2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
İlkinde de kalbi durmuştu almışlardı. Çok üzgünüm çok. Daha dün kalp atışını gördüm doktor sağlıklı bir gebelik dedi. Kanama alanı var istirahat et dedi. Öğrencilerimi bırakamam dedim gittim okula. Bebeğim beni bıraktı. 😭😭😭 suçlu hissediyorum kendimi
Canım benim acını kalbimde hissettim çok zor.Ama asla senin suçun yok okula gitmesen evde dinlensende o seninle kalamayacakmis. Rabbim sagliklica evladını kucağına almayı nasip etsin. Saglikli olsa dünyaya gelebilecek gücü olsa dayanirdi zaten.Ben hep öyle düşündüm belki doğsaydi onun için çok kötü olacaktı sağlık yerinde olmayınca herşey çok zor.Gitmesindede bir hayır var, bir süre bunu atlatamazsin zaman ver kendine.Tekrar hamile kalcaksin sagliklica bebeğin sana gelecek.

Merhaba, ben yeni gördüm yazınızı. Bu hafta ben de mide bulantısıyla uğraşıyorum o yüzden çok giremedim buraya. Özellikle son iki gündür ben de yemek yapamıyorum. Nasıl olacak böyle bilmiyorum😞 mesela bugün peynir ekmek geçiştirdim hep doğru düzgün bir şey yemedim. Arkadaşlar yoğurt iyi geliyor yazmışlar şimdi onu deneyeceğim. Siz bir çözüm bulabildiniz mi?
Yok ben ilaç da içmiyorum bulantı için. Peynir zeytin falan geçiyor öyle günler. Çorba falan yapıyor eşim ben tarif ediyorum. 10 gündür falan hiç et ürünü yemedim çiğ olarak görmem bile yetiyor umarım 3 ay bitince bu bulantı mevzu da biter. Yoksa kilo vercem neredeyse

Kizlar acile gitcegimdeb bahsetmiştim, gittim ve betamin düşük seyrettiğini , 5 haftalikken kesenin göründüğünü fakat küçük olduğu için bebeği görmediklerini herşeyi anlattım.
Acil Doktoru aşırı ilgiliydi, önce karından bakalım gorunmezse alttanda bakarız dedi
Çok şükür karnıma cihazı degdirir degdirmez pıt, pıt atan kabini gördüm dünyalar benim oldu o an sanki, ben boş gebelik diye günlerdir içim içimi yiyodu dedim gözlerim doldu, doktorun bile gözleri doldu.
Merak etme bebeğin gayet iyi şuan mercimek kadar kalbide atiyo, 5+6 yla uyumlu dedi, ama 6 haftalık bişey olurmu dedim yok o sonradan tam gününe uyum sağlıyor dedi,3 litre su icmemi söyledi,sağ kasigimdaki ağrı için büyük ihtimal gebeliklerin ilk haftalarinda idrar enfeksiyonu çok oluyo idrar alalım dedi , eğer enfeksiyon varsa sonuçlara göre randevunda ilaç yazarız dedi.
İnşallah hepinize böyle ilgili doktorlar denk gelir şehir hastanesinde acil doktoru olmasina rağmen çok memnun kaldım ve şunu anladım bayan doktorlar çok sınırlı agresif soru sorulmasına bile izin vermiyor, erkek doktorlar daha anlayışlı ve detaylı bir şekilde acikliyor.
Dilerim ki herkes kalp atışını duyar ve sağlıklı bir gebelik geçiririz bu grupta doğum haberlerimizi paylascagimiz günlerde gelir inşallah, destek veren herkese çok teşekkür ederim 🥰❤️

( Ayrıca sunuda eklemek isterim betaniz düşük veya istenilen göre artmıyor diye üzülmeyin, benim betam 524 tü ,3-4 gün sonra 734 olduğunu öğrendim, 5 haftalıkken de kesem
göründü, ve bir daha kan takibi istenmedi.
Kese gorundukten sonra sadece kese takibi yapmanızı öneririm)
Çok sevindimmm.Suan haftaya randevu günümün geldigini kalbini gördüğümü hayal ediyorum sürekli inşallah senin gibi seviniriz

