2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bu süt sorunsalı beni benden aldı ya 🤦🏻‍♀️ Çiş kaka yapıyor sürekli ama kilo almıyor sanki. Hep aç gibi davranıyor. Sağdığımda da az geliyo. Vallahi hayattan soğumaya başladım ufaktan…

Kızlar selam benim sabah 5ten beri (yaklaşık 8 saat) yarım saatte bir kasılmalarım ağrılarım oluyor böyle adet sancısı gibi tuvaletim var gibi bir ağrı bi de hafif kanla karışık akıntım var sildikçe peçeteye pembelik geliyor. Ne yapmalıyım sizce

Kızlar selam benim sabah 5ten beri (yaklaşık 8 saat) yarım saatte bir kasılmalarım ağrılarım oluyor böyle adet sancısı gibi tuvaletim var gibi bir ağrı bi de hafif kanla karışık akıntım var sildikçe peçeteye pembelik geliyor. Ne yapmalıyım sizce
Canım bence direk hastaneye gitmelisin yada doktorunu ara

Bu süt sorunsalı beni benden aldı ya 🤦🏻‍♀️ Çiş kaka yapıyor sürekli ama kilo almıyor sanki. Hep aç gibi davranıyor. Sağdığımda da az geliyo. Vallahi hayattan soğumaya başladım ufaktan…
Cnm benimde öyle sürekli acıkıyo ama kilo alıyordur her emdikten sonra kaka yapıyorsa bu besleniyo anlamındadır çocuk doktorumuz söyledi

Bebeğim 4 günlük emzirirken memede uyuyor ne yapsak uyandıramıyoruz gözleri kapalı ara ara emmeye devam ediyor sizlerin de öyle mi kızlar? insan hamileyken bir an önce doğsun istiyor ama doğunca bu kadar zorlanacağımı düşünmemiştim her şeye endişelenir oldum sürekli kilo almadığını emmesinin az olduğunu düşünüyorum

benimkinin ağlaması sancısı da arttı.. ne yememeliyim bilmiyorum. araştırmalarıma göre ne yersek yiyelim gaz olurmuş ve erkeklerde daha çok olurmuş hatta birileri erkek bebeklere kolik demiş 😪 galiba eczaneden damla alacağım
Kimyonlu sıcak su deneyebilirsin kendin içtiğinde sütün de gaz yapmaz diyorlar

ben ameda finesse kullanıyorum hastanede hemşireler iyi baya dedi gerçekten de ilk denediğimizde 2 ml kolostrum sağdı

Boğazına kaçmaz mı ki acaba öyle. Kaşık biberon seçeceği de vardı aklımda ama o zaman da emme refleksi azalır hiç emmez yorumlarını okudum
Sabah akşam süt sağmaktan hayattan soğudum valla 🥺
Hastanenin emzirme danışmanına git bence aynı senin gibiydim orda emdi bana da cesaret geldi o günden beri hiç sağmadım yine ilk ağzına alırken ağlıyor bazen ama yılmıyoruz sonunda emiyor

Bebeğim 4 günlük emzirirken memede uyuyor ne yapsak uyandıramıyoruz gözleri kapalı ara ara emmeye devam ediyor sizlerin de öyle mi kızlar? insan hamileyken bir an önce doğsun istiyor ama doğunca bu kadar zorlanacağımı düşünmemiştim her şeye endişelenir oldum sürekli kilo almadığını emmesinin az olduğunu düşünüyorum
Yenidoğduğu günler benim oğlum da öyleydi. O emerken burnuna dokunun ayaklarına dokunun, biz o şekilde uyandırıp emmesini sağlıyorduk.

Şimdi bi tanıdığımız geldi. Ben zaten bebek emmiyor diye delirmek üzereyim
Ayyy biberon verme emsin seni unutur bak” dedi
Bu insanlar niye bu kadar düşüncesiz acaba sanki keyfimden emzirmiyorum, bebek seni unutur ne demek ya 🥺🥺😢😢

Bende lansinoh elektrikli kullanıyorum memnunum. Birinde şarj edilebilir süt sağma makinesi gördüm ama bulamadım. Bilen varsa önerilere açığım
Çift mi tek mi? Çift için iki tanesine motoru yetmiyo tekli sağında daha iyi demişler. Bi de çift olanda ellerinle tutuyormuşsun galiba tekte bir elin boş en azından telefon oynuyormuşsun falan
Tek almayı düşündüm o yüzden

Naptin gittin mi hastaneye

Kizlar bebegim bugun 5 günlük, emiyor ama doymuyor sürekli agzi meme arıyor mama takviyesi yapiyorum ama onu da ne kadar vereceğimi bilmiyorum siz nasil ayarliyorsunuz? Bir yandan da korkuyorum biberona alışacak beni emmeyecek diye 🥺

Elimde süt sağma makinesiyle geziyorum gece gündüz. Asla emziremiyorum daha 2 kere emdi beni o kadar
Sürekli beni sevmiyo mu diye ağlıyorum
60 ml veriyorum 1 saat sonra acıkıyo uyanırsa son ses ağlıyo ee süt yok sağ bakalım
Gece mama verdim bi kere sütüm varken mama vermek canımı ayrı sıkıyo
Yani ben de delirmek üzereyim

Kizlar bebegim bugun 5 günlük, emiyor ama doymuyor sürekli agzi meme arıyor mama takviyesi yapiyorum ama onu da ne kadar vereceğimi bilmiyorum siz nasil ayarliyorsunuz? Bir yandan da korkuyorum biberona alışacak beni emmeyecek diye 🥺
Benimki alıştı hastanede ilk gün, bir daha da meme almadı 2 kere aldı o kadarcık
Bazı bebekler de hem biberon hem meme emiyo aynı sırada
Ben 60 ml süt sağıyorum (bebeğim 5 günlük) 2.5-3 saatte 1 kere uyandırıyorum
Kendi uyanırsa süt yoksa 30 ml kadar mama yapıyorum öyle idare ediyorum şimdilik
Benimki de aranıyo sürekli emzik versem mi diyorum hatta kararsızım. Ama oral dönemde olduğu için normalmiş ya aç olduğu anlamına gelmezmiş de benimki 100 ml versen içer orası ayrı

X