Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    195
Allah'ım çıldırcam akıl verin bana lütfen bu mide yanması nasıl geçer gece bu saat oldu hala kıvranıyorum ne rennie ne gaviscon ne soğuk süt ne elma geçirmiyor içimde volkan var sanki uyuyamıyorum sizler napıyorsunuz ya hiç bu gece ki kadar zorlanmamıştım 😭 uyumak istiyorum uyuyamıyorum ağlamak istiyorum artık ama ya 🥺

Allah'ım çıldırcam akıl verin bana lütfen bu mide yanması nasıl geçer gece bu saat oldu hala kıvranıyorum ne rennie ne gaviscon ne soğuk süt ne elma geçirmiyor içimde volkan var sanki uyuyamıyorum sizler napıyorsunuz ya hiç bu gece ki kadar zorlanmamıştım 😭 uyumak istiyorum uyuyamıyorum ağlamak istiyorum artık ama ya 🥺
gece ben de uyaniyorum yanmaya. tek çözümü uyumadan saatler önce yemeyi kesmek bence. gaviscon da rahatlatiyor ama mide doluysa zor 😵‍💫

Bir soru daha yenidoğan ve 0-3 ay kıyafetler aynı mı yoksa yenidoğan olarak ayrı mı almak lazım? Bende 3 takım hastane çıkışı var, bu yeter mi yoksa daha da almak lazım mı?
aynı değil canm yenidoğan bir tık daha küçük bence 3 takım yeterli olur yenidoğan için zaten ben doğar doğmaz 0-3 de giydirmişim eski resimlere bakıyorum da..

Kızlar şöyle bir okudum mesajları yetişemiyorum bu ara pek aktif grup:)
Ben göğüs pedi sadece 1 paket aldım çünkü önceki gebeliklerimden de hatırlıyorum çok uzun süre kullanmamistim ama ilk baslarda kullandim süt sızıyor illaki ve kıyafette baya leke oluşturuyor böyle katı sert bir leke oluyor orasi. Ama az aldım çok kullanmadığım için.
Göğüs kalkanı almadım kullanan birkaç arkadaşım bir işe yaramıyor dedi ben de kullanmamistim zamaninda, göğüs ucu kremi aldım ama çünkü ağır olmasa da yara problemi yaşadım bebek yara yapıyor illaki meme uçlarını. Biraz acımasız oluyorlar az büyüdüklerinde özellikle baya çekiştirip emiyorlar oyun olsun diye sanırım:)
Kıyafetlerle ilgili de son haftalara doğru bebeğin kilosu aşağı yukarı belli olur yenidogan ve 0-3 ay arasında hafif bir fark var ona göre daha yoğun alışveriş yaparım dedim şimdiden aldım biseyler ama. Mesela benim iki cocugumda 3 kilo altında doğdular yenidogan yetti bir süre sonra 0-3 aya geçtim ama 3.5 kilo olsalar direk 0-3 ay alabilirdim. Biraz son haftaları bekliyorum. Tabi ultrasonda söylenen kilo yanıltıcı da olabilir Biraz ondan biraz bundan almak lazım. İlk hafta için uzun kollu zibin da aldım ilk hafta henüz ısınamıyorlar. Sonrasında yavaş yavaş kısa kollu incelere geceriz heralde.

Bir soru daha yenidoğan ve 0-3 ay kıyafetler aynı mı yoksa yenidoğan olarak ayrı mı almak lazım? Bende 3 takım hastane çıkışı var, bu yeter mi yoksa daha da almak lazım mı?
Bence alma ben sadece hastane cikisi iki takim alacam 3-6 aylari da katlarm zaten iki hafta sonra sigmazlar yeni dogana .

Ben su an 4 tane cok artarsa 5 tane mide ilaci kullaniyorm cunku doktor bu sekilde ac ac olmaz bebek geksimez dedi. Ama dun gece uyumadm midemden dolayi. Neyse az kaldi ya

Kızlar 0-3 ay kaçar adet kıyafet gerek sizce ? Uzun tulum, kısa tulum, zıbın, alt üst takım kaçar tane gerek ?
Canım ben bir tane hastane çıkışı aldım 10 lü yenidoğan ve alt üst takım aldım.Diğerleri hep 0-3 aylık 2 parmak fark var yeni doğanla hemen hemen.0-3 aylık 2 tane alt üst takım,2 tane tulum,2 tane kısa kolu tulum ve 1 tanede şortlu takım aldım.Ama ne kadar kullanılır bilmiyorum 🤷‍♀️

Günaydın kızlar yaa ben şimdi evde açlık şekeri ölçümü yaptım 102 çıktı yüksek değil mi yaa bana mi öyle geliyor... Şeker yüklemesi temiz çıkmıştı 27+3 deyim 😔😔

1 tatlı kaşığı tahin yediniz mi hiç güzel kesmişti benimkini

Canım ben de o kadar yanma olmuyor gaviscon geçiriyor. Ama en etkili sanırım tahinmiş denemedim ama bide onu dene istersen.

X