Ah ben kalp atışını duyduktan sonra tam sevindik yine üzüldük. Bu kez hamile olduğumu öğrenince bile sevinecek gibi olup bir şey bizim sevincimizi aşağıya doğru çekiyor. Hala eşimle bebek üzerine konuşamiyoruz. Öncekine çok sevindik peşine çok ağladık
Simdi hala bizimle olduğuna emin olamıyoruz. Kimseye soyleyemiyoruz, yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyoruz. Bazı tecrübeler iyi gelmiyor.🙁
Aynı durumdayiz kardeşim.Kimseye hamileyim demedim eşimle hiç konusmuyoruz bu konuyu.Oncekinde eşim sürekli üstüme düşüyordu onu ye bunu ye şimdi çok sessiz ikimizde doktora gidip kalp atışini duymayı bekliyoruz. İcimde hep bak duymaya bilir yada durabilir bağlanma diyorum.Ama karnımı okşayıp onunla konuşmayı çok istiyorum

Kalp atışını duysam bir nebze belki elim karnıma gidebilir. Hala emin olamıyorum benimle mi diye. Yoğun kramplar yaşıyorum tuvalete koşuyorum kanamam mı geliyor diye. Korkutucu bir süreç
Canım aynı durumdayiz ama bence bu kramplar iyi birşey orda birşey var ve yerleşiyor buna sevinmelisin.Benim önceki sağlıksız gebeligimde hiç ağrım sızım olmadı bunda gazdan catliyorum sık sık sancı geliyor doktor normal yerleşme sancısı dedi seninde için rahat olsun belirti iyidir.

Kızlar ben salı günü şehir hastanesine gitmiştim 6+6 da. Kalp atışı görmüştük sesini duyamamıştık.

Dün yani çarşamba günü düzenli takip edecek doktorumla başladım. Kalp atışı duyamadık diyince bizim cihazlar daha iyidir şimdi duyarız inşallah dedi. Ve de duyduk 🤲🏻

Çok tuhafım. Hem kabul ettim, mutluyum, isteyerek oldu. Hem de ya beceremezsem ya bakamazsam artık üç kişi olacağız hiçbir şey eskisi gibi olmayacak acaba erken miydi diye düşünüyorum. Korkuyorum. Duygularım çok karışık ( erken miydi dediğimde 34 yaşındayım 🙈) hem aşırı mutlu olup hem bunları hissetmem.. Kendime çok kızıyorum
Canım bence erken değil annelik içgüdüsel bişey bence çok güzel bir anne olursun 💕☺️ bence bunları hiç düşünme anın tadını çıkar ☺️

İşk kaybımdan dolayı Kan pıhtılaşmasından doktorum da şüphelendi oksapar iğne ve corasprin kullanıyordum o yüzden. Ama yine olmadı. Nasip 😪
Genetiğe git mutlaka bütün sebebi orda bulunur araştırılır söyle 2 kaybım var genetik testleri ve trombofili paneli istiyorum de yaparlar oksapar bende kullanıyorum kanama alanı yapıyor oksapar sanırım bendede aynı sorun var suan kanama alanım benimde var

Kızlar ben salı günü şehir hastanesine gitmiştim 6+6 da. Kalp atışı görmüştük sesini duyamamıştık.

