Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Yaa çok heyecanlandım senin içinde aayy😍😍 hadi bismillah inşallah güzel haberler alırız senden de canım🌺 yarın sabah bende kontrole gideceğim akıbetim belli olucak 😄
Amin amin amin kuzum 🥰🍀🙏 inşallah bu ay hepimiz hamilelik haberlerimizi alalım 💜 bebişlerimize kavuşalım.. yarın mutlaka bize haber et kuzum 😍 inşallah güzel güzel büyümüştür yumoşların 🙏

Bence ağrının kaliteyle bir alakası yoktur diye tahmin ediyorum kuzum. Bu ilaçların üç aşağı beş yukarı özellikleri aynı. Bak az önce bir prof şunu paylaştı. Bence genel olarak aralarında fark yok. O ay öyle denk gelmiş
Cevap için teşekkürler canım.
Bu hocanın soru cevaplarını bende okudum şimdi, bundan sonra takip ederim. Bende soru sordum ama cevaplaması bitmiş sanırım.

Catlamadan 10 gün sonra regl olmanin gebelik elde etmede sorun olup olmayacağını sordum

Benim de yaşım 37 canım. Kaç senelik evlisin ?
Aa yaşıtım canım benim😊 1,5 senedir evliyim ama şöyle söyleyim ilk günden beri istiyoruz deniyoruz, nisan sonu rahim filmi çektirdim hatta doktora gittim ve ben rahim filmi istiyorum dedim adam önce güldü sonra yaşımı görünce tamam dedi ve sonuç iki kapalı tüpüm de açıldı. Şimdi de tüm tuşlara basıyorum. Geçen ay çatlatma bu ay da aşılama yarın doktora gidicem iğneleri yazdırmaya 🤭

Cevap için teşekkürler canım.
Bu hocanın soru cevaplarını bende okudum şimdi, bundan sonra takip ederim. Bende soru sordum ama cevaplaması bitmiş sanırım.

Catlamadan 10 gün sonra regl olmanin gebelik elde etmede sorun olup olmayacağını sordum
Her perşembe soru cevap yapıyor canım. Bazen cuma da devam ediyor. Eğer cevap vermezse Haftaya Perşembe yine şansını dene. Benim sorduğum tüp sorulara cevap verdi 😍🙏 genelde atlamıyor cevap veriyor 🍀

Aa yaşıtım canım benim😊 1,5 senedir evliyim ama şöyle söyleyim ilk günden beri istiyoruz deniyoruz, nisan sonu rahim filmi çektirdim hatta doktora gittim ve ben rahim filmi istiyorum dedim adam önce güldü sonra yaşımı görünce tamam dedi ve sonuç iki kapalı tüpüm de açıldı. Şimdi de tüm tuşlara basıyorum. Geçen ay çatlatma bu ay da aşılama yarın doktora gidicem iğneleri yazdırmaya 🤭
Diğer grupta da bir arkadaşın iki tüpü de kapalı çıkmış Nisan'da. Bu ay hamile kaldı 😍😍😍 ay darısı başına kuzum. Tüplerin kapalı olduğu zamanı sayma zaten. Yeni başlamış gibisin öyle düşün. O arkadaş hsg'den sonra 5. Ayda gebe kaldı. İnşallah Rabbim seni de çok geciktirmeden evladına kavuşturur canım 🥰💜🍀

B balbocegi34 kuzum bahsettiğim grup burası. Umarım aşılamaya hiç ihtiyacın olmadan bu ay hamilelik haberini alırız. Olur da aşılama olacak olursan buyur gel bekleriz canım 💜🥰 1. Sayfada bir tablomuz var. Orada aşılama tarihlerini yumurta sayılarını takip ediyoruz. İki hamişimiz oldu 🍀🧿 inşallah artarak çoğalacak hamiş sayımız 🙏

