2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
İlkinde de kalbi durmuştu almışlardı. Çok üzgünüm çok. Daha dün kalp atışını gördüm doktor sağlıklı bir gebelik dedi. Kanama alanı var istirahat et dedi. Öğrencilerimi bırakamam dedim gittim okula. Bebeğim beni bıraktı. 😭😭😭 suçlu hissediyorum kendimi
Kendini suçlu hissetmeme hiç gerek yok. Ben ilk gebeliğimde kanamam oldu. Anasınıfı öğretmeniyim ben de izin alıp hemen doktora gittim. İlaç verdi ve eve gönderdi. İlacı aldım yattım ama karnında sanki doğum sancısı gibi 2 dk arayla gelen bir sancı. 5-6 saat kımıldamadan öylece yattım Sonra telefonum çaldı. O sırada sağından soluma dönmemle içimin boşalması bir oldu. Canı veren de alan da Allah. Hiç de vazgeçme. Ben doğmadan önce annem 3 tane düşük yaşamış. Çevresindekiler babama bundan hayır gelmez boşan sana yenisini buluruz demişler. İkisi de birbirinden vazgeçmemiş. Şimdi aslanlar gibi boy boy 4 evladı ve torunları var. Herşeyin ilacı sabır ve dua...

Düşük yaptığınız halde kürtajj yaptılar mı? Benim öncekinde kalbi durduğu için mecbur kürtaj oldu. Ama bunda kanamam olduğu için kürtaj istemedim düştü zaten kanamam var diye. Doktor parça kalır kürtaj yapalım dedi. Bugün şoktaydım zaten istemedim. 😓
mutlaka ama mutlaka yaptır sonra içinde parça kalıp yapışıklık yapıyor kanını zehirliyor canım burda bir çok kadın senin yaşadıklarını yaşadı Allah hepimize güç ve şans versin

Teşekkürler kızlar ayvaları dilimleyip 2-3 tanede ayva yaprağı atıp sobanın üstünde çay yapmıştım eşimde bende seviyoruz diye geri acaba dedim ve vazgeçtim onu artık eşim bitirir ben kendime meyve suyu hazırladım 💕🤰
Afiyet olsun şifa olsun inşallah bebeğe :)

Kizlar acile gitcegimdeb bahsetmiştim, gittim ve betamin düşük seyrettiğini , 5 haftalikken kesenin göründüğünü fakat küçük olduğu için bebeği görmediklerini herşeyi anlattım.
Acil Doktoru aşırı ilgiliydi, önce karından bakalım gorunmezse alttanda bakarız dedi
Çok şükür karnıma cihazı degdirir degdirmez pıt, pıt atan kabini gördüm dünyalar benim oldu o an sanki, ben boş gebelik diye günlerdir içim içimi yiyodu dedim gözlerim doldu, doktorun bile gözleri doldu.
Merak etme bebeğin gayet iyi şuan mercimek kadar kalbide atiyo, 5+6 yla uyumlu dedi, ama 6 haftalık bişey olurmu dedim yok o sonradan tam gününe uyum sağlıyor dedi,3 litre su icmemi söyledi,sağ kasigimdaki ağrı için büyük ihtimal gebeliklerin ilk haftalarinda idrar enfeksiyonu çok oluyo idrar alalım dedi , eğer enfeksiyon varsa sonuçlara göre randevunda ilaç yazarız dedi.
İnşallah hepinize böyle ilgili doktorlar denk gelir şehir hastanesinde acil doktoru olmasina rağmen çok memnun kaldım ve şunu anladım bayan doktorlar çok sınırlı agresif soru sorulmasına bile izin vermiyor, erkek doktorlar daha anlayışlı ve detaylı bir şekilde acikliyor.
Dilerim ki herkes kalp atışını duyar ve sağlıklı bir gebelik geçiririz bu grupta doğum haberlerimizi paylascagimiz günlerde gelir inşallah, destek veren herkese çok teşekkür ederim 🥰❤️

( Ayrıca sunuda eklemek isterim betaniz düşük veya istenilen göre artmıyor diye üzülmeyin, benim betam 524 tü ,3-4 gün sonra 734 olduğunu öğrendim, 5 haftalıkken de kesem
göründü, ve bir daha kan takibi istenmedi.
Kese gorundukten sonra sadece kese takibi yapmanızı öneririm)

Kızlar yoğun kanamam oldu. Doktora geldm. Bebeğim gitti 😭😭😭😭
Canım çok geçmiş olsun acını tüm kalbimle anlayabiliyorum 3 ay önce yaşadım aynı şeyi Allah yardımcımız olsun inşallah allahın izniyle yine olur 3 ay sonra korunma sğren bitince ama vütğn genetik testlerini yaptır genetik bölümüne gidip eşinde sende hem kromozom sayınıza hem trambofili paneline baktır kan pıhtılaşması varmı diye bende kan pıhtılaşması çıktı sebep

