2023 MAYIS/HAZİRAN AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🌸🌸

Çıktım doktordan dediklerimi kabul etmedi .sinirlendi..ben dedim 15 yumurtadan 2 tane embriyo kaldı..önceden vitaminler kullansaydım öyle olmazdı..bu sözümü beğenmedi..Bana dedi doğuştan senin yumurtan öyle hiç bir vitamin mucize diğil kaç senelik doktorum diyor..bana akıl veremezsin diyor.Seninki bir tek tüp bebek..embriyonu genetiğe göndermek lazım..doğal olamaz..çöktüm iyice

ben 44 kgdim, bu ilaca başladıkdan sonra 49- 50 e çıktım, 51bile gordum))) ama diğer vitaminlerden de ola bilir bilmiyorum onu, doktor zayıf olursan da hamile kalmak zor demişdi 48den aşagı inmemeye çalış dedi
Kız 44 neee😂 ben en son üniversitede 48 kilolardaydım sonrası yok 😂😂

Kizcelerim değerli anne ve anne adaylarım😅💜🫶

Şimdi dün ovulasyon testim koyu çıktı ama kopkoyuda değil.

Dün akışkan beyaz uzayan akintim geldi

Eşim iş yemegindeydi bende İngilizce dersindeydim akşam perişan haldeydik değerlendiremedi

Bu sabah 6 da kalktık degerlendirdik 😅

Arastirmistim unuttum o uzayan akintidan sonra kaç gün önemliydi

Ben gebeligimde Dr a yumurta takibi yaptirmistim doktor yumurtan çatlamış dene yine de demişti denemistim o ay hamile kalmıştım ilerlemedi nasip o ayrı

Ama hatirlayamadim uzayan akıntı ve sonrasını bilen aydinlatabilir mi

Ovulasyon testim bitti bu arada geç çıkıyorum nöbetçi eczane gezmek istemiyorum
Bence 7-10 gün kadar değerlendir canım bende uzayan akıntıdan 3 4 gün sonra pik olur genelde.pikten sonrada en az 1 hafta değerlendirilmeli

Aaa ben bunu çok merak ediyordum işte. Hem ovulasyonla hem de doktorlar yumurta takibi yapan varmı diye aylar önce sormuştum hatta. Ay hadi bakalım aydınlat hepimizi 💕
Cnm bn yapmıştım bunu
Mart ayında yazdım gruba

Yumoşum 20 mm iken pik göstermedi
Yumoşun buyukluğune gore değil
Çatlama aşamasında ne oluyosa vucutta tam o an pik gösterıyo

Çıktım doktordan dediklerimi kabul etmedi .sinirlendi..ben dedim 15 yumurtadan 2 tane embriyo kaldı..önceden vitaminler kullansaydım öyle olmazdı..bu sözümü beğenmedi..Bana dedi doğuştan senin yumurtan öyle hiç bir vitamin mucize diğil kaç senelik doktorum diyor..bana akıl veremezsin diyor.Seninki bir tek tüp bebek..embriyonu genetiğe göndermek lazım..doğal olamaz..çöktüm iyice
aşkım bak benim doktoru bi dene, ben tavsiye üzerine çok araştırıp gittim o doktora, bi de o kadar ponçik, o kadar rahatlatıyor ki insanı... çok nazik, vajinbal müanesini bile hissetmiyorum, doktor çok önemli biz zaten stresli bir dönemdeyiz bi de doktor tribi çekemeyizki... her ne olur seninle böyle konuşamaz

Evet vücuttaki yerleşmiş gitmeyen yağların kırılmasına yarıyormuş. Aslında vücutta daha fazla yararlı hücrenin işlevini yerine getirmesini sağlıyor. Hücrelerin birbiri arasındaki mesajlaşmasına yardımcı oluyor dedi doktor. Sadece içerken sıkıntı yaşıyorum tadı çok fena. Ben de şöyle yöntem buldum. 1 bardak suya tam 1 bardak su katmıyorum, yarısına kadar su katıp iyice karıştırıp shot atıyorum. Üstüne su içiyorum biraz daha.
Ay o kadar mı kötü bende birazdan deniycem 😂

aşkım bak benim doktoru bi dene, ben tavsiye üzerine çok araştırıp gittim o doktora, bi de o kadar ponçik, o kadar rahatlatıyor ki insanı... çok nazik, vajinbal müanesini bile hissetmiyorum, doktor çok önemli biz zaten stresli bir dönemdeyiz bi de doktor tribi çekemeyizki... her ne olur seninle böyle konuşamaz
Ben artık kimseye gitmek bile istemiyorum bana diyor olamaz doğal yani kalsam bile kayb edicem