B balbocegi34 kuzum bahsettiğim grup burası. Umarım aşılamaya hiç ihtiyacın olmadan bu ay hamilelik haberini alırız. Olur da aşılama olacak olursan buyur gel bekleriz canım 💜🥰 1. Sayfada bir tablomuz var. Orada aşılama tarihlerini yumurta sayılarını takip ediyoruz. İki hamişimiz oldu 🍀🧿 inşallah artarak çoğalacak hamiş sayımız 🙏
Çok sağ ol canım İnşallah Allah herkesin gönlüne göre versin yarın adet günüm ama idrar teslim negatif adet olduktan sonra doktora gideceğim işlemler başlayacak devlet hastanesine yaptıracağım yaş sınırı olduğu için tüp bebeğe yetişemiyorum anca bir tane aşılama yapacaklar

Çok sağ ol canım İnşallah Allah herkesin gönlüne göre versin yarın adet günüm ama idrar teslim negatif adet olduktan sonra doktora gideceğim işlemler başlayacak devlet hastanesine yaptıracağım yaş sınırı olduğu için tüp bebeğe yetişemiyorum anca bir tane aşılama yapacaklar
İnşallah mucizen gerçek olur, testin pozitife döner canım 🙏 hayatta herşey bizler için.. 39 yaşında olduğun için mi tüp bebek yapmıyorlar kuzum. Öyle bi sınır olduğunu bilmiyordum. Bari aşılamayı çok yapsalardı. Bir aşılama azmış. Tabiki bir sperm bir yumurta yeter. Ben 4. Aşılamamı oluyorum. Olmayınca da olmuyor. Bugünkü arkadaşımız ilk aşılamasında hamile kaldı. İnşalah sen de ilk aşılamanda güzel haberini alırsın canım. Tabi öncelikli duamız 🙏 hiç ihtiyacının olmaması güzel haberi bu ay alman 🙏🍀

Bende canım 1.5 senedir korunmuyorum. Temmuzda rahim filmi çekindim açıkti.
1.5 senede bir kez devlette doktor klomen yazdı, yumurta takibi bile yapmadı.
Bende bu ay ilk defa aşılama oldum. 3 gün oldu daha.
Ama nedense umutsuzum B planım ve olur ona kafa yoruyorum.

Kızlar çatlatma iğnemin 8.günü geçen perşembe vuruldum hatta 9 olucak üzerindeki 6 günğ yaptım diğerini bugün etkisi gitmiş dimi
IMG_4030.jpeg

Canım güzel dileklerin için çok çok teşekkür ederim 😍🥰🍀 amin amin aminnn 🙏 canım burda tecrübelerimiz doğrultusunda elimizden geldiğince birbirimize yardımcı olmaya çabalıyoruz 😍🥰 aklına takılan soruları istediğin gibi sorabilirsin, çekinme kuzum. Herkesin tecrübesi çok kıymetli ama tabiki bizimkiler sadece tecrübe, uzmanlık alanımız değil. En doğru yönlendirmeleri doktorun yapacaktır. 🥰🍀

Peki bu ay letu + Fostimon mu kulandın kuzum?
Sağol çok teşekkür ederim sorularım bitmez artık benim heycandan 🥰 haklısın ama tecrübe de bazen doktorların dediklerinden daha iyi geliyor insana çünkü her doktorda artık aynı fikirde değil diğerinin dediğini diğeri begenmiyor yanlıs diyor kime neye inancağımızı da şaşırdık 🙄 evet bu ay letu ve fostimon kullandım ☺️ birde ben yumurtam erken çatlarsa anlarmıyım belirtisi oluyor mu herkeste

Canım sanki çok hafif çizgi görür gibiyim altttakinde de. Bir kaç gün var gibi geldi bana geçmesi için ama gözüm yanıltıyor da olabilir. Çok silik bi çizgi görüyorum.
Kızlar çatlatma iğnemin 8.günü geçen perşembe vuruldum hatta 9 olucak üzerindeki 6 günğ yaptım diğerini bugün etkisi gitmiş dimiEki Görüntüle 3312764

Sağol çok teşekkür ederim sorularım bitmez artık benim heycandan 🥰 haklısın ama tecrübe de bazen doktorların dediklerinden daha iyi geliyor insana çünkü her doktorda artık aynı fikirde değil diğerinin dediğini diğeri begenmiyor yanlıs diyor kime neye inancağımızı da şaşırdık 🙄 evet bu ay letu ve fostimon kullandım ☺️ birde ben yumurtam erken çatlarsa anlarmıyım belirtisi oluyor mu herkeste
Canım ben 18 aydır bebiş deniyorum. Artık çatladığını bariz hissediyorum fizyolojik olarak. Baya ağrım oluyor. Ama bu hissiyata da güvenmeyip 18 aydır ovulasyon testi yapıyorum.

