2023 Şubat gebelik planlayanlar🌺🌺

Cnm Bn 3 aydır deniyorum
Yılbasında kımyasal oldu
O ay ovulasyon kullandım
9 gün pik gordum
Ne zamn yumurtladığım bellı değil, bu ay ovu kullanmadım, elımde 5 tane kalmıştı. Yaptım yıne hep pik
O yuzden yumurtlama takıbı ıstıyorum
Adetım duzensiz
30-37 gun arası
Anladım canım benim 3. Cu gebelik olcak 6 sene aradan sonra 3.ay benimde 3 aydir korunma biraktigimdan beri günleri değişti anlayamadım bende ovulasyona başlayayım dedim sence ne olurmu

Canım adetin beşinci günü veriliyor 5 gün kullanııyorsun doktora göre ya günde bir ya iki tane. Sonra sayıyor yine doktora göre değişiyor 11 12 13 . günlerine denk gelcek şekilde çağırıyor yumurtalarıı kontrole .
Sonra istediği büyüklüğe ulaştıysa yine doktora göre değişiyor iğneyi yazıyor sana özel alıyorsun sigorta karşılamıyor yeni aldım ben hatta yanlış hayırlamıyorsam 360 aldım😂
doktor diyorki git şu saatte vurun ( ister kendin yaparsın gayet basit ister herhangi bir acile gidip çat diye vurulursun ya da gündüz vaktiyse sağlık ocağına gidip sıra neyim hiç bişey almadan iğnem var diyorsun vuruyorlar hemen)
Sonra sana diyecekki iğneyi vurulduğun saatten 36 saat sonra ilişki ( nadiren 24 saat diyen doktorlar da var) sonra 14 gün sonra test ya da adet plursan 3.günü gel diyor..
36 saatten sonra da sen ya hergün ya da gün aşırı değerlendirmeye devam ediyorsun. Gitmeden evvelde değerlendirmek lazım ki olaki iğneye gerek kalmadan çatladıysa çatlayacaksa diye
İnşallah canım ilk atışında çatır çutur bebiş gelir ama daha adet olmadığın için yine de bir umut inşallah gerekte kalmaz
Çok uzattım
Sevgiyle kal diye bitireyim bari yabancı filmlerdeki mektup bitişleri gibi😂😂❤️❤️
Cnm çok Tesekkur ederım
Gayet iyi anladım
Bazısı adetın 3. Gunu başlıyor, bazısı 5. Gunu
Ben hangi gun başlasam acaba?

Anladım canım benim 3. Cu gebelik olcak 6 sene aradan sonra 3.ay benimde 3 aydir korunma biraktigimdan beri günleri değişti anlayamadım bende ovulasyona başlayayım dedim sence ne olurmu
Adet döngün nasıl peki?
Ovulasyona başla bakalım
Bnım ovulasyon sürekli pik gösterdı
Bellı senin ki silikleşir

Kızlar iğne günüm hariç üzerindeki günler. İğneyi 23 ocakta vuruldum iğne etkisi geçmiş heralde baya di mi 2 günde 1 test yapma kararı aldım yarın sabah iğne günü hariç 10. Gun testimi yapacağım çıkarsa pazara kadar çıkar heralde di mi
Alt alta koyup çekebilir misin ☺️

Adet döngün nasıl peki?
Ovulasyona başla bakalım
Bnım ovulasyon sürekli pik gösterdı
Bellı senin ki silikleşir
Normalde 30 günde bir düzenlidir önceki ay 8 gün gecikti daha sonra fazlasıyla kanamam oldu regl geldi ovulasyon hiç kullanmadım ne zaman başlayacagim regl bitincemi

Kızlar benim aklıma bişi takıldı ama. Yumurtlama öncesi hep akıntı geldiğini söylemişsiniz. Benden hiç akıntı falan gelmiyor. Akıntı gelmeden yumurtlayan var mı?
Ben gecen ay akıntı gelmeden yumurtladım cnm
Ve hamiş kalmıştım

Bu ay regl olcam akıntım var bolca
Geçen ay aksine akıntı olmadı

Normalde 30 günde bir düzenlidir önceki ay 8 gün gecikti daha sonra fazlasıyla kanamam oldu regl geldi ovulasyon hiç kullanmadım ne zaman başlayacagim regl bitincemi
Cnm senınde bnım gbi döngün uzun oldugu için ve adet 10 gün sürdüğü için,
Ben 13. Gün başladım
25. Güne kadar yaptım
14. Ve 15. Gün tam pik görmüştüm

Cnm bnım eşim eczacı
Bn Bı sekılde alırım da doğru busekılde kullanmk istıyorum

Adetim 10 gun sürdugu için 4. Gunu başlim dedim
Canım benim 5.gün veriliyor çünkü adet bitişine yakın diye. Sen şimdi zaten yumrtalık konrolüne gidicem diyorsun ya ki gitmen lazım bunun kist boyutu da var çünkü. O yüzden 3 günü git zaten diyecek 5. Ggğn ya da 7.gün başla . Sana vereceği tarih zaten 10 günü aşmıyor yani yumurta kontrolüne gittiğinde ekstra ödemiyorsun da kontrol diye geçecek . O yüzden niye biri bedava gelecekken gitmeyesin ki hele de hormon ilacı yani . Bence git canım bende ilk araştırdıüımda kendi kendime alayım demiştim ama kist vakaları çok fazla o yüzden gözüm korkmuştu nitekim iğneye rağmen başıma da geldi bir ay da kist için söktürücü ilaç kullandım korunarak hemde. Sen bu arakadaşını dinle git canım doktordan iste❤️❤️

Kızlar benim aklıma bişi takıldı ama. Yumurtlama öncesi hep akıntı geldiğini söylemişsiniz. Benden hiç akıntı falan gelmiyor. Akıntı gelmeden yumurtlayan var mı?
Bende de çok bariz akıntı olmuyor o yüzden hiç akıntı takibi yapamadım ama yumurtlama oldu oluyor muş da.Bence sıkıntı yapma bu durumu 👍

Canım benim 5.gün veriliyor çünkü adet bitişine yakın diye. Sen şimdi zaten yumrtalık konrolüne gidicem diyorsun ya ki gitmen lazım bunun kist boyutu da var çünkü. O yüzden 3 günü git zaten diyecek 5. Ggğn ya da 7.gün başla . Sana vereceği tarih zaten 10 günü aşmıyor yani yumurta kontrolüne gittiğinde ekstra ödemiyorsun da kontrol diye geçecek . O yüzden niye biri bedava gelecekken gitmeyesin ki hele de hormon ilacı yani . Bence git canım bende ilk araştırdıüımda kendi kendime alayım demiştim ama kist vakaları çok fazla o yüzden gözüm korkmuştu nitekim iğneye rağmen başıma da geldi bir ay da kist için söktürücü ilaç kullandım korunarak hemde. Sen bu arakadaşını dinle git canım doktordan iste❤️❤️
Evt bnde kistten korkuyorum
O yuzden iğne istıyorum
Tamam cnm 3. Gun giderim
Çok Tesekkur ederım 🌹🌹

X