2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Merhaba hanımlar, bende 6+6 haftalık hamileyim bugün aranıza katıldım. Size bir sorum olacak, bebeğim 5 haftalıkken gittiğim doktor hamile olduğumu anlamadığı için adet söktürücü Tarlusal ilaç verdi ve onu kullandım sonra da hamile olduğumu öğrendim. Aranızda hamileyken bu ilacı kullanan var mı?
Merhaba. Benim arkadasimada doktor bu ilaci vermisti. Hamileysen bebegi tutunmasini saglar degilsen adetin sokulur demisti doktor☺️ seninde bebeginin tutunmasini saglamistir inşallah.

Kızlar ben bugün gittim doktora. kullandığım antidepresan hapını falan gösterdim. İlac yüzünden riskli gebelik durumun var dedi o yüzden Ankara şehir Hastanesi'ne Perinatoloji bölümüne sevk etti. Çarşamba sabahına randevu aldim
Bende transfer olucam ocak ayında ve anksiyete hastasıyım doktorum lustral yazdı pozitif gorene kadar kullanıcam. Zararı cok cok düşük dedi psikiyatr doktorum bebeğinizin kalp atısını duydunuz mu?

Bende transfer olucam ocak ayında ve anksiyete hastasıyım doktorum lustral yazdı pozitif gorene kadar kullanıcam. Zararı cok cok düşük dedi psikiyatr doktorum bebeğinizin kalp atısını duydunuz mu?
Yok canım daha çok küçük olduğu için duyulmadi. O yüzden haftaya tekrar cagirdi

Eğer grip olursan acilde parol serum veriyolar iki günde kendine geliyorsun sıcak acılı bir tarhana çorbası iç çok iyi geliyor canim
Tavuk çorbası yapılışı içtim sarimsakli sirkeli acılı parolu içtim zaten ama boğazım kötü antibiyotik kullanmam gerekmeden geçer insallah

Geçmiş olsun canım. Ben de düşük yaşadım ilk gebeliğimde seni çok iyi anlıyorum. Hayırlı zamanda yeniden nasip etsin🤲
Sağ ol canım. İlk gebeliğimde de kalbi durmultu almışlardı. Bu da böyle oldu. Çok üzgünüm. Bir daha cesaret edemem sanırım 😪😪😪 daha dün kalp atışını görmüştüm bi anda bıraktı gitti beni

Çok üzüldüm, daha önce iki defa düşük yapmış biri olarak o kadar iyi anlıyorum ki seni.
İlkinde de kalbi durmuştu almışlardı. Çok üzgünüm çok. Daha dün kalp atışını gördüm doktor sağlıklı bir gebelik dedi. Kanama alanı var istirahat et dedi. Öğrencilerimi bırakamam dedim gittim okula. Bebeğim beni bıraktı. 😭😭😭 suçlu hissediyorum kendimi

Geçmiş olsun, düşük yapmış biri olarak halinizi anlıyorum. İnşallah tez zamanda atlatirsiniz, Allah gönlünüze ferahlık ve sabır versin arkadaşım
Düşük yaptığınız halde kürtajj yaptılar mı? Benim öncekinde kalbi durduğu için mecbur kürtaj oldu. Ama bunda kanamam olduğu için kürtaj istemedim düştü zaten kanamam var diye. Doktor parça kalır kürtaj yapalım dedi. Bugün şoktaydım zaten istemedim. 😓

Sağ ol canım. İlk gebeliğimde de kalbi durmultu almışlardı. Bu da böyle oldu. Çok üzgünüm. Bir daha cesaret edemem sanırım 😪😪😪 daha dün kalp atışını görmüştüm bi anda bıraktı gitti beni
Cok gecmis olsun cok üzüldüm. İnsallah saglikli bir gebelige hamile kalirsiniz. Öncesinde ağrınız falan oldumu kanama olacagina dair bir belirti.

ben ayva yedim bir kere, ama çayı yaprağı filan bilmiyorum yanlış yönlendirmiyim

Ayva yenebilir gönül rahatlığıyla kan yapar kötü kolesterolü düşürür ama yaprağını kaynatıp içme bu yarzot çöp işlerini btiki çayı olaylarını sağlıklı buluyorlar gebelikte zencefil çayı en zararsızı onun dışında bi çok bitki çayı düşüğe sebebiyet veriyor. Bir arkadaşımda da yaşamışlığı var. Bştki çayı içip kanaması başlayan. O yüzden naçizane fikrim ayvayı ye ama yaprağını çekirdeğini falan kaynatmaya pek yanaşma.

Sağlıklı bulmuyorlar yazacaktım canım bitki çaylarını.

Ayva yaprağını bilem ama ayva yiyenin çocuğu güzel olur derler demek yemek serbest 😁
Teşekkürler kızlar ayvaları dilimleyip 2-3 tanede ayva yaprağı atıp sobanın üstünde çay yapmıştım eşimde bende seviyoruz diye geri acaba dedim ve vazgeçtim onu artık eşim bitirir ben kendime meyve suyu hazırladım 💕🤰

X