2024/2025 Gebeliğe Hazırlık Topiği :)

Kesinlikle öyle bence de bu ay çok saldım ben uygulamaya göre yumurtlama haftam da 2 günde bir yapıcam denk gelirse gelicek zaten her gün yapmak asla istemiyorum
Aynen ben de regl’den sonra yumurtlamaya kadar 2 günde birle devam edip sonra da keyfime göre hareket etmeyi planlıyorum 🤓 ama boyle desem de gunde bes tane ovulasyon testi yapabilir miyim yapabilirim 😅

Kızlar bir de ben 2 aydır yürüyüşe çıkıyordum hergün. Ayrıca yumurtlamaya kadar her gün 2-3 incir kurusu yedim, çiğ kuruyemişi çok tükettim. Bir de 2 haşlanmış yumurta yedim her gün. Et filan da çok tükettim. Bunların da faydası olduğuna inanıyorum. Tabi hsgnin payı da büyük ama bunlar hep vesile asıl veren Rabbim 🙏Daha önce incir kürü yapmıştım kaynatıp suyunu içerek ama işe yaramıştı bende. Soğan kürü, süt buharı falan denedim bunları hep ama nasip olmamıştı. Yalnız ovulasyon testinden hiç vazgeçmedim. Yumurtlama dönemi kasıklarım ağrıyordu evet ama piki görmem akıntıdan sonra oluyordu hep bilemiyordum o yüzden.
Ben haziran döngüsünde her gün incir yemiştim ve o ay ömrümde olmadığı kadar uzayan akıntım olmuştu yumurtlama öncesi ve zamanı ve çok şiddetli yumurtlama ağrım olmuştu. Sonra korktum bu ay yapmadım bu sefer akıntı vs sıfıra yakındı. Acaba hangisi normal bilemiyorum bende. Gerçi bu ay yemediğim halde yine yumurtlama ağrım oldu.
Yesem mi ki yine bu ay acaba

Aynen ben de regl’den sonra yumurtlamaya kadar 2 günde birle devam edip sonra da keyfime göre hareket etmeyi planlıyorum 🤓 ama boyle desem de gunde bes tane ovulasyon testi yapabilir miyim yapabilirim 😅
Benim artık midem bulanıyor test görünce 😂😂 attım çöpe eşim attırdı bunlar ne böyle biz bu kızı bunlarla mı yaptık sanki dedi 😂😂

Bizimki ilk olduğu için öyle şeyler diyemiyor benimki 😂 böyle yapılıyor sanıyor herhalde hep. Şimdi ovulasyon testleriyle olursa ikinciye de böyle diyemeyecek
Ovü testiyle yapmadık evet ama nasıl yaptık diye sorsam o da cevap veremeyecek. 😂 Gerçekten Allahtan nasip olan bişey bu yoksa hepsi bahane tabi ki zamanla da doğru olması lazım ama gerisi nasibe kalmış bu ay pik öncesi 3 gün pik ve çatlama değerlendirdik olmadı şaka gibi 😂😂 yani olmuyorsa da olmuyor canım ❤️

Hepiniz şahitsiniz cookiep cookiep Yine uyuyor istifasını isticem🤣

cookiep cookiep bat yarın sen nerelerdesiiiin 😄
Kızlar arkadaşlarım bende gündem yoğun olaylar olaylar, boşanma aşamasındalar güzin ablalık yapıyorum, bakamıyorum buraya sadece etiketlere bakabildim.
Bu arada regl oldum ona saydıracak fırsatım bile olmadı yine bi test heyecanı yaşatmadı bana yine lanet😂
Fırsat bulursam bakıcam şimdilik öpüyorum hepinizi araları düzelene kadar görevimi Lorelailai Lorelailai üstlensin fhdhsjsj

Puxhu Puxhu canım hiç kızma kendine maalesef günümüzde anne baba olmak bu internet açısından çok zor. Koca koca insanlara sormak lazım oyun için de olsa ne diye çocuklarla iletişim kuruyorlar diye. Ben de inşallah çocuk kısmet olursa nasıl yapacağız bu konuyu diye şimdiden kara kara düşünüyorum. Sen zaten güzelce anlatmışsın, yine de temkinli ol takipte kal bence. Çok sert tepki de verme ki saklama yoluna gitmesin. Gizli takip yani 😄
Çözümü bilgisayarı yasaklayarak buldum daha önce uyarmıştım çok vakit geçiriyorsun diye ciddiye almadı kaldırdım bende. Kitap okusun resim yapsın hiçbişey yapamazsa duvarları izlesin 🤣

Ovü testiyle yapmadık evet ama nasıl yaptık diye sorsam o da cevap veremeyecek. 😂 Gerçekten Allahtan nasip olan bişey bu yoksa hepsi bahane tabi ki zamanla da doğru olması lazım ama gerisi nasibe kalmış bu ay pik öncesi 3 gün pik ve çatlama değerlendirdik olmadı şaka gibi 😂😂 yani olmuyorsa da olmuyor canım ❤️
Doğru canım gerçekten yüzde on bizim planımız kalanı nasip bu işte 🥹

