışından gideceğim kalacak yer ve yemek parası da hesaplıcaz eşimle de size sorayım dedim
Her tedavi kendine özel buna net birşey söylemek imkansız. İlk transferimle 2. Transferim arasında bile ilaç farkı var. Progesteron geçen sefer günde 3 fitil 1 iğneydi. Bu sefer 4 fitil oldu. Geçen sefer estrafem 2 taneydi şimdi 4. Geçen sefer düşük önleyici iğne yoktu bu sefer var. Sadece özelde tedavi oluyorsan bazı ilaçları devlet karşılıyor kadın hastalıklarına yada uzman aile hekimine ilaçları yazdırırsan biraz daha maliyet düşüyor.

Önceki transferimde de ben test yapmıştım dediğiniz gibi ilaçları kullanmak istmedim. Bu sebeple bu sefer hiç test yapmadım bu size tecrübe oldu öyle düşünün . İnşallah mucizeler gerçekleşsin ve tekrar tüp bebeğe gerek kalmadan pazartesi günü mutlu haber alırsınız inşallah 💐
Yok bacım ders olmadı ilkinde söz verdim ama duramadım aslında duruyordum ama görümcem yaktı beni 🤣🤣

Kızlar çarşamba günü kontrol var benim ama bu estofrwm sanki bende şişlik ve ağırlık yaptı biraz da mide bulantısı sizde de bu ilaçta böyle oldu mu ya

Her tedavi kendine özel buna net birşey söylemek imkansız. İlk transferimle 2. Transferim arasında bile ilaç farkı var. Progesteron geçen sefer günde 3 fitil 1 iğneydi. Bu sefer 4 fitil oldu. Geçen sefer estrafem 2 taneydi şimdi 4. Geçen sefer düşük önleyici iğne yoktu bu sefer var. Sadece özelde tedavi oluyorsan bazı ilaçları devlet karşılıyor kadın hastalıklarına yada uzman aile hekimine ilaçları yazdırırsan biraz daha maliyet düşüyor.
Evet aile hekimi karşılıyor ama ilaçların günü gelmeden biz üçer beşer içtiğimiz için ssk dan ödemiyormuş. Ben cebimden ödedim hep.

Kızlar çarşamba günü kontrol var benim ama bu estofrwm sanki bende şişlik ve ağırlık yaptı biraz da mide bulantısı sizde de bu ilaçta böyle oldu mu ya
Bende sadece progesteron afedersiniz gaz yapıyor. Bide ilaçları kullanmaya başlayınca içim üşüdü hep ellerim ayaklarım buz gibi gezdim

X