2023 MAYIS/HAZİRAN AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🌸🌸

Aynen bende öyle düşünürdüm. Ama zaman geçip de arkadaşlarımın çocukları boyum kadar olunca maşallah o geç kalmışlık hissinin beni zaman zaman üzdüğü de oldu. Sonra yine seninle aynı yere geliyorum, pişman da değilim aslında. Ben mesleğimi elime aldım, yalnız yaşama deneyimim oldu, arabamı aldım, yedim, içtim, gezdim:))
Genç anne olmak güzel ama ben sürekli 50 yaşında olsam çocuğum şu yaşta olacak diye hesap yapıyorum. Oysa bu da çok saçma. Sanki o kadar yaşayacağımın garantisi varmış gibi hem de aradaki yaş farkının fazla olması çok büyük sorunmuş gibi...
Ne desek boş oysaki. Aslında nasip meselesi hepsi
Bende aynen hesap yapıyorum çocuk 10 yaşında olursa ben nasıl görünücem diye..ne zaman doğurucam..demek tek diğilmişim.Ama mesela kardeşim üniversiteyi bitirdi hemen evlendi bendende küçük..o bana diyor sen ne güzel çalıştın bir sürü arkadaşın var..çevren oldu..kendi istediğini aldın..bende diyorum ama olsun kızların büyük şimdi çalışmasanda olur.Mesela ben 20 yaşlarda iyi anne eş olamazdım..onlarıda kendimide mutsuz ederdim eminim buna.

Ya kızlar size de oluyor mu bilmiyorum ama ben bu konuda biraz kötü hissediyorum kendimi 🥺 çocuk istiyorum hayali de çok güzel geliyor, bu seneye kadar pek hazır değildim ama kendimi hazırladım. Hayal edince herşey çok güzel toz pembe geliyor. Etrafımda bebekli bir aile gördüğümde zorluklarını görünce çok zor bir hayatmis gibi geliyor acaba hala hazır değil miyim diye sorguluyorum kendimi. Şu an çocuk yokken istedigimiz şekilde harket ediyoruz istediğimizi yapabiliyoruz ama çocuk olunca herşey daha farklı daha kısıtlı olacak diyorum. Tabii bu durum biraz çocuğa da bağlı çok anne baba duskunu olursa, çok ağlayan bir çocuk olursa işimiz gerçekten zor olacak biliyorum diğer türlü uslu rahat bı bebekse belki bizi zorlamaz diyorum. Bazen minigimiz olsa ne güzel diyorum videolar falan görünce bazen oluyor hayatım tamamen değişecek diye çok endişeleniyorum. Bunları düşündüğüm için de hazır değil miyim acaba diyorum ama seneler geçtikçe de şunu da yapayım biraz daha durayım derken hiç hazır olamam gibi geliyor. Bir günüm bir günümü tutmuyor gibi anlayacağınız. Sizde de böyle mi? Hazır miyim endişeniz var mı? Ben bunları düşündügum için de bazen kendimi kötü hissediyorum 🥺
Bende aynı sekildeyim yalnız değilsin..an geliyor bebek diye ölüyorum an geliyor böyle iyi sanki diyorum ve 35 yaşıma gircem..bı yandan aslında hazır diilim ama psikolojik olarak yaş geldi gazıyla mi hareket ediyorum yoksa gerçekten mi istiyorum bilemiyorum 😕 bir yandan yeğenime deliriyorum başka yerden çığlık çığlığa çocuk görünce tahammül edemiyorum garip ikilemler😂

Bende aynı sekildeyim yalnız değilsin..an geliyor bebek diye ölüyorum an geliyor böyle iyi sanki diyorum ve 35 yaşıma gircem..bı yandan aslında hazır diilim ama psikolojik olarak yaş geldi gazıyla mi hareket ediyorum yoksa gerçekten mi istiyorum bilemiyorum 😕 bir yandan yeğenime deliriyorum başka yerden çığlık çığlığa çocuk görünce tahammül edemiyorum garip ikilemler😂
Harfi harfine ben...

