2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ay adeta bizim kız da öyle... Oyun halısında oynayabiliyor oyuncaklar arası geçiş de yapıyor kendi kendine kimseye ihtiyaç duymuyor. Sarilmaktan opulmekten de acayip hoşlanıyor. Ama işine gelen şeye tepki veriyor küçük insan... Annelik çok zor gerçekten bazen kendi kendine tavana bakıp kollarını çırpıp gülüyor konuşuyor. Ben a u e ba yapıyorum asla tepki yok...

canım bende seninle aynı durumdayım görünce yazmak istedim
benim bebeğimde bugün 7 aylık oldu hala yarım tur dönüyor , desteksiz oturamıyor , bıraktığım zaman katlanıyor öne, babıldama yok , işine gelince çok çalışkan ama
annelik çok zor yaa sürekli aklımız meşgul

Ya çok teşekkür ederim her bebek muhakkak ki aynı gelişimi göstermeyecek ama internete yazınca ihtimallerin en kötüsünü getiriyor insanın karsisina. Sonra da gel düşünme hadi bakalım...
Rabbim bebeklerimizi sağlıkla büyütmek nasip etsin, annelik çooookk zor bize de sabır versin Allah'ım

Bence biz konuşunca dinleme moduna geçiyorlar o da var bak öyle kötü düşünme, bizimki de ağaçların yaprakları sallanınca kendinden geçer mesela ha bide teyzesini görünce

İnternete bakarsak sağlam insan kalmaz ki

Bence biz konuşunca dinleme moduna geçiyorlar o da var bak öyle kötü düşünme, bizimki de ağaçların yaprakları sallanınca kendinden geçer mesela ha bide teyzesini görünce
Eveett benim kızım da öyle, şuan içime su serpildi
İnternete bakarsak sağlam insan kalmaz ki
O kadar haklısınız ki ama yine de insan bakmadan da edemiyor böyle delirdim deliricem modundaydım ki aklıma forma yazmak geldi şuan iyiki yszmişim diyorum, çok teşekkür ederim

Eveett benim kızım da öyle, şuan içime su serpildi
Ne demek rica ederim tabiki bebeklerimizi takip edeceğiz bilinçli olacağız ama vesveseye sürekli düşüp kendimizi yıpratmadanbakma dedim ya ben çok karşısına geçip seslendim al bakmıyor vs dediğim çok oldu, çocuk oyun halısında oynar ben onu dürterdim eşimin kucağında sanki kimsenin yüzüne bakmaz gibi gelirdi hep yere bakardı Ohoo neler kurdum şimdi yine yere etrafa bakıyor kucakta tabi bakacak oysa keşfediyor merak içinde sürekli bize mi bakacaktı ama bize de bakıp gülüyor sürekli gördüğü insanlara da öyle, ne kadar kalabalığa girdikçe o kadar gelişiyor derdi evde insan görmemekmiş oysa

İçim rahatladi, çoğu söylediğiniz şeyleri gerçekten yaşıyoruz. Evde yüzümüze bakmayıp dışarıda bize bakıyor yabancı insanları inceliyor. Çok doğru söyledikleriniz, kalbime ferahlama geldi teşekkür ederim

Rica ederim dediğim gibi hepsi farklı gelişiyor işte mesela arkadaşımın 10 aylık bebeği bir ay önceye kadar yan bile dönmüyordu şimdi nerdeyse emekleme modunda bir anda gelişti, çok aşırı sosyal herkese gülücük dağıtan bir bebekti şimdi uzun süredir yabancılayıp sürekli ağlama modunda, benim kızım da başta sürekli ağlama modunda kimseye gülmez mimik bile oynatmazdı şimdi hala sesli kıkırdama kahkaha nadir ama yüzüne oyun yapılınca güleç değişti tatilde aile yanına geleli biraz zaman biraz çevre ile çok şey değişiyor biz sabırsız ve pimpirik ile gerildiğimiz ile kalıyoruz

Kesinlikle öyle, biz 5.ayda bir yabancilama Faslı yaşadık anneme bile gitmiyordu. Sonradan düzeldi şimdi dışarıda öpücük atan ablalarina öpücük atıp gülüyor. Takipte olmak gerek yine de ama şuan için baya rahatladı.

Sanırım bebeklerimiz çok yakın ne zaman dünyaya geldi minik kelebek?

Yavrum öpücük atıp gülüyormuş işte tabiki için rahatlasın yaa

Bence internetten bi cok gereksiz bilgiyi okuyup kafanizi yormayin bosuna bi arkadas daha soylemis her bebegin gelisimi farkli ilerliyor gorumcemin ogluyla bizimki arasinda 3bucuk ay var onun oglan 8.ay civarinda desteksiz oturmaya basladi bizimki suan 6ay 7gunluk ama 10-15 gundur falan desteksiz oturabiliyor cok farklilar yazilanlarin cogu çöp bilgi gibime geliyor kafa karistirmaktan baska bi ise yaramiyor gibi gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…