2024 MAYIS AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

Kızlar negatif olanlar adetiniz ne zaman geldi ? Veya bilen var mı arkadaşlar estoferm de kullanıyorum eğer negatif ise tam gününde adetimiz gelir mi ki ?
İlk transferimde ilacı bıraktım hemen oldum ben zaten adet günümdü. Bu kez yine negatif sonucum ama 3 gündür olamadım.

İnşallah bi daha ki sefer olur🙏🏻 nasıl negatif olduğunuzu öğrendiniz? Belirginiz var mıydı kan mı vermiştiştiniz acaba
Bir süre düşünmüyorum. Dondurulmuş embriyolarım var ama şimdilik hayır. Kan testi ile öğrendim 12.gün. Aslında hep adet görecekmişim gibi ağrılarım vardı. Göğüslerime dokunamıyordum çok acıyordu. O zaman muhtemelen adet tarihim olduğu içindi ilaç ve iğneler de engel oldu.

İlk defa uzun yazmıştım nerden bilebilirdim derdinizi ama Allah demekki içinizi dökmenizi istedi bu süreçte bakın bu bile bi nasip işi. Anlıyorum çevre ve aile faktörü zaten çok illet birşey. Dediğiniz gibi yürüsen niye yürüdün otursan niye oturdun.gerçekten ilk pozitifte herkese söylemiştik çünkü ilk defa pozitif almıştık sevinçten ne yapıcağımızı şaşırdık biz dedik li tamam hamileyim nerden bilebilirdik ki bekirleyici ikinci kan testi. İkinci kan testini bi verdik değerler düşüyor. Millete anlatamadık. Sende gebelik yoktu zaten sizi kandırdılar diyen bile oldu. O kadar moralim bozuldu ki artık herkese vereceğim cevaplara kuruluyordum kendi kendime bişi duymadan şöyle derlerse şöyle derim diye kafayı yemiştim. Sağolsun eşim destek çıktı tabiki de çünkü iğneler ilaçlar tedavi sürecinde yaşadıklarıma şahit olduğu için kimseyi kafama takmamayı öğretti sağolsun. 6. Deneme demişsiniz peki farklı tedaviler denedimi hiç doktorunuz aşılar rahim içi tedavileri felan
Aynen öyle işte nasip. Evet insanlar çok degişik gerçekten bu süreçten geçenler zaten anlar yaşadıklarımızı. Hep aynı tüp bebek denendi canm bana rahim içinde hormonlar da herhangi bi sorun çıkmıyor bu süreçte üç defa histereskoni yapıldı çıkan bişe yok. Tedaviler hep aynıydı embriyo lar hep 3.gün ve gününden düşük hücreli oldular. Embriyo ya genetik bile yaptık biz embriyo ya genetik yapınca ne sorun olduğu ortaya çıkıyor sanıyorduk bilmiyorduk. Ama aslında birazda belirleyici olıyor mu bilmiyorum halada İstanbul'da acıbadem Maslak'ta genetik test yaptırmıştık embriyo çok anomalili çıkınca eşime sperm DNA hasarına baktırın dediler. Eşimde bunu duyduğu halde baktırmadı Şubat'ta toplama yaptılar ben çok rahatsız oldum o yüzden bunlar dondurıldu buda olmadı işte. İnşallah bu defa sperm DNA hasarına baktırır diye umuyorum. Ne güzel eşiniz size destek bu çok önemli bişe bence ve en güzeli. Saglıkls alın inşallah kucagnıza

Herkese merhaba kızlar. 27 mayısta ilk kez 5. gün 2 adet embriyo transferi oldum.2. günden itibaren kasığımın sol tarafında sızı şeklinde bi ağrı vardı ama bugün regl olacakmışım gibi bir karın ağrım var. Çok düşünmekte istemiyorum ama elimde değil. Test günümde perşembe. o zamana kadar evde test yapmamaya karar verdim. bu durumları yaşayanlar varmı?

Çok geçmiş olsun öncelikle içinde bulunduğunuz süreci o kadar iyi anlıyorum ki özellikle eş desteği çok önemli benim eşimde fazla sıktığı için bu süreçte çok gerginlik yaşadık oturma kalkma çıkma nefes alma demene durumuna geliyordu her şeyin dengesi mühim cidden erkeklerin bazı noktalarda algılayışları o kadar kıt ki hayatımızı zorlaştırıyor bu davranışları inşallah iyi olur sizlik ne durum var tutunmamasıyla sizin ne ilginiz var her şey bitti Allahın işine de karışmaya başladı bu insanlar lütfen kendinizi ezdirmeyin bu şekilde sizi suçlayanlara çat çat cevabını verin cahillik başka bir şey değil sizin gibi niceleri var bakın grupta da var doğal olup sonrası olmayan bazı şeyler ilahi kudretin elinde evet elimizden geleni yapıyoruz yapalım gerisi takdiri ilahi
Teşekkürler saolun. Doğru diyorsunuz ama yapı olarak insanlara cevap verme kabiliyetim mi yok fazla mı hassasım bilmiyorım ben millete cevap vermeye utanıyorum onlar konuşmaktan utanmıyor insanlatı kırmadıkça kırılıyorum zaten. Bide eşimin memleketin deyiz çok küçük yer ve dört taraf akraba söylemesek bile hastaneye gittiğimizi genede duyuyorlar nasıl oluyor anlamıyorum yani eşim ve çevresi tamamen dengemi zorluyor. Bana geçmiş olsuna bile geliyorlar şuan ve ben onlara hizmet etmek zorunda kalıyorum anlayışları bu kadar işte. Çok bunalıyorum çok daralıyorum. Aynen ben elimden geleni yapıyorum gerisi nasip bilemem her şerde bir hayır vardr işte bilemiyorum ama sabrımı tevekkülümüde bozmaya calısıyorlar işte

