2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar heralde çiş işi çözüldü o bir kristal gibi bir şeymiş böbrekten gelen yeni doğduğu için normalmiş bugün baya rahat yaptı kırmızılık gittti çok şükür amA yeni bir

Kızlar bugün ben de doğum yaptım. 38+3 te doğduk. Normal doğum oldu 5 cm ye kadar kendi sancımla geldim sonra suni takıldı 2 saate doğurdum. Son 15 20 dk çok zordu onun dışında güzeldi. Bu sefer epidural almadım dayandım ama açıkçası zorlandım. En son kendimi topladım ıkınmam lazım dedim Allah bir kuvvet verdi çok şükür sağ salim aldım kucağıma.🙏
Gözün aydın olsun canım 🌸💙
Keşke bebeleri 2-3 saatte kaldırma olayı olmasaydı bir de. Bu saat oldu geri uyutamadık. 20 ml anne sütü üstüne 45 ml mama içti hala aç anlayamadım napıcam
Aynı sorun hepimizde bende anlamıyorum biz üstelik sarılık olduk tek çaresi emzirmek mama süt vs. Ne kadar kaka o kadar sağlık
Hanımlar merhaba,
Dün sabah 9 buçukta oğlum spinal sezeryanla dünyaya geldi. çok iyi bir süreç
yaşamadım burdan anlatmayacağım. burdan hep çok iyi şeyler okudum ama benimki öyle olmadı sizin de canınız sıkılmasın her doğum kendine özgü umarım çok iyi bir süreç yaşar herkes. oğlum solunum sıkıntısından küveze alındı süt sğaıyprum sürekli nolur Allah rızası için dua edin kucağıma alayım mis kokulu inanulmsz bişey. Allah herkesin yavrusunu bağışlasın
Dilerim herşey bir an önce yoluna girer sağlığına kavuşur sende oğluna kavuşursun

Hastanenin emzirme danışmanına git bence aynı senin gibiydim orda emdi bana da cesaret geldi o günden beri hiç sağmadım yine ilk ağzına alırken ağlıyor bazen ama yılmıyoruz sonunda emiyor
Aklıma geldi aslında ya. Perşembe günü işitme testi var o gün gidip söyleyeyim. Yardımcı olurlar inşallah valla çok takıyorum kafaya şöyle 6 aylık olsa da rahatlasam diyorum hamileliğimi çooook özlüyorum 😢

Benimki alıştı hastanede ilk gün, bir daha da meme almadı 2 kere aldı o kadarcık
Bazı bebekler de hem biberon hem meme emiyo aynı sırada
Ben 60 ml süt sağıyorum (bebeğim 5 günlük) 2.5-3 saatte 1 kere uyandırıyorum
Kendi uyanırsa süt yoksa 30 ml kadar mama yapıyorum öyle idare ediyorum şimdilik
Benimki de aranıyo sürekli emzik versem mi diyorum hatta kararsızım. Ama oral dönemde olduğu için normalmiş ya aç olduğu anlamına gelmezmiş de benimki 100 ml versen içer orası ayrı
Sütü kac saatte bir sagiyorsunuz ben de ilk defa bu aksam sagdim 50 ml ya çıktı ya cikmadi onu icirdim bir saat sonra 30 ml mama verdim onu da yedi. Her emzirmeden sonra 30 ml mama mi versem acaba oyle doyar mi hepten de biberona alışsın istemiyorum. Bu arada hastanede ilk beni emdi belki o yuzden biberonu da beni de emiyor bilemiyorum cok zormuş bu işler gerçekten