Dün yani çarşamba günü düzenli takip edecek doktorumla başladım. Kalp atışı duyamadık diyince bizim cihazlar daha iyidir şimdi duyarız inşallah dedi. Ve de duyduk 🤲🏻

Çok tuhafım. Hem kabul ettim, mutluyum, isteyerek oldu. Hem de ya beceremezsem ya bakamazsam artık üç kişi olacağız hiçbir şey eskisi gibi olmayacak acaba erken miydi diye düşünüyorum. Korkuyorum. Duygularım çok karışık ( erken miydi dediğimde 34 yaşındayım 🙈) hem aşırı mutlu olup hem bunları hissetmem.. Kendime çok kızıyorum
Ankarada mısınız acaba? Hangi şehir hastanesi özel doktora mı başladınız? İlk gebeliklerde o korku herkeste oluyor endişe etme zamanla alışıyorsun :)

Merhaba kızlar, hamile pantolonu bel genişleticiyi kullandım bugün, ucuza çözüm olabilir gibi en azından bir iki ay kadar bence, eğer yapabiliyorsanız evde yapın hiç internetten almayın, cep şeklinde likralı bir kumaşın üzerine üç adet düğme ve bir delikten oluşuyor, ben pantolonumun önünü kapatamıyordum karnımı sıktığı için o yüzden hem sürekli belimden düşüyordu pantolon hem de görsel olarak kötü duruyordu. Yani sonuç olarak kullanılabilir bir çözüm bence🤗

Kasıklarımı ağrı yokluyordu genellikle sol bazen sağ ama 2 gündür kalçadan sol ayağa kadar sanki bıçak saplanıyor gibi. Tam gece yatmadan önce bı girdi dün inletti beni resmen. Sabah kalktim hiç bişey Yok. Böyle olunca bişeyler tersmi diye evham yapıp zaten normalde 150 kere çıktığım tuvalete kosup sürekli kendimi kontrol ediyorum. Allah'a şükür ne leke ne kanama hiç bişey Yani kızlar normalde bu kadar düşkün değildim, resmen bu bebiş benim allahla olan bağımi kuvvetlendirdi. Sürekli dua ediyorum. Sürekli ona emanet ediyorum. Kendimi böyle teselli ediyorum. Hamilelik çok mucizevi. Acisinada agrisinida katlanırim yeterki sağlıklı olsun moduna girdim. Bu ara duygusal olan var mı? İnst. Gezerken daha önce ağlamayacağım videolara bile ağlıyorum. Rabbim hepimizin kucağını doldursun. Dileklerimizi hayallerimizi gerçek kılsın. Allah'ın izniyle vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirelim ve su donem bitsinde bir an önce ek gıda falan tartışmaya baslayalim 😅♥️

Canım aynı durumdayiz ama bence bu kramplar iyi birşey orda birşey var ve yerleşiyor buna sevinmelisin.Benim önceki sağlıksız gebeligimde hiç ağrım sızım olmadı bunda gazdan catliyorum sık sık sancı geliyor doktor normal yerleşme sancısı dedi seninde için rahat olsun belirti iyidir.
Bilmiyorum çok kötü geçiriyorum ben yada psikolojik olarak kendimi etkiliyorum. Çok ağır grip oldum öksürme hapşırma burun akıntıları kusmalar cabası. Birde bitmek bilmeyen ağrılar eşlik ediyor. Artık ne yapacağımı şaştım her akşamı acilde geçiriyorum

Kasıklarımı ağrı yokluyordu genellikle sol bazen sağ ama 2 gündür kalçadan sol ayağa kadar sanki bıçak saplanıyor gibi. Tam gece yatmadan önce bı girdi dün inletti beni resmen. Sabah kalktim hiç bişey Yok. Böyle olunca bişeyler tersmi diye evham yapıp zaten normalde 150 kere çıktığım tuvalete kosup sürekli kendimi kontrol ediyorum. Allah'a şükür ne leke ne kanama hiç bişey Yani kızlar normalde bu kadar düşkün değildim, resmen bu bebiş benim allahla olan bağımi kuvvetlendirdi. Sürekli dua ediyorum. Sürekli ona emanet ediyorum. Kendimi böyle teselli ediyorum. Hamilelik çok mucizevi. Acisinada agrisinida katlanırim yeterki sağlıklı olsun moduna girdim. Bu ara duygusal olan var mı? İnst. Gezerken daha önce ağlamayacağım videolara bile ağlıyorum. Rabbim hepimizin kucağını doldursun. Dileklerimizi hayallerimizi gerçek kılsın. Allah'ın izniyle vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirelim ve su donem bitsinde bir an önce ek gıda falan tartışmaya baslayalim 😅♥️
Evet gerçekten insanın karnındaki çocuk Allah ile olan bağı kuvvetlendiriyor. Her lafım şükür, her kelimem dua oldu. Ablalarım sürekli diyor hamile duası da kabul olur bedduası da kimseye kötü düşünme. Elini karnına koy ailene annene babana yolda gördüğün ihtiyacı olan insana bile dua et diyorlar 😊

