Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Canım bende yavaştan tüp bebek fikrine alışmaya çalışıyorum sanırım.
Birde ben fiyatının 100 bin üzeri zannediyordum. Her yerde farklıdır ama bir kaç gundur denk gelip okuduğum yerlerde 35-40 civarı duydum. 100 üzeri olsaydı bütçemizi ayarlamamiz süre alacaktı.
Birde burda okuduğum iğnesiz yumurta büyütme de bana çok mantıklı geldi süreç daha kolay olur. Tabi doktorlar hangi tedaviyi uygulayacak onu da bilmiyorum.
Bulunduğum şehirde çok yabancıyım, hangi doktor hangi merkez iyi bilmiyorum, soramiyorum

Canım benim inşallah hepsi geçecek sizinkiler de pek faalmiş yani gizlemek bir dert söylemek ayrı dert... benim kayınvalidem de iyi ama yine de o sorumluluk hissi oluyor ya insanda o bazen fazlalık geliyor işte.. insan kendi içinde birsürü şey yaşıyor zaten bir de ufak tefek de olsa dış etkenler fazla geliyor. Sen üzme kendini yalnız değilsin ama az ama çok hepimiz işte bu yoldan geçiyoruz. yılbaşı çok mu geç olur senin için zamanlama olarak? yaşın kaç canım benim 37 bir de seneye yurtdışına taşınma planlarımız var ondan elimi çabuk tutmaya çalışıyorum. Senin var mı öyle durumlar yoksa da hiç endişe etme

Ben yurtdışındayım canım gecen yaz geldiğimizde tüp bebeğe başlamıştık. Transfer yarıda kaldı ilaclar ağır geldi 5 gün hastanede yattım. Yine yaptırmak istiyordum aslında tüp bebek doktorum ara vermek istedi. 29 yaşına girdim gecen ay. Bu senede türkiyeye gitmek nasip olmadı o yüzden transfer yaptıramadık. Eşim işinin hafiflemesini bekliyor kışın anca gidebiliriz yani. Burda da boş beklememek için aşılama denemek istedim. Buranın doktoru eşimdede bende de hiçbir sorun olmadığını söylüyor. Türkiyede pcos dendi. Burda doğal gebelikten yanalar tüp bebeğe olumlu bakmıyorlar. 2 yıl önce çatlatma sonra 6 kere aşılama olarak uyguluyorlar. Kafam aşırı karışık

Teşekkür ederim canım. Ben de boş durmak istemiyorum ama bilmiyorum kafam karışık

canım benim yeni yaşın sana güzellikler getirsin öncelikle ben de yurtdışındaki arkadaşlardan hep öyle duyuyorum doğal hamilelik normal doğumdan yanalar diye.. çok farklı yaklaşımlar farklı görüşler insanı kararsız bırakıyor ama en güzel haber senin yaşın daha çok gençmiş ve görünürde pcos dışında( o da kesin değil) bir zorluk da yok gibi kesinlikle şansın daha yüksek demek bu tabi ki erteleme ama bence yeni yılın başlarında olursa aslında ona da pek bişey kalmadı. Yine de senin semin kararın biraz zaman sonra zaten zihnin berraklaşır doğru kararı verirsin bence

Teşekkür ederm inşallah hepimiz icin herşey güzel olur

B balkalp kuzum sıra sana geliyor Rabbim pozitif haberlerini almayı nasip etsin inşallah. Cumartesi günü test yaparsan varsa çıkacaktır diye tahmin ediyorum. Cumartesi ben aşılama olacağım. Belki sabah giremem ama Sen sabahtan inşallah güzel haberlerini ver bize bir pozitif daha çok yakışır bu topiğe. Şansımızı açalım, umut dolalım.

İnşallah çok sağol rabbim hepimizin yüzünü güldürür inşallah. Hepimiz güzel haberler veririz inşallah

Benim de yaşım 37 canım. Kaç senelik evlisin ?

edahandro canım ben bir kez yumurta takipsiz KLOMEN kullandım. O ay catlama zamanı çok sancım oldu bir akşam, pembe kanamam da olmuştu.

Bu iyi catladigini mi gösterir acaba,bu ay letu ile hiç ağrım sizim olmadı.

Bence ağrının kaliteyle bir alakası yoktur diye tahmin ediyorum kuzum. Bu ilaçların üç aşağı beş yukarı özellikleri aynı. Bak az önce bir prof şunu paylaştı. Bence genel olarak aralarında fark yok. O ay öyle denk gelmiş

Eklentiler

• Screenshot_2023-10-05-19-18-52-703_com.instagram.android.jpg
    43,6 KB · Görüntüleme: 35
Ya güzel mesajınız içinn o kadarrr teşekkür ederim ki okurken yüzümde gülücükler oluştu ilk defa olacağı için biraz heycanlı endişeliyim bilgisizlikte başa bela sanırım içime su serptiniz inşallah Allahımda sizin içinize su serper gebelik haberini sağlıkla alırız

Canım güzel dileklerin için çok çok teşekkür ederim amin amin aminnn canım burda tecrübelerimiz doğrultusunda elimizden geldiğince birbirimize yardımcı olmaya çabalıyoruz aklına takılan soruları istediğin gibi sorabilirsin, çekinme kuzum. Herkesin tecrübesi çok kıymetli ama tabiki bizimkiler sadece tecrübe, uzmanlık alanımız değil. En doğru yönlendirmeleri doktorun yapacaktır.
Letu kullandım 5 gün sonra 2 gün fostimon iğne verdi 75 mg olandan klomen denedi baska doktor büyümedi 11 de kaldı ve kist oldu bir ay doğum kontrol hapı kullandım sonra letu başladık
Peki bu ay letu + Fostimon mu kulandın kuzum?

Bu arada kızlar korktuğum gibi olmadı, canım yumoşlarım çatlamadan uslu uslu beklediler anasının kuzuları bu gece 12de çatlatma iğnesini oluyorum. Cumartesi 12de aşılama olacak inşallah
Yaa çok heyecanlandım senin içinde aayy hadi bismillah inşallah güzel haberler alırız senden de canım yarın sabah bende kontrole gideceğim akıbetim belli olucak

Kızlar ben bu ay deneysel bi çalışma yapıyorum. Kimseye önermiyorum ilk kendimde deneyeceğim. İğnemi üç saat erken yaptım. 39-40 saat sonra aşılama olacağım. Yumurta çatlayıp tüplere doğru ilerlesin istediğim için böyle düşündüm. Bilmiyorum doğru mu yanlış mı deneyip göreceğim. bu videodan esinlendim diyebilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…