Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim yumurtlayali 10. Gun bugün gölge çizgi gördüm artimedde akşam bidaha yapicam sıvı almadan bakalım koyulasacak mi merakla bekliyorum senin artimedin iç ambalajında çekil atar misin canım bakim aynı mı testlerimiz

Merhaba ilk defa bu ay denemeye karar verdik. Pcos var. Regl hep geç olurdum Civanpercemi içtim ve bu ay çok güzel regl gördüm. 27 Aralık da bitti sat 27 Aralık bat ise 29 ocak. 10 13 Ocak arası yumurtlama dönemi bu ay tahmini deniyoruz olmazsa diğer ay ovulasyon testi alacağım. Çok tecrubesizim hiçbir şey bilmiyorum desem yeridir Ne zaman belli olur ki olup olmadığı? Baya heyecanlıyız sanırım

İnşallah çok beklemezsin canım hemen kavuşursun sen , burada her şeyi öğrenirsin zamanla zaten en az 3 4 ayda birer kadın doğumcu kadar olduk hepimiz senin hiç gerek kalmaz inşallah

göre 22 de çatlamıs yumurta 19 -21-23 te olmuştu en yakın çalışmalar. Beklemeye geçtim senin ateş tablon ne alemde bir paylaşır mısın
sen bana da bır bak heleee mınnos ogretmenımız :) neden benım bu ates yukselmıyor bu ay nolduysa lh testınde pıkı gorup atesın yukselmemesı nedır ya :)

Canım benim 5 gündür belim kasıklarım ağrıyor hep dün gece filen sırtlarıma kadar vurdu göğüslerim dolgunlaştı ama regli zamanı çok acırdı hiç acımıyor :)
maman sendede göğüste bir farklılık olmuş muydu benim yok hiç ya yumurtladan sonra sızladı kesildi

İnşallah çok beklemezsin canım hemen kavuşursun sen , burada her şeyi öğrenirsin zamanla zaten en az 3 4 ayda birer kadın doğumcu kadar olduk hepimiz senin hiç gerek kalmaz inşallah
Çok teşekkür ederim inşallah öyle olur kafama takılan her şeyi yazarım o zaman buraya

Ateşe göre 22 de çatlamıs yumurta 19 -21-23 te olmuştu en yakın çalışmalar. Beklemeye geçtim senin ateş tablon ne alemde bir paylaşır mısın
Bana bu konuda bilgi verir misiniz? Ateş tablosu nedir yumurta çatlamasını tahmin etmek için mi bişey ben şuan sadece yumurtlama günü tahmini yapabiliyorum ne yapmam gerekiyor?

belim ağrıdı benimde ama göğüste dolgunlukta yoktu ağrıda yokyu. ara ara karnımın altına ve kasığımda batma oldu onuda hiç umursamadım çünkü her ay oluyordu
Benimde her ay acı oluyırdu ama belim böyle midesi insanın ağrır beline kemiklerine doğru bel ağrısı olur ya öyle ağrım var

Dayanamadı Yaptım ve çıkmadı

Eklentiler

• 16730141088308331940047002162147.jpg
    147,7 KB · Görüntüleme: 69
Canlar o ağrılar bende gebelik öğrenmeden başladı hala da var. Arada duruyor sadece :) Papatyamaviss
haklısın bebegım haklısın , goguslerım ustten dokununca sut dolmus gıbı bralet gıyıyorum demıstım ya yanlardan cıkmıs resmen , agrılara bakıp gıttı dıyorum goguslere bakıp oldu dıyorum

Ateşe göre 22 de çatlamıs yumurta 19 -21-23 te olmuştu en yakın çalışmalar. Beklemeye geçtim senin ateş tablon ne alemde bir paylaşır mısın
Benim de ateşe göre 18 inde çatlamış yumurta
18-19 değerlendirdik. Dünde değerlendirmek istedim, beyfendi 23.00-00.00 arası halı saha maçı vardı gelene kadar da ben uyumustum.

Maça gitme evde maç yaapalim dedim o kadar
Benim ateş hastalıktan dolayı ne kadar doğru bilmiyorum ama çatlamış gibi yüksek seyrediyor bakalım.

Bugünü de değerlendirir beklemeye geçerim artık.

Eklentiler

• Screenshot_2023-01-06-17-12-56-661_com.popularapp.periodcalendar.jpg
    62,6 KB · Görüntüleme: 66
sen bana da bır bak heleee mınnos ogretmenımız :) neden benım bu ates yukselmıyor bu ay nolduysa lh testınde pıkı gorup atesın yukselmemesı nedır ya :)
Kelin melhemi olsa başına sürermiş bacım ben ateşi yükseltene kadar alnımın damarı çatladı 22 de çatladı taaa yumurta. 23. Gün ateş yükseldi ateşim neden yükselmiyor diye yükselmesi gerektiğine o kadar çok inandım ki ateş ölçerimi bile suçladım yanlış ölçüyorsun diye gittim yeni ateş ölçer aldım düşün halimi döngünün kaçıncı günündesin aşkımcım tablon var mı atar mısın. Ben lh pik olaylarını anlamıyorum önümüzdeki ay yaparsam burada milletin beynini yicem bu ne demek bu pik mi demek noluyor diye Papatyamaviss

Bana bu konuda bilgi verir misiniz? Ateş tablosu nedir yumurta çatlamasını tahmin etmek için mi bişey ben şuan sadece yumurtlama günü tahmini yapabiliyorum ne yapmam gerekiyor?
Ateş on numara bir olay çözersen. Hemen anlatıyorum. Her gün sabah aynı saatte kalkıp dil altından ateşini ölçüp ff app programına kaydediyorsun. Her gün.Adetten yumurtlamaya kadar olan ateşin senin normal vücut ateşin oluyor. Yumurtanın çatlayacagı gün ateşin düşük, ertesi gün de birden yükselişe geçiyor. Bak tablomu atıcam şimdi.22. Gün ateşim düştü, 23te yükselişe geçti o ara yumurtlama oluyor. Sonra adete kadar ateşin yüksek seyrediyor. Eğer adet günü ya da adete birkaç gün kalası ateşin düşerse gebelik yok demek ama yüksek devam ederse adet gününe ve sonrasına kadar gebelik var demek. Yani inşallah. O süreçte yerleşme düşüşü dediğimiz bir ateş düşmesi de yaşayabilirsin. Birkaç ay ölçüp programa kaydet kendin hakkında fikir sahibi olursun. Program da senin hakkında bilgi sahibi olur

Eklentiler

• 0127498E-A058-46B8-8AC9-243A233E45B4.jpeg
    177 KB · Görüntüleme: 64
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…