2023 MAYIS/HAZİRAN AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🌸🌸

Yok canım böyle düşünen tek sen değilsin. Benim de korkularım, endişelerim var. Çok büyük bir sorumluluk çünkü ve hayatın asla eskisi gibi olmayacak bu beni düşündürüyor. Ama hiç çocuğum olmazsa hissedeceğim duygu beni ondan daha fazla düşündürüyor ve korkutuyor.
Bence hamile kaldığımız anda bu düşünceler balon olup uçup gidecek. Bu endişemiz de yerini tatlı bir heyecana bırakacak🥰
Hayal edince çok güzel geliyor, etrafımda görünce herşeyi toz pembe dusundum galiba endişesi geliyor 🥺 umarım endiselendigimiz gibi olmaz🧡

20 yaşlarda aynı senin gibi düşünüyordum ben☺️etrafımda arkadaşlarım hamile kalıyordu kendi kendime diyordum salak bu ya🤭hayatını yaşa çalış istediğini al giyin gez..Şimdi ama seneler geçti arkadaşlarımın çocuklari nerdeyse okulu bitirecek..bakıyorum diyorum ay ne güzel genç anne..Şimdide ölüb bitiyorum çocuk için o korkular hiç kalmamış aksine gezmeye gitsek bile çocukla istiyorum.Peşmanmıyım sorsan asla çünkü ben hayalimdeki işte çalıştım 12 sene bana yetdi doydum resmen😃
Çocuğun büyüme evresi beni korkutmaya başladı, biraz daha büyüyünce daha laf söz anlayan bir çocuk olur belki ama o 5-6 sene gözümü çok korkutmaya başladı 🥺 ama dediğin gibi ne kadar ertelersem erteleyeyim bı gün yine çocuk diyeceğim o erteleme hiç bitmeyecekmis gibi geliyor etrafımdaki çocuklara gözümü kapatirsam sadece pozitif şeyleri görürsem belki kafam karışmaz 😊

Bende aynı sekildeyim yalnız değilsin..an geliyor bebek diye ölüyorum an geliyor böyle iyi sanki diyorum ve 35 yaşıma gircem..bı yandan aslında hazır diilim ama psikolojik olarak yaş geldi gazıyla mi hareket ediyorum yoksa gerçekten mi istiyorum bilemiyorum 😕 bir yandan yeğenime deliriyorum başka yerden çığlık çığlığa çocuk görünce tahammül edemiyorum garip ikilemler😂
Ya tam olarak buradayım ben de 28 yaşındayım şu an. Çocuk buyutme psikolojisini bilmiyorum belki fikrimiz değişir ama şu an hep 2 çocuk yapalım düşüncesindeyiz o yüzden birisi büyüyünce zaten ikincisi için 35 falan olurum ama ertelersem belki tek çocuk yapmak isterim gibi düşünüyorum. Yeğenimi görünce ben de deliriyorum yiyip bitiresim geliyor 😅 ama bir bebek goruyorum mesela sürekli huzursuz, hep ağlıyor uyumuyor yemiyor vs. bunlara hazır miyim gerçekten ben yapabilir miyim bilmiyorum diyorum. Sonra da üzülüyorum niye böyle düşünüyorum diye. Ben de bu ikilimde kaldım hep 😅

Kesinlikle çok normal duygular. Çoğu kadın da seninle aynı duyguları paylaşıyor, yalnız değilsin. Bazen benim de göğsüme öküz oturuyor gibi oluyor panik atak geçiriyor gibi oluyorum resmen. Ancak günün sonunda o gün duygularım her ne kadar gidip gelse de hep bebek istiyor oluyorum. Ben saldım artık. Bebiş olursa olur olmazsa olmaz. İki türlü de benim kabulüm.

Böyle anlarda kendini rahatlatacak şeyler bulmanı tavsiye ederim. Şayet gerçekten hazır değilsen de bekle. Sonuçta bu sorumluluğun ağır kısmını biz yaşayacağız. İster istemez bizi korkutması ve git geller yaşatması çok normal. 💕

Ama eminim bir bebişin olduğunda tüm bu hisler uçup gidecek 😊 zaten ilk 1 yaşına kadar yürüyemeyecek bile neredeyse. Bolca da uyuyor çocuklar büyürken. Sen de eşinle o uyudukça kendinize ait zamanlar yaratabilirsiniz. Sonra bir gün bakmışsın anaokuluna gitmiş, bir bakmışsın okula başlamış. O evde yokken kendine ait yine zamanların olacak. 💕
Aslında hamile kaldığım dönem çok duygulanmistim bir bebegimiz olacak diye mutluluktan ağlamıştım. Düşük yapınca da çok ağladım bebeğimiz olacaktı diye. İçten içe çok istemişim aslında. O zaman da tam hazır değil miyim diyordum ama olunca da çok mutlu olmuştum. Sonrasında hep istiyorum diyordum ama bir bebek gördüm mesela durmuyor vs. tekrar bir acaba mi dedim. Ertelersem Dr sürekli ertelerim gibime geliyor. Bir tanıdığım hiçbir zaman tam olarak hazır hissetmeyeceksin o hissin gelmesini beklme demisti. Bakınca herkeste aynı endişeler var gibi görüyorum. Biraz daha ferahladim yalnız olmadığım için 🧡

Canım inan hiç bilmiyorum ne işe yarar ben düşük yaptıgımda sancım başladı 3 saat içinde komple düşük yaptım kocaman parça ile kese de düştü anında sancım kesildi diger günü doktora gittim evde düşük yapınca kesende düşmüş içinde birşey kalmamış kürtaja gerek yok dedi enfeksiyon kapmasın diye antibiyotik kullandım başka da birşey yapmadım kuzum
Geçmiş olsun kaç haftalik düşük tü bende dün düşük yaptım kürtaja gerek kalmaz inşallah ya parça düştü top gibi sancım bgnde devam edıyor tedirginim umarım kanama ile içim temizlenir

Her çocuk mutlaka ağlıyor bir şekilde. Mesela benim bir kuzenim vardı çocuk asla yaramaz değildi küçükken. Kuzenimin kızı oldu şimdi üniversiteden mezun ve benim onu ayağımda sallamışlığım var, kız çok oturaklıydı, söz dinlerdi. Aşırı düşünceliydi, sen söylemeden biri tembihlemiş gibi yapardı çoğu şeyi.