O kısma geçtim ben de bakalım biraz daha devam edelim😄
Siz bu ay denemiyorsunuz galiba değil mi? Nick in kova annesi gibi geliyor bana ama. 6.hissim güçlü de değildir gerçi😄
Ayyy ağzından öperim :KK70: Belki yükseleni Kova olur. Eşim ve annem Kova burcu. Daha dün konuşmasını yaptık bende oğlak burcuyum. Belki doğum tarihlerimize yakın olabilir diye. Ama o zaman daha çok beklemem gerekiyor :KK70:

Evet bu ay zorunlu moladayım. Geçen ay doktor kilo vereceksin başka yolu yok dedi ben de ya allah girdim bir yola. 170 boy ve 74 kilo başladım. Şu an 69 a düştüm 5 kilo verdim şükür. Hafta içi her gün 1 saat pilates dersim var. Baya sıkılaştım ve vücudum dinçleşti. 42 bedenle başladım şimdi 38 beden pantolonlarım olmaya başladı 🥳 Hedef 63 kilo. Önümde daha 6 kilom var. Tahminimce Temmuz sonuna kadar bu ilaca devam edicem ve spor ile diyete. Sonra Allah nasip ederse Ağustos ayında ilk denememizi yapıcaz.

Ay salak salak konuşmasın. O zaman bize niye yumurta kalitesini arttırıcı ilaçlar veriliyor.yumurta ceviz avokado ye diyorlar. Tüp bebek doktorları insanların umutlarını kırıp çaresizce onlara gitmelerini amaç ediniyorlar galiba. Ben kendim şahit oldum kadının yumurtası yoktu rahmi aşırı inceydi tüp bebek denedi olmadı tamamen ümitlerini kaybettiler sonra doğal yolla ikizleri oldu herkes şok oldu

Doktor bana yanlış olduğunu söyledi bunun. Her gün aynı saatte yaparsan kaçırmazsın iki kez yapmak seni yanıltır dedi. Mesela lh gece bakılmazmış artık gün sonu olduğu için pik günü bile olsa zayıf gösterirmiş seni yanıltır dedi 🤷🏼‍♀️
Cnm bn ovü testlerını gce yapıyorum
Bunları gce 12de yapmıştım bu ay, 2 gce pik gösterdi

Eklentiler

• IMG_20230522_232041.jpg
    IMG_20230522_232041.jpg
    49 KB · Görüntüleme: 41
Ya varya sövesim geliyor böyle doktorlara. Karşında artık çareswizce duran sana sorular soran biri var. Hemmmen de vay efendim sen bana öğretemezsin cart curt. Belki de cidden tüp bebek değil. Kuzum senin bulunduğun yerde iyi doktor yoksa bir araştırsan mı acaba, başka şehire bilet alsan daha ucuza gelecek muayene olmak. Seni yönlendirebilir.

kuzum benim düzenli uykum, yemem, düzenli hiç bir şeyim yok, günlerle yemek yemeden dura bilirim yemeyi sevmiyorum))) bazı gğnler iştahım açılıyor, bazen hiç bir şey yiyesim gelmiyor, eşim zorla yediriyor
Bence senin beslenmeyi ve uykuyu da düzene sokman gerekiyor ☺️ Bedenin biyolojik saatleri vardır onlara uyunca sağlıkla gelecektir sana bebişin ☺️

Ben artık kimseye gitmek bile istemiyorum bana diyor olamaz doğal yani kalsam bile kayb edicem
gerizekalıya bak ya, doktorlar negativ yüklemekten kaçınıyor aslında, bu neden böyle konuşmuş, bir az dinlen, boş ver onun konuşmasını takma, hatta istersen ben de gelirim seninle

Ay salak salak konuşmasın. O zaman bize niye yumurta kalitesini arttırıcı ilaçlar veriliyor.yumurta ceviz avokado ye diyorlar. Tüp bebek doktorları insanların umutlarını kırıp çaresizce onlara gitmelerini amaç ediniyorlar galiba. Ben kendim şahit oldum kadının yumurtası yoktu rahmi aşırı inceydi tüp bebek denedi olmadı tamamen ümitlerini kaybettiler sonra doğal yolla ikizleri oldu herkes şok oldu
Bilmiyorum resmen çöktüm..bende öyle düşünüyorum ama bana diyor yok kalsam bile hep kayb edicen..

çok fazla var, bizim kursda bir kadın vardı, diyır bana doktorlar tüp bebek bile imkansız demişdi, olmuyor zaten diye kafamdan attığım ay hamile olduğumu öğrendim, o doktor benim kedimin cükünü yesin)) Allahin mucizelerine sorgu sual olmaz

X