Herkes çatlamayı hissetmeyebilir, bu çok normal bi durum. En güvenli yolu ovulasyon testiyle takip etmek. Ben laboquik marka kullanıyorum. Trendyolda 20 ovu + 6 gebelik testi olan kutuyu alıyorum.

Canım ben 18 aydır bebiş deniyorum. Artık çatladığını bariz hissediyorum fizyolojik olarak. Baya ağrım oluyor. Ama bu hissiyata da güvenmeyip 18 aydır ovulasyon testi yapıyorum.

Herkes çatlamayı hissetmeyebilir, bu çok normal bi durum. En güvenli yolu ovulasyon testiyle takip etmek. Ben laboquik marka kullanıyorum. Trendyolda 20 ovu + 6 gebelik testi olan kutuyu alıyorum.
İnşallah bu aşılamanda sağlıkla gelir kuzun ☺️🤲🏻 peki ağrı kasıklarda mı oluyor biraz anlatabilirmisin bende dikkat ederim en azından bu sefer tutmazsa bende de doktor dinlendirirse o dönemde öğrenmiş takip etmiş olurum 😊 bende alıcaktım bir gebenin günlüğünden o kadar stres yaptım ki yapmam gereken yapıcam dediğim hiç bir şeyi yapamadım maalesef 🤭🤭

Bende canım 1.5 senedir korunmuyorum. Temmuzda rahim filmi çekindim açıkti.
1.5 senede bir kez devlette doktor klomen yazdı, yumurta takibi bile yapmadı.
Bende bu ay ilk defa aşılama oldum. 3 gün oldu daha.
Ama nedense umutsuzum B planım ve olur ona kafa yoruyorum.
İnşallah olur canım ama lütfen umutsuz olma aslına bakarsan daha sadece bir kez çatlatma çok değil o yüzden hiç yelkenleri indirme sadece aklını uzaklaştır ben de oluruna bırakmak aklımı uzaklaştırmak için elimden geleni yapıcam bu ay ☺️ belki bir kere daha denersin canım ya da biraz ara verirsin ama inşallah çok mutlu bir haber alırsın 🤍🙏

Doktor neden hiç takip yapmadı acaba onu bilemedim bana gonal f, ovitrelle progestan verdi iki kere kontrol etti. Doktor söylemedi ama ben proceive kullandım bir de omega 3 alıyorum faydası olsun diye işte.

Merhaba arkadaşlar. Bu ay adetimin 5.günü doktorun verdiği femara yı 5 gün kullandım. Daha sonra kontrole gittiğimde 14mm ve 16mm yumurtamın olduğunu 3 gün sonra tekrar gelmemi söyledi. Bugün yani perşembe günü tekrar gittim baktı ve yumurtaların 16mm ve 22mm olduğunu aşılama yapılacağını söyledi. Fakat hafta sonu girdiği için iğneyi cumartesi gecesi 12de yapıp pazartesi gelmemizi söyledi. Eve geldikten sonra kasıklarım çok ağrımaya başladı ve hala ağrıyor. 3 günde 22mm çıkan yumurta cumartesiye kadar daha çok büyümez mi? Şuan çok ağrım var. Ya iğneyi yapmadan çatlarsa yarın veya bu gece, cumartesi iğneyi boşuna yaparsam bir şey olur mu? Pazartesiye aşılama var, nasıl olacak bilmiyorum. Çok tedirginim ilk aşılamam olucak geç kalıp hüsranla sonuçlanmasından korkuyorum 😔

X