Ama bir başka kuzenlerim evlerden ıraktı resmen.

Geçen gün göğüs doktoruma gittim, sohbet ederken konu hamileliğe ve annelerin hamileyken ki beslenme düzenine geldi. Adam dolmuş, hamileyken tüm sigara içen kadınlara aşırı öfkeli, ileride bebeklerinde kronik rahatsızlıklar çıkıyor büyük çoğunlukta dedi.
Ayrıca hamileyken sağlıksız besleniyorlar, aşırı yağlı, hamurişi beslenme çocukta obezitenin zeminini hazırlıyor, daha küçük yaşta çocuklar tombik oluyor dedi. Ayrıca "biz kafeini keyfimizden yasaklamıyoruz" dedi. Hamileyken olabildiğince kafein tüketmemek lazım yoksa çocukta hiperaktivite bozuklukları baş gösteriyor dedi.

Yani belki de nasıl bir çocuğumuz olacağının zeminini aslında biz daha hamileyken yediklerimiz içtiklerimizle hazırlıyoruz.
Evet görünce bu da aklıma geldi. Hamilelikte annenin duygu durumu bile çocuğun sürekli ağlamasına ya da sakin kalmasına etki ediyormuş ya acaba bu yüzden mi dedim. Söylediğin gibi zeminini bizler hazırlıyoruz umarım sakin yormayan olur minnaklar 🧡

Geçmiş olsun kaç haftalik düşük tü bende dün düşük yaptım kürtaja gerek kalmaz inşallah ya parça düştü top gibi sancım bgnde devam edıyor tedirginim umarım kanama ile içim temizlenir
Sanada geçmiş olsun canım ben 7 haftalık düşük yaptım canım kanama ile temizlenir inşallah kürtaja gerek kalmaz

Çocuğun büyüme evresi beni korkutmaya başladı, biraz daha büyüyünce daha laf söz anlayan bir çocuk olur belki ama o 5-6 sene gözümü çok korkutmaya başladı 🥺 ama dediğin gibi ne kadar ertelersem erteleyeyim bı gün yine çocuk diyeceğim o erteleme hiç bitmeyecekmis gibi geliyor etrafımdaki çocuklara gözümü kapatirsam sadece pozitif şeyleri görürsem belki kafam karışmaz 😊
Sen etrafı boş ver canım mesela ben Türkiye'ye geldim burda gençler sanki daha özgür..kız çocuğu beni çok korkutuyor..eşimde diyor sen etrafa bakma önemli olan bizim verdiğimiz terbiye..kardeşimde mesela çok güzel terbiye vermiş kızlarına şimdiki çocuklar gibi diğiller mesela hiç ellerinde telefon olmaz..o da bana diyor sen başklarına bakma sen nasıl koysan öylede devam edicek🙌🏻☺️

Sen etrafı boş ver canım mesela ben Türkiye'ye geldim burda gençler sanki daha özgür..kız çocuğu beni çok korkutuyor..eşimde diyor sen etrafa bakma önemli olan bizim verdiğimiz terbiye..kardeşimde mesela çok güzel terbiye vermiş kızlarına şimdiki çocuklar gibi diğiller mesela hiç ellerinde telefon olmaz..o da bana diyor sen başklarına bakma sen nasıl koysan öylede devam edicek🙌🏻☺️
Ben de erkek çocuklarının yetiştirilmesinden korkuyorum yaramazlık konusunda. Kız çocukları daha uslu gibi geliyor 😅 evet evet biraz da aileye bağlı sanırım bu durumlar. Allah hayırlı evlatlar nasip etsin bize, bizi uzmeyen uslu çocuklar olsunlar inşallah 🙏🌸

Ben de erkek çocuklarının yetiştirilmesinden korkuyorum yaramazlık konusunda. Kız çocukları daha uslu gibi geliyor 😅 evet evet biraz da aileye bağlı sanırım bu durumlar. Allah hayırlı evlatlar nasip etsin bize, bizi uzmeyen uslu çocuklar olsunlar inşallah 🙏🌸
Amin Allah🙌🏻🙌🏻🙌🏻🥰Kız uslu evet☺️ama ben sonrasını hep düşünürüm🫣mesela eskiden anneler ne dese bile sözden çıkmazdı çocuk ama şimdi ufacık bir şey olursa TV görüyorum hemen kızlar kaçıyor sıkıldım diye🥴

Kızlaar günaydıın 9. Gün testimle geldim 😀
Bir sürüde ekledim flaşlı flaşsız ne ararsanız var 😀

Eklentiler

• IMG_5322.jpeg
    IMG_5322.jpeg
    93 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_5320.jpeg
    IMG_5320.jpeg
    105,7 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_5319.jpeg
    IMG_5319.jpeg
    103,5 KB · Görüntüleme: 54