Sütü kac saatte bir sagiyorsunuz ben de ilk defa bu aksam sagdim 50 ml ya çıktı ya cikmadi onu icirdim bir saat sonra 30 ml mama verdim onu da yedi. Her emzirmeden sonra 30 ml mama mi versem acaba oyle doyar mi hepten de biberona alışsın istemiyorum. Bu arada hastanede ilk beni emdi belki o yuzden biberonu da beni de emiyor bilemiyorum cok zormuş bu işler gerçekten
Canım benim de 50 birinden 20 birinden çıkıyor ben önce emsede emmesedr gelsede süt gelemezse emzirmeye çalışıyorum 15 dk tuttuğunkadar ve o tuttuğu memeyi sağıyorum diğerinide bir sonraki seansta her iki saat te bir mutlaka içiyor ve bana dediler ki 30 ml peşi sıra mama yoksa doymaz dediler onu da yapıyorım.ve haklılar sanırım doymuyor gibi.birde benimki sarılık oldu hoş değer düştü diye taburcu olduk ama geri nüksederse diye sürekli uyandırıp veriyorum aşırı ağır uyuyor gözlerini açamayacak derecede yani 😔 sarılıktanmış çok zor annelerim hemde harika bir duygu

Canım benim de 50 birinden 20 birinden çıkıyor ben önce emsede emmesedr gelsede süt gelemezse emzirmeye çalışıyorum 15 dk tuttuğunkadar ve o tuttuğu memeyi sağıyorum diğerinide bir sonraki seansta her iki saat te bir mutlaka içiyor ve bana dediler ki 30 ml peşi sıra mama yoksa doymaz dediler onu da yapıyorım.ve haklılar sanırım doymuyor gibi.birde benimki sarılık oldu hoş değer düştü diye taburcu olduk ama geri nüksederse diye sürekli uyandırıp veriyorum aşırı ağır uyuyor gözlerini açamayacak derecede yani 😔 sarılıktanmış çok zor annelerim hemde harika bir duygu
Bizde sarilik olmasin diye ugrasiyoruz iste geceleri hep uyanigiz zaten biz de gunduzleri zor uyandiiriyorum rengi de biraz sarardı sanki yarin saglik ocagina gideecez bakalim ne diyecekler

Yenidoğduğu günler benim oğlum da öyleydi. O emerken burnuna dokunun ayaklarına dokunun, biz o şekilde uyandırıp emmesini sağlıyorduk.
Benimki bunlarla da uyanmıyor ayaklarına ıslak mendil sürüyoruz ayağını çekiyor da gözünü açmıyor 😣
Kizlar bebegim bugun 5 günlük, emiyor ama doymuyor sürekli agzi meme arıyor mama takviyesi yapiyorum ama onu da ne kadar vereceğimi bilmiyorum siz nasil ayarliyorsunuz? Bir yandan da korkuyorum biberona alışacak beni emmeyecek diye 🥺
Her 2 saatte bir emdikten sonra 30 cc verin denildi bize, ben Kaşık biberonla veriyorum hiç değilse hızlıca içmesin yavaş yavaş alsın diye

Bebeğim 4 günlük emzirirken memede uyuyor ne yapsak uyandıramıyoruz gözleri kapalı ara ara emmeye devam ediyor sizlerin de öyle mi kızlar? insan hamileyken bir an önce doğsun istiyor ama doğunca bu kadar zorlanacağımı düşünmemiştim her şeye endişelenir oldum sürekli kilo almadığını emmesinin az olduğunu düşünüyorum
Benim ki sarılık oldu çok uyuyor doktor. Hastanedeyken dediki sarılık uyutuyor hemde derin uyuyor aşırı zor uyandırıyorum sizde bir kontrol edin ten rengini gözünün beyazını falan oradan da belli oluyor

Bizde sarilik olmasin diye ugrasiyoruz iste geceleri hep uyanigiz zaten biz de gunduzleri zor uyandiiriyorum rengi de biraz sarardı sanki yarin saglik ocagina gideecez bakalim ne diyecekler
Cansu canım gün ışığı da çok etkiliymiş bize öyle önerdiler beşiği ışık gören yere koyduk d vitamini veriyoruz bebeğe ve gün ışığı görüyor sürekli

Kizlar bebegim bugun 5 günlük, emiyor ama doymuyor sürekli agzi meme arıyor mama takviyesi yapiyorum ama onu da ne kadar vereceğimi bilmiyorum siz nasil ayarliyorsunuz? Bir yandan da korkuyorum biberona alışacak beni emmeyecek diye 🥺
Mamayı bizde her iki saatte bir emzirdikçe sonra 30 ml mama