Teşekkürler saolun. Doğru diyorsunuz ama yapı olarak insanlara cevap verme kabiliyetim mi yok fazla mı hassasım bilmiyorım ben millete cevap vermeye utanıyorum onlar konuşmaktan utanmıyor insanlatı kırmadıkça kırılıyorum zaten. Bide eşimin memleketin deyiz çok küçük yer ve dört taraf akraba söylemesek bile hastaneye gittiğimizi genede duyuyorlar nasıl oluyor anlamıyorum yani eşim ve çevresi tamamen dengemi zorluyor. Bana geçmiş olsuna bile geliyorlar şuan ve ben onlara hizmet etmek zorunda kalıyorum anlayışları bu kadar işte. Çok bunalıyorum çok daralıyorum. Aynen ben elimden geleni yapıyorum gerisi nasip bilemem her şerde bir hayır vardr işte bilemiyorum ama sabrımı tevekkülümüde bozmaya calısıyorlar işte
Bu süreçte biraz ailenizin yanına gitseniz daha iyi olur mu ?

Keşke gerçekten geçmiş olsun niyetiyle gelinmiş olsa sırf merak için çok iyi bilirim o durumu çevremizde kendi işleri olmadığı için tek işi başkalarının hayatını kurcalamak olan çok insan var her şeyi yaşayan Eziyetini çeken sensin ağız dahi açmasınlar çok sinirleniyorum böyle cahilliklere kim olursa olsun ya insanlara evli misin bekar mısın çocuğun var mı gibi sorular sorulmaz birde üstüne tüp bebek sürecinde olan insanlara sorgulayıp evine kadar gidip hizmet beklemek tansiyonum çıktı ya benim burda doğuda mı yaşıyorsunuz ? Bizim doğu tarafında meşhurdur böyle meraklılık ondan soruyorum

Aynen öyle işte nasip. Evet insanlar çok degişik gerçekten bu süreçten geçenler zaten anlar yaşadıklarımızı. Hep aynı tüp bebek denendi canm bana rahim içinde hormonlar da herhangi bi sorun çıkmıyor bu süreçte üç defa histereskoni yapıldı çıkan bişe yok. Tedaviler hep aynıydı embriyo lar hep 3.gün ve gününden düşük hücreli oldular. Embriyo ya genetik bile yaptık biz embriyo ya genetik yapınca ne sorun olduğu ortaya çıkıyor sanıyorduk bilmiyorduk. Ama aslında birazda belirleyici olıyor mu bilmiyorum halada İstanbul'da acıbadem Maslak'ta genetik test yaptırmıştık embriyo çok anomalili çıkınca eşime sperm DNA hasarına baktırın dediler. Eşimde bunu duyduğu halde baktırmadı Şubat'ta toplama yaptılar ben çok rahatsız oldum o yüzden bunlar dondurıldu buda olmadı işte. İnşallah bu defa sperm DNA hasarına baktırır diye umuyorum. Ne güzel eşiniz size destek bu çok önemli bişe bence ve en güzeli. Saglıkls alın inşallah kucagnıza
Çok geçmiş olsun 🥹benimde test günümdü negatif olduğunu öğrendim histeroskopi oldım kromozom testleri yaptırdım tüplerimde sıvı vardı tüplerimi kapattırdım yaptırabileceğim her şeyi yaptırdım yine olmadı doktor %95 gebe kalmalıydın diyor çünkü yumurtalarımda çok güzel olmuyor ama demek ki zamanımız var 4 embriyom daha var doktor ERA testi dedi bi bilgin var mı

Kızlar ERA testi duydunuz mu benim tüm testlerim yapıldı her şey güzle ama yine olmadı artık napacağımo bilmiyorum

Aynı durumu yaşayan var mı acaba endişelenmeli miyim?
Herkese merhaba kızlar. 27 mayısta ilk kez 5. gün 2 adet embriyo transferi oldum.2. günden itibaren kasığımın sol tarafında sızı şeklinde bi ağrı vardı ama bugün regl olacakmışım gibi bir karın ağrım var. Çok düşünmekte istemiyorum ama elimde değil. Test günümde perşembe. o zamana kadar evde test yapmamaya karar verdim. bu durumları yaşayanlar varmı?

X