2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Geçmiş olsun ben de aynı durumdayım ama şuan evde yatıyorum. Hayırlısıyla son haftaları görürüz inş 🙏 normal doğumlar epiduralsiz mi ? Ben de normal istiyorum tabi epidural anesteziyle yoksa cesaret edemem 😅🥲
Ya epidural ile normal doğum yapıp memnun kalmayan çok var çünkü zaten 4 cm açılana kadar epidural yapılmıyormus benim gözüm fena korktu şimdi bir özel ebe tuttum sürece destek vermesi için bakalım umarım asarım doğuma kadar

Ya epidural ile normal doğum yapıp memnun kalmayan çok var çünkü zaten 4 cm açılana kadar epidural yapılmıyormus benim gözüm fena korktu şimdi bir özel ebe tuttum sürece destek vermesi için bakalım umarım asarım doğuma kadar
Benim ablam oldu çok rahattı onu görünce dedim ben de epidural yapim 😬 arkadaşımda dayanabildiğin yere kadar bekliyorlar sonra sen isteyince veriyorlar dedi.
kalıcı bir acı değil bir zman diliminde olcak bitcek diye avutuyorum kendimi ☺️ sezeryan daha çok korkutuyor beni. Ama hayırlısı ,dr ne derse o psikolojiye gircem 😂 bebecim yeterki 36 yı görsün.
Ama çok kolay doğum hikayeleri de dinledim belki bizim de öyle olur 🥰

Kızlar 33+2günlük hamileyim sanki bugün bebeğin hareketleri azaldı baya çok az hissettim gün içinde dün çok hareketliydi biraz endişe etmeye başladım doktor kontrolümede var baya perşembe günü sizlerde durum nasıl

Kızlar 33+2günlük hamileyim sanki bugün bebeğin hareketleri azaldı baya çok az hissettim gün içinde dün çok hareketliydi biraz endişe etmeye başladım doktor kontrolümede var baya perşembe günü sizlerde durum nasıl
Dün bi ara bana da öyle geldi. Nette baktım 2 saatte 10 hareket sayıyorsanız endişe etmeyin diyordu. Saydım ben. Sen de dene. Yiyebiliyorsan meyve ye soluna yat

2 saatte 10 hareket olmuyordur sanırım
Suyu arttığı için bir de bebek büyüdüğü için hareket azalabilir önceki haftalara göre. Kağan kocatepenin haftalara göre hamilelik videolarında öyle bahsettiğini hatırlıyorum. Bir de ben dümdüz yatınca çok hareketleniyor. Deneyin isterseniz siz de bir.

Suyu arttığı için bir de bebek büyüdüğü için hareket azalabilir önceki haftalara göre. Kağan kocatepenin haftalara göre hamilelik videolarında öyle bahsettiğini hatırlıyorum. Bir de ben dümdüz yatınca çok hareketleniyor. Deneyin isterseniz siz de bir.
Biraz hareketlenmeye başladı çok şükür teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

Arkadaşlar ben bu akşam bir anda yükselen tansiyon ile acile geldim önce 139/87 oldu sonra limonlu su içtim bir tam limon yani 142/98 olunca iyice korktum ve soluğu acilde aldım burada aniden düştü 95/49 oldu sonra 99/52 ne olduğunu bilmiyorum ama bekliyoruz halen doktor gelmesini ctg sancı 32 idi zaten hissetmiyordum sancı ona takılmadım ama ani tansiyon korkuttu sizdeyse olursa lütfen hemen acile gidin ama olmasın da zaten ben neden kaynaklı olduğunu öğrenemedim bekleyip göreceğiz yazarım sizlerede

Arkadaşlar ben bu akşam bir anda yükselen tansiyon ile acile geldim önce 139/87 oldu sonra limonlu su içtim bir tam limon yani 142/98 olunca iyice korktum ve soluğu acilde aldım burada aniden düştü 95/49 oldu sonra 99/52 ne olduğunu bilmiyorum ama bekliyoruz halen doktor gelmesini ctg sancı 32 idi zaten hissetmiyordum sancı ona takılmadım ama ani tansiyon korkuttu sizdeyse olursa lütfen hemen acile gidin ama olmasın da zaten ben neden kaynaklı olduğunu öğrenemedim bekleyip göreceğiz yazarım sizlerede
çok geçmiş olsun ginnys bir gelişme oldu mu?

son olarak 1-2 haftadır aşırı ağırlaşma, bikini bölgesi ağrısı, geceleri uyuyamamak, hemen yorulmak, nefes nefese kalmak..bunları ben de yaşamaya başladım. daha erken gibi ama bilmiyorum 🙈
doğum korkusu bende de var. benim bir de hastane doktor belirsizliği var o kötü.
bu süreçte birkaç arkadaşın vesilesiyle keşkesiz doğum eğitimi alıyorum. bu doğum için çok iyi geldi çünkü en çok bilmediğimden korkuyormuşum. ben normal doğum istiyorum ama bakalım kısmetimizde ne varsa ne hayırlıysa öyle olsun. kendimi rahatlatma şeklim, bebek sonsuza dek karnımda kalacak değil ya bi şekilde çıkacak🤣
Doğum eğitimini kimden alıyorsunuz ben sezaryenden korkuyordum ama son zamanlarda normal doğumdan da korkmaya başladığımı fark ettim edindiğiniz bilgileri bizimle de paylaşmanız mümkün mü