İlkinde de kalbi durmuştu almışlardı. Çok üzgünüm çok. Daha dün kalp atışını gördüm doktor sağlıklı bir gebelik dedi. Kanama alanı var istirahat et dedi. Öğrencilerimi bırakamam dedim gittim okula. Bebeğim beni bıraktı. 😭😭😭 suçlu hissediyorum kendimi
Hayır suçlu hissetme, herşey yolunda gitmiş olsaydı zaten böyle sonuçlanmazdı emin ol. Hayırlısı böyleymiş demekki, lütfen kahretme kendini, ben hep şuna inanırım. İyi öğretmenler iyi anne olurlar ve sen çok iyi bir öğretmensin❤️

canım hiç kendini suçlu hissetme, nasipte ne varsa o , sen evde dinlenmiş olsanda bu olabilirdi, üzme kendini, yıpratma...

Kizlar acile gitcegimdeb bahsetmiştim, gittim ve betamin düşük seyrettiğini , 5 haftalikken kesenin göründüğünü fakat küçük olduğu için bebeği görmediklerini herşeyi anlattım.
Acil Doktoru aşırı ilgiliydi, önce karından bakalım gorunmezse alttanda bakarız dedi
Çok şükür karnıma cihazı degdirir degdirmez pıt, pıt atan kabini gördüm dünyalar benim oldu o an sanki, ben boş gebelik diye günlerdir içim içimi yiyodu dedim gözlerim doldu, doktorun bile gözleri doldu.
Merak etme bebeğin gayet iyi şuan mercimek kadar kalbide atiyo, 5+6 yla uyumlu dedi, ama 6 haftalık bişey olurmu dedim yok o sonradan tam gününe uyum sağlıyor dedi,3 litre su icmemi söyledi,sağ kasigimdaki ağrı için büyük ihtimal gebeliklerin ilk haftalarinda idrar enfeksiyonu çok oluyo idrar alalım dedi , eğer enfeksiyon varsa sonuçlara göre randevunda ilaç yazarız dedi.
İnşallah hepinize böyle ilgili doktorlar denk gelir şehir hastanesinde acil doktoru olmasina rağmen çok memnun kaldım ve şunu anladım bayan doktorlar çok sınırlı agresif soru sorulmasına bile izin vermiyor, erkek doktorlar daha anlayışlı ve detaylı bir şekilde acikliyor.
Dilerim ki herkes kalp atışını duyar ve sağlıklı bir gebelik geçiririz bu grupta doğum haberlerimizi paylascagimiz günlerde gelir inşallah, destek veren herkese çok teşekkür ederim 🥰❤️

( Ayrıca sunuda eklemek isterim betaniz düşük veya istenilen göre artmıyor diye üzülmeyin, benim betam 524 tü ,3-4 gün sonra 734 olduğunu öğrendim, 5 haftalıkken de kesem
göründü, ve bir daha kan takibi istenmedi.
Kese gorundukten sonra sadece kese takibi yapmanızı öneririm)
Okurken benim de gözlerim doldu, sağlıkla doğsun inşallah 🙏 çok şükür 🧿

Kalp atışını duymadığım için alışıp kabullenmek ten korkuyorum
Ah ben kalp atışını duyduktan sonra tam sevindik yine üzüldük. Bu kez hamile olduğumu öğrenince bile sevinecek gibi olup bir şey bizim sevincimizi aşağıya doğru çekiyor. Hala eşimle bebek üzerine konuşamiyoruz. Öncekine çok sevindik peşine çok ağladık
Simdi hala bizimle olduğuna emin olamıyoruz. Kimseye soyleyemiyoruz, yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyoruz. Bazı tecrübeler iyi gelmiyor.🙁

Ah ben kalp atışını duyduktan sonra tam sevindik yine üzüldük. Bu kez hamile olduğumu öğrenince bile sevinecek gibi olup bir şey bizim sevincimizi aşağıya doğru çekiyor. Hala eşimle bebek üzerine konuşamiyoruz. Öncekine çok sevindik peşine çok ağladık
Simdi hala bizimle olduğuna emin olamıyoruz. Kimseye soyleyemiyoruz, yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyoruz. Bazı tecrübeler iyi gelmiyor.🙁
Kalp atışını duysam bir nebze belki elim karnıma gidebilir. Hala emin olamıyorum benimle mi diye. Yoğun kramplar yaşıyorum tuvalete koşuyorum kanamam mı geliyor diye. Korkutucu bir süreç

X