Selam kızlar, ben de 13 Haziran'da spinal anestezi ile doğum yaptım. Dikiş yerlerim sızlıyor ve sol tarafta karnımın üst kısmına sancı giriyor ara ara. İlk günler daha rahattım ama şu an kendimi kaldırmakta zorlanıyorum bazen. Ve hâlâ hamile gibiyim. Baya göbeğim var. Sizde de böyle göbek kaldı mı

Benim bebeğimde de hafif sarılık vardı, test yapıldı ve değerleri iyi dedi doktoru. Yine de görüyorum tam geçmedi. Ben şu an sadece anne sütü veriyorum ama göğüslerim çok acıyor, o nedenle göğüs koruyucu kullanıyorum. Bu göğüs acısı ne zaman tamamen geçecek bilmiyorum

Kızlar akşam 6 dan beri hastanedeyim açılmam 2 cm de kaldı ilerlemiyor sancım da var suni vermek istediler kbul etmedim bebek başı hazneye girmemiş henüz dua edin bana
Sağlıkla, kolaylıkla gelsin bebeğiniz inşallah 🌸

Benim doktorum bebek büyük ve doğum kanalım dar diye sezeryan önermişti ve kabul ettim, sizde de bu durumlardan biri varsa sezaryen isteyebilirsiniz.

Kızlar akşam 6 dan beri hastanedeyim açılmam 2 cm de kaldı ilerlemiyor sancım da var suni vermek istediler kbul etmedim bebek başı hazneye girmemiş henüz dua edin bana
rabbim kolaylık versin bir an önce bebişine rahatlıkla kavuşmanı diliyorum canım ♥️

Selam kızlar, ben de 13 Haziran'da spinal anestezi ile doğum yaptım. Dikiş yerlerim sızlıyor ve sol tarafta karnımın üst kısmına sancı giriyor ara ara. İlk günler daha rahattım ama şu an kendimi kaldırmakta zorlanıyorum bazen. Ve hâlâ hamile gibiyim. Baya göbeğim var. Sizde de böyle göbek kaldı mı
benim göbeğim de çok kalmıştı ve her tarafım aşırı şişti. 5-6 gün sonra tartıldığımda sadece 3 kilo vermiştim. 10 gün sonra göbeğim de küçüldü şişim de gitti neredeyse 10 kilo verdiğimi fark ettim. dikişlerim ilk günler çok sızlıyordu şimdilerde daha iyi. inşallah seninki de hemen geçer şişlik ve göbek kesin azalıyor

Şimdi bi tanıdığımız geldi. Ben zaten bebek emmiyor diye delirmek üzereyim
Ayyy biberon verme emsin seni unutur bak” dedi
Bu insanlar niye bu kadar düşüncesiz acaba sanki keyfimden emzirmiyorum, bebek seni unutur ne demek ya 🥺🥺😢😢
çooookkk düşüncesizler çok cahil bir toplumuz maalesef. kimse benim ne haddime diyip susmuyor. eşimin dayısının eşi hamileliklerinde hep hastalanıyormuş akli dengesini yitiriyormuş çok etkili ilaçlar kullanıyormuş çocuklarını hep başkaları emzirmiş büyütmüş. buna rağmen geçen gün eşime diyo ki kucağına alma alıştırma 🥴

Her 2 saatte bir emdikten sonra 30 cc verin denildi bize, ben Kaşık biberonla veriyorum hiç değilse hızlıca içmesin yavaş yavaş alsın diye
Sagol canim bende oyle yapayim
Cansu canım gün ışığı da çok etkiliymiş bize öyle önerdiler beşiği ışık gören yere koyduk d vitamini veriyoruz bebeğe ve gün ışığı görüyor sürekli
Sagol canim deneyeyim bende gerci burda pek gun ışığı yok genelde yagmurlu
Mamayı bizde her iki saatte bir emzirdikçe sonra 30 ml mama
Sagol canim oyle yapayim bende

X