Kızlar arkadaşlarım bende gündem yoğun olaylar olaylar, boşanma aşamasındalar güzin ablalık yapıyorum, bakamıyorum buraya sadece etiketlere bakabildim.
Bu arada regl oldum ona saydıracak fırsatım bile olmadı yine bi test heyecanı yaşatmadı bana yine lanet😂
Fırsat bulursam bakıcam şimdilik öpüyorum hepinizi araları düzelene kadar görevimi Lorelailai Lorelailai üstlensin fhdhsjsj
Olsun balım ya önümüzdeki ay var sıkma canını beraber test yaparız 😂 kolay gelsin sana

Çözümü bilgisayarı yasaklayarak buldum daha önce uyarmıştım çok vakit geçiriyorsun diye ciddiye almadı kaldırdım bende. Kitap okusun resim yapsın hiçbişey yapamazsa duvarları izlesin 🤣
İyi canım en azından bir süre uzak kalması belki yararına olur. En azından hatasını anlayıp dikkatli davranabilir. Keşke benden de şu hayatta tüm beklenen kitap okuyup resim yapmam olsa 😂

Ben haziran döngüsünde her gün incir yemiştim ve o ay ömrümde olmadığı kadar uzayan akıntım olmuştu yumurtlama öncesi ve zamanı ve çok şiddetli yumurtlama ağrım olmuştu. Sonra korktum bu ay yapmadım bu sefer akıntı vs sıfıra yakındı. Acaba hangisi normal bilemiyorum bende. Gerçi bu ay yemediğim halde yine yumurtlama ağrım oldu.
Yesem mi ki yine bu ay acaba
Sen bilirsin canım çok ağrılı olup da incirden kaynaklı olduğunu düşünüyorsan yeme. Bende öyle bir problem olmadı

Kızlarım bugün gülerken kasığıma sancı girdi böyle sol yumurtalığımın olduğu yere. Var mı böyle belirti yaşayan

Hadi inşallah öyledir canım vücudumu pek tanımayınca işte böyle bunaltabiliyorum sorularla 🙈 şeffaf akıntıyı değerlendirdim bugünü de değerlendireyim. Aman zaten 1dolu 1boş ilerliyoruz. 🤣 gelecekse hoş gele 😍🙏🏻
Estağfirullah ne bunaltması canım🥰 İnşallah gelir bu ay o aydır😍👼🏼
Oldum benim hormonlarımın biri yuksek sadece o yuzden pkos olabilirsin dedi doktor. Ama adetlerim duzenli. Cok engel olacak bir durum yok diyorlar gebeliğe. Eşim tahlil yaptırmadı henuz. Bu ay da olmazsa eylül ekim gibi tekrar doktor bulacağım.. Mecbur o da yaptıracak tahlil zaten doktorlar erkeğin sonucların gormeden bi tedavi uygulamıyor
Bu ay olmazsa ben de eşimi göndereceğim zira bende bir problem olduğunu düşünmüyorum🤪😅 Şaka bir yana hsg filan yaptırmadan önce o bi gitsin bakalım sürekli biz kadınlar muayene oluyoruz erkekler rahat:)

Estağfirullah ne bunaltması canım🥰 İnşallah gelir bu ay o aydır😍👼🏼

Bu ay olmazsa ben de eşimi göndereceğim zira bende bir problem olduğunu düşünmüyorum🤪😅 Şaka bir yana hsg filan yaptırmadan önce o bi gitsin bakalım sürekli biz kadınlar muayene oluyoruz erkekler rahat:)
Hsg gerek yok bana bence zaten 2kimyasalım var em az 1 tüpüm açık yani 🤷🏻‍♀️

Puxhu Puxhu oğlunla olan problemi okudum bu internet belasından dolayı artık bunlarla karşılaşmamız maesef normal hale geldi. Neyse ki fark etmişsin. Sen annesi olarak en doğru şekilde konuşmuşsundur eminim. Ergenlik dönemi artık çok daha zor. Bunu yönetebilmek de. Aranızdaki ilişki sağlam olduğu sürece yanlış yola sapacağını düşünmüyorum. Eminim o da anlamıştır sen konuşunca. Yine de önlem olarak telefon tablet bilgisayar vermemek lazım. Sanırım 10 yaşında daha çok küçük. Ben olsam baya uzun bir süre (birkaç yıl) interneti olan bir şeyle yalnız bırakmam.🙏

Hsg gerek yok bana bence zaten 2kimyasalım var em az 1 tüpüm açık yani 🤷🏻‍♀️
Valla sonradan kapanabiliyor diyorlar benim de aklıma soktular🙈 Benim de 5 yaşında kızım var o zamanlar açıkmış ama şimdi ne alemde bilmiyorum. Uzun zaman geçti bana. Senin kimyasallar ne zaman oldu?

X