Tam olarak ben ya😄

Bende aynen hesap yapıyorum çocuk 10 yaşında olursa ben nasıl görünücem diye..ne zaman doğurucam..demek tek diğilmişim.Ama mesela kardeşim üniversiteyi bitirdi hemen evlendi bendende küçük..o bana diyor sen ne güzel çalıştın bir sürü arkadaşın var..çevren oldu..kendi istediğini aldın..bende diyorum ama olsun kızların büyük şimdi çalışmasanda olur.Mesela ben 20 yaşlarda iyi anne eş olamazdım..onlarıda kendimide mutsuz ederdim eminim buna.
Bence insanın kendini tanıması da güzel. Bu anlamda doğru karar vermişsin. Bende lise arkadaşımdan çok duyarım bunu. Hayatıma hep gıpta ederek bakar.
Benimki de kolay bir hayat değil aslında ama işte o dışta gördüğü görüntüye bakıp öyle düşünüyor😄

Selam kızlar benim sat 19 mayıs bat da en geç 19 haziran falandı. Ama ben pkosum son zamanlarda hep geçikiyorum 15 haziranda kan verdim negatifti. Aslında böyle gecikmelerde heveslanmezdim ama bu kez içimde farklı bir his var. Öyle belirgin bir belirtim de yok ama. Test de yapamıyorum testim yok nöbetçi eczane uzakta 🙄
Canım benimde sat18 mayıs bat 18hazirazn dı bende senin gibi adete 5 gün kala beta baktırdım 0.1 di 5 gün sonra 134 oldu inşallah seninde aynı olur da hamiş olursun 😉

Bence insanın kendini tanıması da güzel. Bu anlamda doğru karar vermişsin. Bende lise arkadaşımdan çok duyarım bunu. Hayatıma hep gıpta ederek bakar.
Benimki de kolay bir hayat değil aslında ama işte o dışta gördüğü görüntüye bakıp öyle düşünüyor😄
Aynen öyle her kes kendi seçimini kendi yapıyor..okuyup çalışmak bu bir kız evladı için ekmek parası ve biz farkında olmasak bile çok şey kazandık ve bu bizim çocuklarımıza nasıl büyümesinede çok yansıcak emin ol..bizimde bebişler şimdi gelicek İn şa Allah🙌🏻☺️

Ya kızlar size de oluyor mu bilmiyorum ama ben bu konuda biraz kötü hissediyorum kendimi 🥺 çocuk istiyorum hayali de çok güzel geliyor, bu seneye kadar pek hazır değildim ama kendimi hazırladım. Hayal edince herşey çok güzel toz pembe geliyor. Etrafımda bebekli bir aile gördüğümde zorluklarını görünce çok zor bir hayatmis gibi geliyor acaba hala hazır değil miyim diye sorguluyorum kendimi. Şu an çocuk yokken istedigimiz şekilde harket ediyoruz istediğimizi yapabiliyoruz ama çocuk olunca herşey daha farklı daha kısıtlı olacak diyorum. Tabii bu durum biraz çocuğa da bağlı çok anne baba duskunu olursa, çok ağlayan bir çocuk olursa işimiz gerçekten zor olacak biliyorum diğer türlü uslu rahat bı bebekse belki bizi zorlamaz diyorum. Bazen minigimiz olsa ne güzel diyorum videolar falan görünce bazen oluyor hayatım tamamen değişecek diye çok endişeleniyorum. Bunları düşündüğüm için de hazır değil miyim acaba diyorum ama seneler geçtikçe de şunu da yapayım biraz daha durayım derken hiç hazır olamam gibi geliyor. Bir günüm bir günümü tutmuyor gibi anlayacağınız. Sizde de böyle mi? Hazır miyim endişeniz var mı? Ben bunları düşündügum için de bazen kendimi kötü hissediyorum 🥺
Kesinlikle çok normal duygular. Çoğu kadın da seninle aynı duyguları paylaşıyor, yalnız değilsin. Bazen benim de göğsüme öküz oturuyor gibi oluyor panik atak geçiriyor gibi oluyorum resmen. Ancak günün sonunda o gün duygularım her ne kadar gidip gelse de hep bebek istiyor oluyorum. Ben saldım artık. Bebiş olursa olur olmazsa olmaz. İki türlü de benim kabulüm.

