Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhabalar ben çok yeniyim acemiliğimi maruz görün lütfen biz eşimle 3-4 yıllık evliyiz hep korunuyorduk ama ilk defa bebek için yumurtlama dönemine denk getirmek istedik. En son adetim 21 Aralık başlangıç, 3 ocakta doktor tam yumurtlama günündesin dedi biz de korunmadan bebek için ilk adımı attık ama tek seferde hamile kalınır mı şu an arada giren kramplarım ağrılarım var ama yine de birer gün ara vererek devam etmek lazım mı? Yaş 30 bu arada

Bir de tam 14. Yumurtlama gününe denk gelip ilk deneme de hamile kalan oldu mu çünkü internette gezinirken kimisi 9.gün itibaren başlayın diyor benim adet döngünün genelde 28 29 30 günde 1 oluyor baya yoğun ve uzun sürüyor

Kızlar sanırım bu ay bir sıkıntı var heralde soğuktan bende adet olamadım bugün ağrılarım var ama tık yok. Zaten bilenler bilir testte dün negatifti

Mutlaka dene canım jeli yumurtlama döneminde 3 gün kullan... jeli ilk defa bu ay kullandım..yumurtlama masajınıda ilk defa bu ay yaptım.. ☺☺
Yumurtlama masajını geçen ay denedim adetimi uzatımca korktum ebru abla yi sıkı takip ediyorum inşallah benimde olur 5 aydır evliyim 6 aya girdik nerdeyse denşyoruz ilk günden

Canim benim dongum de 28 günde bir ortalama
Ama 15. Gün de yumurtlama olduğum oluyor 21. Gündende de.
Bu her ay değişen birşey sabit bir gün yok.
Tabsiyem adet bitiminden sonra 2 güne bir ilişki yaşamak. Mutlaka denk gelir böyle.

Zaten 1 ilişki ile hamile kalınıyor. Ama önemli olan doğru günü bulabilmek.

Kizlar bişey sorucam bnde adet olmadim hastaneye bugün gittim gebelik falan yok dedi ama bnde iki damla pembe leke geldi pembe leke adet oldum anlamına mı geliyor doktor öyle soyledide

Yumurtlama masajını geçen ay denedim adetimi uzatımca korktum ebru abla yi sıkı takip ediyorum inşallah benimde olur 5 aydır evliyim 6 aya girdik nerdeyse denşyoruz ilk günden
Aaa bende tam tersine erken yumurtladm bu ay hemde 1 hafta erken.. bende sıkı takip ediyorum ebru hanımı , mesajla danışıyorum ara ara. Gebelikle ilgili çoğu şeyi ondan öğrendim.... inşallah tez zamanda güzel haberler alırsın.. ben 2 yıllık evliyimde kpss ye hazırlanıyodum istemedik çocuk.. son 6 7 aydır deniyoruz.. 2 ay önce kimyasal geçirmiştim..

Benim geçen ay 17. Günde oldu bu ay 13. Günde oldu yumurtlama

Bugün attığım ovulasyon artımed di sonra siparişlerim geldi Laboquick biraz zaman geçti ama alttaki gibi çıktı soldaki artımed sağdaki bugünkü ama tabi zamanlar Farklı kafam karıştı ya

Eklentiler

• 3F4DA1E4-0CE1-405C-93B6-D30D3E87EB8E.jpeg
    56,5 KB · Görüntüleme: 55
  • 3079FEFA-417A-40B0-849F-CD314870A643.jpeg
    61,9 KB · Görüntüleme: 52
@savascii melegim can kuzularmm napıyosunuz.hazırmıyız bu aya
Emin degilim ben çok hazırken kendimi şuan hiç hazır hissetmiyorum dün akşam akıntım geldi sünen içinde kahve çizgiler vardı. Sabah da kalktım öglebe dogru bildigin yumurta akı geldi akşama dogru sancı başladı kasıgımda sanırım yumurtladım ama kötü güne denk geldi malesef

Ben o zaman gebe değilim ben hissediyorum yukarıda değil çünkü ne zaman çıkıyor ki acaba
Canım ben bi döngünün ortasında bakmıştım bide regliye iki gün kala bakmıştıştım eyer gebelik varsa iki gün kala yukarıda oluyor ama sonradanda çıkabilir die okumuştum herkesin rahim şekli aynı olmaya biliyormuş bu işin uzmanları ebeler oyüzden uzun bir dönem kendini takip etmenlazım rahmin hangi dönemlerde nasıl oluyor die ozaman kendinde anlarsın zamanla bi farklılık olursa

Adet bittikten 3 gün sonra başlıyoruz masaja diye hatırlıyorum demi canım.PCoda bilirsin 21.gün genelde yumurtlama olmuyor.Ben de yapayım adet olsun bitsin de

Anladım kuzum doğru diyorsun ateşi bile iki ay ölçünde regli ateşimi öğrendim 36,2 reglimateşim mesela inş düşmez 11 Aralık Son adet tarihimdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…