Evet gerçekten insanın karnındaki çocuk Allah ile olan bağı kuvvetlendiriyor. Her lafım şükür, her kelimem dua oldu. Ablalarım sürekli diyor hamile duası da kabul olur bedduası da kimseye kötü düşünme. Elini karnına koy ailene annene babana yolda gördüğün ihtiyacı olan insana bile dua et diyorlar 😊
Yani biraz benim suçum ama yemek yerken bile besmele çekmeyi unutan insan şuan dönüp dönüp Allaha şükrediyorum kendimi onun büyüklüğüyle temkinliyorum. Kendimce dua ogreniyorum. Evde Rukye açmaya başladım. Daha önceleri bı Mevlüde gitsem esneme başlayan ben evde durup dua açıp sanki huzur doluyorum. Belki tüm bunlar psikolojik bilemiyorum ama gerçekten Allah'a inanmaktan öte Allah'a güvenmek çok güzel bişeymis. Evlat işte daha biz ona biseyler ogretemeden bazen o bize öğretiyor o kadar mutluyum ki. Ki benim gibi bı insan yani gerçekten dinime çok bağlı biri değildim. Allah'a şükürler olsun evlat ne hayırlı bişeymis.

Merhaba kızlar, hamile pantolonu bel genişleticiyi kullandım bugün, ucuza çözüm olabilir gibi en azından bir iki ay kadar bence, eğer yapabiliyorsanız evde yapın hiç internetten almayın, cep şeklinde likralı bir kumaşın üzerine üç adet düğme ve bir delikten oluşuyor, ben pantolonumun önünü kapatamıyordum karnımı sıktığı için o yüzden hem sürekli belimden düşüyordu pantolon hem de görsel olarak kötü duruyordu. Yani sonuç olarak kullanılabilir bir çözüm bence🤗
Benim de aklımda onlardan almak ama kullanışlı olur mu korkum vardı kesinlikle alacağım o zaman canım normalde hep beli bol giysem de ise giderken mecbur pantolon giyiyorum rahatsız ediyor

Ankarada mısınız acaba? Hangi şehir hastanesi özel doktora mı başladınız? İlk gebeliklerde o korku herkeste oluyor endişe etme zamanla alışıyorsun :)
Evet Ankara Bilkent şehire gittim iki kez. Birinde kese gördük birinde de kalp atışı gördük. İlk doktor kadındı adını hatırlamıyorum ve hiç ama hiç sevmedim. İkinci doktor erkekti ömer hamid yumuşak. Çok iyi biriydi. Yolu bahtı açık olsun. Ama sıkıntı şu ki asistanlar oluyor genelde.

O yüzden muayenehanesi olan bir doktorla devam ediyorum artık.

Evet Ankara Bilkent şehire gittim iki kez. Birinde kese gördük birinde de kalp atışı gördük. İlk doktor kadındı adını hatırlamıyorum ve hiç ama hiç sevmedim. İkinci doktor erkekti ömer hamid yumuşak. Çok iyi biriydi. Yolu bahtı açık olsun. Ama sıkıntı şu ki asistanlar oluyor genelde.

O yüzden muayenehanesi olan bir doktorla devam ediyorum artık.
Bende Ankaradayım 🙂 şu an askın güler hocayı düşünüyorum ama yoğun muş

X