Böyle anlarda kendini rahatlatacak şeyler bulmanı tavsiye ederim. Şayet gerçekten hazır değilsen de bekle. Sonuçta bu sorumluluğun ağır kısmını biz yaşayacağız. İster istemez bizi korkutması ve git geller yaşatması çok normal. 💕

Ama eminim bir bebişin olduğunda tüm bu hisler uçup gidecek 😊 zaten ilk 1 yaşına kadar yürüyemeyecek bile neredeyse. Bolca da uyuyor çocuklar büyürken. Sen de eşinle o uyudukça kendinize ait zamanlar yaratabilirsiniz. Sonra bir gün bakmışsın anaokuluna gitmiş, bir bakmışsın okula başlamış. O evde yokken kendine ait yine zamanların olacak. 💕

Kızlar 4 saatlik idrar, çatlama var mı yoksa daha var mıEki Görüntüle 3265789
Çatlamış canım. Pik olduktan sonra 1 hafta değerlendirmeye devam.

Doktorum şöyle demişti. BAzı kadınlarda lh hormonu hemen dğüşüyor ve ovulasyon testlerinde silik gösteriyor, yani biz çatladı diye düşünüyoruz. Halbuki daha çatlamamış olabiliyor demişti. O yüzden pikten sonra 1 hafta 1 dolu 1 boş değerlendirmeye devam dedi. Aklında bulunsun.

Ben de aynı düşüncedeyim halen ve hamileyim. Ağlayan çocuklar beni korkutuyo
evet ağlayan çocuklar, aşırı yaramaz ve söz dinlemeyen çocuklar beni de korkutuyor. Ancak sonra kendi kendime diyorum, ağlayacak da yaramazlık da yapacak sonuçta çocuk o. En önemlisi sağlığı yerinde olan bir evladımız olsun, gerisi hallolur. Bir sürü kitap okuyup bir sürü video izlememiz gerekicek hamileyken ve sonrasında. Çok güzel eğitici içerikler var çocuk gelişimi için.

Biz küçükken vermişler elimize salçalı ekmeği büyümüşüz, artık daha bilinçli çoğu şey 😊

Bir de ilk çocukta özellikle herkes şımartmaya çalışıyor, ben bunun önüne geçeceğim olabildiğince, normal zamanda da otoriter bir yapım var. Japon annelerini örnek alıcam sanırım biraz. Onların çocuk yetiştirme ve eğitme tarzları hoşuma gidiyor.

Mesela daha minik yaştan spora gitsin ki o hiperaktiviteyi orada atsın yorulsun.

Evet bugün ağlayan çocuktan ötürü acaba mi oldum ben de zaten 🥺 kendi çocuğumuz olunca belki öyle gelmez başkasinin olunca mi acaba diyorum, sağlıkla kucağına alırsın inşallah canım 🙏 bu yapabilir miyim endişemiz hiç bitmeyecek sanırım
Her çocuk mutlaka ağlıyor bir şekilde. Mesela benim bir kuzenim vardı çocuk asla yaramaz değildi küçükken. Kuzenimin kızı oldu şimdi üniversiteden mezun ve benim onu ayağımda sallamışlığım var, kız çok oturaklıydı, söz dinlerdi. Aşırı düşünceliydi, sen söylemeden biri tembihlemiş gibi yapardı çoğu şeyi.

Ama bir başka kuzenlerim evlerden ıraktı resmen.