Sonuç bekliyoruz burada işler aşırı yavaş ilerliyor ama gebelik zehirlenmesini elemek istiyorlar aniden ilk kez çıkınca yediklerimde de bir şey yok bakalım beklemedeyiz
ay çok üzüldüm yaa kendine çok dikkat et. bende de düşük tansiyon var 🤦🏻‍♀️

Doğum eğitimini kimden alıyorsunuz ben sezaryenden korkuyordum ama son zamanlarda normal doğumdan da korkmaya başladığımı fark ettim edindiğiniz bilgileri bizimle de paylaşmanız mümkün mü
istanbul doğum akademisinden alıyorum. 4 ders ve doktorun çektiği videolar var çok eğitici oldu gerçekten eğer paranız varsa hiç düşünmeden alın derim..
doğumun çok doğal bir şey olduğunu doktorun ve hastane çalışanlarının sürece saygılı olduğu sürece her bebeğin doğal bi şekilde doğabileceğini öğrendim🙈
tabii böyle bir doktor ve hastane bulabilmek benim için sıkıntılı ama olsun. doğum ne şekilde olursa olsun bebişi hemen kucaklamamız gerektiğini öğrendim..
şimdilik aklıma bunlar geldi ama daha ayrıntılı konuşabiliriz 💐

ay çok üzüldüm yaa kendine çok dikkat et. bende de düşük tansiyon var 🤦🏻‍♀️
Şimdi çıktık idrarımda protein kaçağı çıktı detaylı tahlil yapacaklar uzun süreceği için bizi eve yolladılar.ama ne öğrendik beneğimin karnı büyük değilmiş doktor yanlış ölçmüş hatta düşün aradaki fark %50 o denli bir yanlışlık ona çok sinir oldun kilosu da haftasına tam uyumlu şişko değil sadece uzun çıktı bebeğim onun dışında sağlıklı gayet normal… eğer tekrar tansiyon çıkarsa bununla birlikte baş ağrısı karın ağrısı eşlik ederse direk hastaneye gidiyorum onlar bakacak artık

istanbul doğum akademisinden alıyorum. 4 ders ve doktorun çektiği videolar var çok eğitici oldu gerçekten eğer paranız varsa hiç düşünmeden alın derim..
doğumun çok doğal bir şey olduğunu doktorun ve hastane çalışanlarının sürece saygılı olduğu sürece her bebeğin doğal bi şekilde doğabileceğini öğrendim🙈
tabii böyle bir doktor ve hastane bulabilmek benim için sıkıntılı ama olsun. doğum ne şekilde olursa olsun bebişi hemen kucaklamamız gerektiğini öğrendim..
şimdilik aklıma bunlar geldi ama daha ayrıntılı konuşabiliriz 💐
Cuma günü randevum var doktoruma doğum anındaki beklentilerimi söyleyip ne kadarını yapabileceğini soracağım. (Suni sancısız, kesisiz olması veya ten tene temas gibi) ılımlı bir insan ama bazen şartlar müsait olmuyor. Bebekle veya benimle ilgili ters giden bir şey olmadığı müddetçe doğal seyrine müdahale etmez gibi. Umarım gönlümüzce olur doğumlarımız çok güzel hatırlarız🙏

Çok geçmiş olsun dikkat et. Şekerin ne alemde. Şekerde tansiyonu tetikliyor dikkat et

Şimdi çıktık idrarımda protein kaçağı çıktı detaylı tahlil yapacaklar uzun süreceği için bizi eve yolladılar.ama ne öğrendik beneğimin karnı büyük değilmiş doktor yanlış ölçmüş hatta düşün aradaki fark %50 o denli bir yanlışlık ona çok sinir oldun kilosu da haftasına tam uyumlu şişko değil sadece uzun çıktı bebeğim onun dışında sağlıklı gayet normal… eğer tekrar tansiyon çıkarsa bununla birlikte baş ağrısı karın ağrısı eşlik ederse direk hastaneye gidiyorum onlar bakacak artık
Ben yaşamış biri olarak ultrason ölçülerine güvenmiyorum çünkü tutmuyor banada şimdi iri bebek diyorlar bence değil çarşamba tekrar gidecem kontrole bakalım ne diyecekler. Sende sıkma canını tansiyonu kontrol altına al gerisi önemli değil.

Geçmiş olsun canım benim inşallah bir daha yükselmez tansiyonlarımız. Kan sulandırıcı kullanıyor musun?

Ben yaşamış biri olarak ultrason ölçülerine güvenmiyorum çünkü tutmuyor banada şimdi iri bebek diyorlar bence değil çarşamba tekrar gidecem kontrole bakalım ne diyecekler. Sende sıkma canını tansiyonu kontrol altına al gerisi önemli değil.
Tamam zaten gece acilde detaylı muayene yapıldı karnı büyük değil benim Dr %76 büyük derken üniversite de %26 çıktı biz şok olduk kilo gayet iyi normal dedi haftasıyla uyumlu sadece bacak boyu uzun diyor

X