2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Güzel anneler her gün yazamıyorum ama mutlaka yazdıklarını okumaya çalışıyorum. Biz yarın sabah 35 günlük olucaz gece uykularımızda bi problem yok elhamdülillah ama sabah 5 buçukta güne ıkınmalarla başlıyoruz malesef ve öğlen 1e 2ye kadar böyleyiz sürekli kucak istiyo asla yatmıyo uykusu var ama uyuyamıyo sanırım gazını çıkarmakta ve tuvaletini yapmakta zorlanıyor ama asla kabız değil mutlaka her gün yapıyo tane kimyon demleyip veriyorum sabah akşam birer çay kaşığı bazen iyi geliyor bazen o da fayda etmiyor bütün işimi tek elimle halletmeye çalışıyorum gün içinde ve çok yoruldum artık bugün uykusuzluktan başım döndü yemek bile yiyemiyorum 😔 napıcağımı şaşırdım bir de emmek istiyor ama memeyi tutmakta zorlanıyor 1 haftadır falan böyle önceden böyle değildi. Tuttuktan sonra da durup durup ağlıyo ne memeden vazgeçiyo ne adam akıllı emiyo neden böyle olabilir sütüm tazyikli olduğu için olabilir mi tıkanır gibi oluyo çok hızlı emiyo sonra bırakıp ağlıyo sakinleşince tekrar emiyo sonra tekrar ağlıyo 😔

Güzel anneler her gün yazamıyorum ama mutlaka yazdıklarını okumaya çalışıyorum. Biz yarın sabah 35 günlük olucaz gece uykularımızda bi problem yok elhamdülillah ama sabah 5 buçukta güne ıkınmalarla başlıyoruz malesef ve öğlen 1e 2ye kadar böyleyiz sürekli kucak istiyo asla yatmıyo uykusu var ama uyuyamıyo sanırım gazını çıkarmakta ve tuvaletini yapmakta zorlanıyor ama asla kabız değil mutlaka her gün yapıyo tane kimyon demleyip veriyorum sabah akşam birer çay kaşığı bazen iyi geliyor bazen o da fayda etmiyor bütün işimi tek elimle halletmeye çalışıyorum gün içinde ve çok yoruldum artık bugün uykusuzluktan başım döndü yemek bile yiyemiyorum 😔 napıcağımı şaşırdım bir de emmek istiyor ama memeyi tutmakta zorlanıyor 1 haftadır falan böyle önceden böyle değildi. Tuttuktan sonra da durup durup ağlıyo ne memeden vazgeçiyo ne adam akıllı emiyo neden böyle olabilir sütüm tazyikli olduğu için olabilir mi tıkanır gibi oluyo çok hızlı emiyo sonra bırakıp ağlıyo sakinleşince tekrar emiyo sonra tekrar ağlıyo 😔
Aynı durumdayız sürekli bir ıkınma hali. Memeyi tutarken kendini itiyor mu memede de kıvranıyor bizimki. Kıvranmaktan memeyi de tutamıyor bazen. Gazdan oluyormuş sanırım. Kusması var mı peki

selam canım seni çok iyi anlıyorum benimki 15 günlükken böyle olmaya başlamıştı sabahları değil de gece katılır gibi ağlamaları vardı zinco damla nurse harveys şurup vs bir sürü şey denedim şuruptan emin değilim ama damla kesinlikle gazını arttırdı. sonra eczacımız biogaia damla önerdi bağırsak florasını düzenliyormuş biraz pahalı ama ondan aldık. yememe falan dikkat etmeye çalışıyordum resmen kimyonla yatıp kalkıyordum.
benimki 4-5 gündür iyi ve bu sürede farklı yaptığım şunlar var

bu masajı her altını değişmeden ve beslemeden önce yapmaya çalışıyorum yani açken. yaparken günde 1 veya 2 defa acı elma çekirdeği yağı sürüyorum elime birkaç damla. ben bu ikisinin faydalı olduğunu düşünüyorum ya da artık kakasını yapmayı öğrendi. daha az ıkınarak daha rahat gaz çıkarıyor çok şükür.

bu arada mayıs anneleri grubunu takip ediyorum orada çok yardımcı oldular.