Geçen gün göğüs doktoruma gittim, sohbet ederken konu hamileliğe ve annelerin hamileyken ki beslenme düzenine geldi. Adam dolmuş, hamileyken tüm sigara içen kadınlara aşırı öfkeli, ileride bebeklerinde kronik rahatsızlıklar çıkıyor büyük çoğunlukta dedi.
Ayrıca hamileyken sağlıksız besleniyorlar, aşırı yağlı, hamurişi beslenme çocukta obezitenin zeminini hazırlıyor, daha küçük yaşta çocuklar tombik oluyor dedi. Ayrıca "biz kafeini keyfimizden yasaklamıyoruz" dedi. Hamileyken olabildiğince kafein tüketmemek lazım yoksa çocukta hiperaktivite bozuklukları baş gösteriyor dedi.

Yani belki de nasıl bir çocuğumuz olacağının zeminini aslında biz daha hamileyken yediklerimiz içtiklerimizle hazırlıyoruz.

Her çocuk mutlaka ağlıyor bir şekilde. Mesela benim bir kuzenim vardı çocuk asla yaramaz değildi küçükken. Kuzenimin kızı oldu şimdi üniversiteden mezun ve benim onu ayağımda sallamışlığım var, kız çok oturaklıydı, söz dinlerdi. Aşırı düşünceliydi, sen söylemeden biri tembihlemiş gibi yapardı çoğu şeyi.

Ama bir başka kuzenlerim evlerden ıraktı resmen.

Geçen gün göğüs doktoruma gittim, sohbet ederken konu hamileliğe ve annelerin hamileyken ki beslenme düzenine geldi. Adam dolmuş, hamileyken tüm sigara içen kadınlara aşırı öfkeli, ileride bebeklerinde kronik rahatsızlıklar çıkıyor büyük çoğunlukta dedi.
Ayrıca hamileyken sağlıksız besleniyorlar, aşırı yağlı, hamurişi beslenme çocukta obezitenin zeminini hazırlıyor, daha küçük yaşta çocuklar tombik oluyor dedi. Ayrıca "biz kafeini keyfimizden yasaklamıyoruz" dedi. Hamileyken olabildiğince kafein tüketmemek lazım yoksa çocukta hiperaktivite bozuklukları baş gösteriyor dedi.

Yani belki de nasıl bir çocuğumuz olacağının zeminini aslında biz daha hamileyken yediklerimiz içtiklerimizle hazırlıyoruz.
Evet anne nasıl bir hamilelik geçirirse çocukta öyle olurmuş ☺️ Bu korkuları bende çok yaşadım.13 yaşımdan beri yalnız yaşıyorum 4,5 yıllık evliyim ama eşim hiç zor bir insan değil. Rahatıma düşkünüm bu düzeni bozmak istediğime hiç emin olamamıştım.Hamileyken bile bu korkularım devam etti. Ya mutsuz bir anne olursam diye çok korktum. Ama şimdi anlıyorum ki hepsi yersizmiş. İnşAllah hepimiz çok yakında bebişlerimizi kucağımıza alıp bunların geçici ve normal duygular olduğunu anlarız.ya ben niye böyle düşünmüştüm diye kendimize şaşırırız 🤲🏻😂

Ay ne zaman 6 gün oldu. 😍🙏
Yumurtlayan büyüyor 😂 dün sınavım vardı birkaç gündür ona yoğunlaştım.vakit nasıl geçti anlamadım ☺️ Ay dün sınav için Adana’ya gidip geldim kankiler bu ne sıcaktır öldük yemeğe oturunca. Grupla gitmiştik restoranın kliması var mı yok mu anlamadık bile sıcaktan masaya eridik 😂 iyi uyum sağlamış orada yaşayan herkes

Yumurtlayan büyüyor 😂 dün sınavım vardı birkaç gündür ona yoğunlaştım.vakit nasıl geçti anlamadım ☺️ Ay dün sınav için Adana’ya gidip geldim kankiler bu ne sıcaktır öldük yemeğe oturunca. Grupla gitmiştik restoranın kliması var mı yok mu anlamadık bile sıcaktan masaya eridik 😂 iyi uyum sağlamış orada yaşayan herkes
İnsan kendi yumurtlayınca geçmiyor da başkalarınınkinde hızlı geliyor 😂
Kendim pik görünce zaman ve mekandan uzaklaşıyorum resmen.

X