2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Merhaba biz de 13 günlük olduk. Bugün resmi bir iş için dışarı çıkmam gerekti . Araba kullandım bebek de uyudu biraz iyi geldi ama zaten sıkıntı yaşamıyordum yani depresyon falan yoktu bende. Hatta evde olmayı sadece bebekle ilgilenmeyi çok seviyorum diyebilirim🤭 iki kızımla birlikte ev hanimciligi ❤️ben . Göreve başlayacağım zamanı düşünüp üzülüyorum şimdiden .

Ben de bebek ağladıkça ağladım özellikle ilk 4 gün . 8. Gün yalnız kaldım yanımdakiler gitti çaresiz hissettim yine ağladım . Bugün 9. Günüm benim de umarım atlatırım🤲🏻 Allah kolaylık versin hepimize🌸
Biz eşimle evlendik evleneli 2 gün üst üste evde durmamışızdır. İlk bu konu çok zorladı beni. Duvarlar üstüme üstüme geldi. Ömrüm böyle geçecek sandım garip bi psikolojiye girdim
Ama şimdi bebek büyüdükçe alır gezdiririm her yere de götürürüm diyorum. Yavaş yavaş alışıyoruz birbirimize
Çoğu annenin düşündüğü, hissettiği şeylermiş o yüzden vicdan azabı duymuyorum artık
Şöyle 1.5-2 aylık olunca her şey daha da yoluna girer diye düşünüyorum.

Biz eşimle evlendik evleneli 2 gün üst üste evde durmamışızdır. İlk bu konu çok zorladı beni. Duvarlar üstüme üstüme geldi. Ömrüm böyle geçecek sandım garip bi psikolojiye girdim
Ama şimdi bebek büyüdükçe alır gezdiririm her yere de götürürüm diyorum. Yavaş yavaş alışıyoruz birbirimize
Çoğu annenin düşündüğü, hissettiği şeylermiş o yüzden vicdan azabı duymuyorum artık
Şöyle 1.5-2 aylık olunca her şey daha da yoluna girer diye düşünüyorum.
Bizde öyle başka illere gidip gezerizde bu yaz nasıl gideceğiz tatile bilmiyorum 😂

Selam kizlar doğumdan sonra giremiyorum pek bu arada doğum yapanlari tebrik ediyorum 😇 18 gün oldu doğum yapali sezeryan yerim hala çok agriyo sizinde böylemi çok merak ediyorum ? Yatıp oturup kalkarken canım çok aciyo benim gibi olanlar var mı . ?

Selam kizlar doğumdan sonra giremiyorum pek bu arada doğum yapanlari tebrik ediyorum 😇 18 gün oldu doğum yapali sezeryan yerim hala çok agriyo sizinde böylemi çok merak ediyorum ? Yatıp oturup kalkarken canım çok aciyo benim gibi olanlar var mı . ?
Ben 4-5. Gün desteksiz oturup kalkmaya başladım. Şuan hiç ağrım olmuyor 46 gün oldu

Kızlar bende doğurdum şükürler olsun. Normal doğum için suni sancı ile olmadı. Sezaryen ile spinal oldum. Kızım 3602 gram 50 cm doğdu. 3 günümüz bugün. Sütüm yeni bugün gelmeye başladı. Mama artı anne sütü veriyorum. 3 saatte mama 30 cc emzirmeye 30 dakika da bir veriyorum. Dün kan tahlilinde sarılık yoktu ama korkuyorum olur diye. Öneriniz var mı bu şekilde veriyorum doğru mu yapıyorum acaba ☺️
Tebrikler,sağlıkla,analı-babalı büyüsün
Günaydınlar.. Göğüs pedi kullanan var mı arkadaşlar zararlı falan deniyor ama kıyafet dayanmıyor bana bu şekilde
Dışarı çıkarken kullandım.Evde sürekli kıyafet değiştiriyorum.
Ah kızlar annelik ne zormuş 🥺 bende galiba bir tık lohusa depresyonu var . Bir daha eski hayatım olmayacak, bebeğe iyi bakabilcek miyim acaba ona yetebilcek miyim, huzursuz zamanlarında altından kalkabilcek miyim gibi endişelerim çok var 🤦🏼‍♀️ sizde de oluyor mu?
Bende de o kaygı var,ama depresyon gibi değil.Tek başına baka bilecek miyim,evi ve bebeği idare ede bilecek miyim gibi sorular var aklımda

Benimde ağrım, sızım oluyor. Doktorun verdiği ilacı kullanmadan aşırı acı duyuyorum içerden içerden. 11. Günüm bugün.

Kızlar bebişlerinizi nasıl giydiriyorsunuz? Yazlık kısa kollu şeylere geçiş yapan var mı?
Ben üstü 2 kat iç zıbın dış zıbın olarak giydiriyorum. Alti tek patikli alt ve corap şeklinde, şapka takmıyorum, eldiven takıyorum ama hiç durmuyor çıkarıp atıyor cok cadi

Benim bebe 2 saatte 120 ml süt içti. Daha 10 günlük ve doymuyor ağlıyor çok fazla bu miktar. Nasıl indiririm bilmiyorum :KK43:

Benim de 1 ay olacak hala alt karın çevresinde sızı, içerden yanma hissi oluyor. Bir de benim dikişlerimin üst tarafında şişlik var. Sizin de öyle mi

Benim bebe 2 saatte 120 ml süt içti. Daha 10 günlük ve doymuyor ağlıyor çok fazla bu miktar. Nasıl indiririm bilmiyorum :KK43:
İlk hafta ağlıyorlarsa aç oldukları içindir diyorlar ama sonrasında kucakta olmak istedikleri için,gazdan, uykusuzluktan ağlayabiliyorlar. 120 ml çok iyi bir miktar doymuyor diye düşünmeyin bence. Ben 1 hafta ya da 10 günlükken süt sağıyordum 30 ml ancak çıkıyordu içip uyuyordu,doyuyordu demek

Benim de 1 ay olacak hala alt karın çevresinde sızı, içerden yanma hissi oluyor. Bir de benim dikişlerimin üst tarafında şişlik var. Sizin de öyle mi
Evet bnmde sağ tarafımda şişlik var Dr çok az enfeksiyon olmuş dedi ama ilaç vermedi .. sanki sağ kesi baş taraftan oyuluyo içim

İlk hafta ağlıyorlarsa aç oldukları içindir diyorlar ama sonrasında kucakta olmak istedikleri için,gazdan, uykusuzluktan ağlayabiliyorlar. 120 ml çok iyi bir miktar doymuyor diye düşünmeyin bence. Ben 1 hafta ya da 10 günlükken süt sağıyordum 30 ml ancak çıkıyordu içip uyuyordu,doyuyordu demek
Ben zaten çok içiyor diye dert ettim. Sanki 120 de çok 10 günlük bebek için 1.5-2 saatte
Uykusuzluk var uykusunu toparlayamıyor bir türlü. Hatta yeni doğan çekimine gittik tek konsept yapıp çıkabildik çünkü asla durmadı değildiği an uyandı durdu

X