Evet şükürler olsun Rabbim isteyenlerin kucağını boş bırakmasın inşallah. Siz kaç günlük oldunuz. Bu arada bugün yine gaz günümüz
amiiiinn bizim de tüp bebekle oldu o olmaması hissini biliyorum bazen çok zorlanıyorum ama yine de binlerce şükür ♥️♥️
bizim bugün 35.günümüz izmir 🤣
gaz için yukarıda bir iki önerim oldu canım bir bak istersen
kızlar şu doğumdan sonra kaç gün geçti hamilelik günlüğünü güncellerseniz kim hangi günde görebiliriz 🥰

Hanımlar benim bebeğim 17 günlük oldu. Son 2 gündür sürekli ağlıyor bir yeri ağrıyor gibi kıvranıyor. Kaka yapsa bile rahatlamıyor. En fazla 5 dk uykuya dalabiliyor. Aç değil bol bol çiş kaka yapıyor kilo alımı da iyi. Bu kadar ağlaması huzursuz olması normal mi
çok normal ağlayarak ıkınmayı öğreniyorlarmış 🙈 bir de onlar ıkınırken canları yanmıyormuş.. anne yüreği biz dayanamıyoruz ama belki bu bilgi birazcık içinizi rahatlatır ♥️

dün gece ilk defa acile gittik aslında sakinleyip uyumuştu bebişim yine de içim rahat etmedi 😔 doktor niye geldiniz ki diyo 🤣 boynundaki koltuk altındaki artık yara olan pişikler için gittik. ben bir şey yapamam haftaiçi gelin dermatoloğa yönlendireyim dedi. yine içim rahat etmedi hametan ve sudocrem kullanıyorum ama aksine artıyor gibi biraz terleyince ağlıyor doğru düzgün ememiyor kucağıma alırım bile canını yaktım mı diye korkuyorum 😪 gece nöbetçi eczane bulup bir nemlendirici ve krem daha aldık inşallah iyi gelir 😔

amiiiinn bizim de tüp bebekle oldu o olmaması hissini biliyorum bazen çok zorlanıyorum ama yine de binlerce şükür ♥️♥️
bizim bugün 35.günümüz izmir 🤣
gaz için yukarıda bir iki önerim oldu canım bir bak istersen
kızlar şu doğumdan sonra kaç gün geçti hamilelik günlüğünü güncellerseniz kim hangi günde görebiliriz 🥰
Ben onu bir türlü beceremedim canım günlüğü

Pamukcuk olan var mı ya 🥺 Nasıl geçircez
Benim bebeğim oldu, cok artmıştı da. Doktor günde 3-4 kez karbonatlı suyla temizleyin dedi biraz bastırarak. Bir de mukostatin ilaç verdi. Emme sonrası, günde 4 kez ağzına sürüyoruz. Damla gibi ama daha koyu kıvamlı. Kendi aparati var. 3 günde çoğu geçti.

Benim bebeğim oldu, cok artmıştı da. Doktor günde 3-4 kez karbonatlı suyla temizleyin dedi biraz bastırarak. Bir de mukostatin ilaç verdi. Emme sonrası, günde 4 kez ağzına sürüyoruz. Damla gibi ama daha koyu kıvamlı. Kendi aparati var. 3 günde çoğu geçti.
Çocuk doktoruna mı götürdünüz canım

Kizlar selam
Bi sorum olcakti siz gaz damlasi olarak ne kullaniyorsunuz
Memnun kaldiginiz bi gaz damlasi varmi?

ben şöyle bir çözüm buldum oğlum pişmeseydi çok rahat yatardı bence 🥴yıldızlı olan emzirme minderiEki Görüntüle 3269051
Ay maşallah saçlar
aynı benim kızı anlatmışsın sanki 😭 çok yoruluyorum emmediği için sürekli sağıp vermeye çalışıyorum tükendim. Bütün gün tek yaptığım sağım yap uyutmaya çalış kucakta dolaş sonra başa dön şeklinde. Evde bitane daha büyük çocuk var ilgi bekliyor ben kendimi göremiyorum. Bugün çöktüm sanki

Arkadaşlar molfix bez kullanan var mı? Eldeki prima bezler bitti. Fiyatlar da baya artmış. Molfix pişik yapıyor mu ?

Bi sorum olcakti siz gaz damlasi olarak ne kullaniyorsunuz
Memnun kaldiginiz bi gaz damlasi varmi?
selamlar ben ilk zinco alıp denedim sanki gazını arttırdı. nurse harvey’s şurup denedim onunla ilgili iyi kötü yorumum yok
biogaia damlayı düzenli kullanmaya devam ediyorum. bağırsak düzenleyici bir probiyotik bunu öneririm
bir de yağla masaj yaptığımdan fayda gördüm. yukarıdaki msjlarımda ayrıntılı anlatmıştım
ha bir de mayıs anneleri grubunda maflor plus’ı önermişlerdi ben ondan da aldım ama şimdi problemler azalınca daha kullanmadım

X